Uklízet celý dům denně – to je pro zaměstnaného člověka téměř nemožné. I přesto si většina lidí přeje mít doma uklizeno a vracet se z práce do reprezentativního prostředí. Několik drobných kroků každý den dokáže divy – a váš domov bude bezchybně dokonalý, takový, jaký je.

1| Ustlaná postel

I kdyby byla vaše ložnice dokonale uklizená, všechny dojmy zkazí neustlaná postel. Úspěšní lidé mají ustláno – a právě úpravou postele začíná jejich den. Díky upravenému a uhlazenému loži se navíc budete těšit večer zpět do říše snů.

 

2| Čistá sprcha

Nepěkné skvrny od vodního kamene a sprchového gelu nebo šamponu sprchové zástěně nesluší. Jejich čištění po delší době může dát zabrat – nejjednodušší údržba je zkrátka ta pravidelná. Po každém sprchování stěny sprchového koutu přetřete hadříkem a vyleštěte. Koupelna bude jasná a nablýskaná – stále.

3| Umyvadlo jako vizitka

I umyvadlo musí snášet spoustu skvrn a nečistot. Aby bylo neustále lesklé čistotou, stačí si poblíž do koupelny umístit vlhčené ubrousky. Kdykoli je potřeba, umyvadlo otřete – a zubní pasta už nebude mít šanci.

4| Připravená pracovní plocha v kuchyni

Kuchyňská deska je místem, které přichází do styku s potravinami. Právě proto by měla být neustále čistá. Aby její údržba byla snadná, připravte si k ruce jednoduchý roztok: 1 díl octa a 3 díly vody, které smícháte v rozprašovači. Ocet vám pomůže zbavit se mastnoty, navíc vyleští i nerezové plochy. Můžete jej nechat chvíli působit – a pak už jen setřít.

 

5| Úklid před večerkou

Jednoduchý návyk, který vám rozhodně zlepší ráno. Je jím úklid ještě před tím, než půjdete spát. Zatímco se vaří večeře, ukliďte po sobě pracovní plochu a vše, co nepatří na kuchyňskou linku. Po večeři stačí dát nádobí do myčky a ráno si připravíte kávu v perfektně uklizené kuchyni.

6| Robotický pomocník

Pár minut denně a vaše podlahy budou čisté. Prachové chuchvalce jsou minulostí. Jestliže však nemáte čas každý den luxovat, pořiďte si robotický vysavač. Díky němu budete mít uklizeno – a vše, co je potřeba, je zapnout spínač nebo nastavit program.

7| Čistá porada na konci dne

Pokud se chcete probouzet do uklizeného a harmonického prostředí, přestože sdílíte domácnost s mazlíčky a dětmi, uspořádejte denní večerní schůzku. Stačí pět minut. Společně posbírejte poštu, pověste svršky a uložte věci zpět na jejich místo. Každý člen domácnosti se bude ráno cítit lépe, protože bude vstávat do organizované domácnosti.

8| Šaty patří do skříně

Kdo by občas neodolal odložení oblečení přes židli, zábradlí nebo kamkoli to jen jde. Podle odborníků na úklid má snad každá ložnice odkládací místo, kde se hromadí oblečení. Naučte se každý večer odstranit špinavé prádlo, stejně jako ráno uklidit a složit pyžamo.

9| Vyvětrejte

Dostaňte domů čerstvý vzduch – ať už je léto nebo zima. Pravidelně větrání alespoň jednou denně pomáhá vyměnit starý vzduch. Výsledkem bude příjemné a svěží klima.

300x300-products-1416408011.gif

 

10| Zavírejte dveře

Lidé, kteří mají prostorný dům a sdílejí ho s celou rodinou, dobře ví, že nikdy nebude dokonale uklizený celý. Proto se nebojte zavírat dveře. Užijete si klid a kdo ví, třeba tak děti donutíte k úklidu.

 

10 návyků, díky kterým bude váš domov jako nový
Ohodnoťte příspěvek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here