10 nejlepších dekorací do interiéru, které nebyly překonány

Interiér si můžete vylepšit tisíci způsoby. Nebo jen deseti. Mrkněte na deset nejlepších dekorací do interiéru, které jen tak někdo nepřekoná. Jsou totiž stálicemi už hezkých pár let.

Závěs

Závěs má magickou moc zútulnit celý prostor. Závěsy mají navíc i praktickou funkci – mohou zatemnit místnost případně vám pomohou od táhnoucích oken. Velkou výhodou je také variabilita. Můžete je sladit s dalšími textiliemi v místnosti a v případě potřeby jej zase obměnit za jinou barvu. Vsaďte třeba na neutrálnější krémové odstíny. Ty se hodí třeba do ložnic nebo obývacích pokojů!

pexels julie aagaard 2766345

Květiny a pokojovky

Bez květin by každý interiér vypadal smutně a ponuře. Zkuste jej trošku vyšvihnout právě nějakou stylovou rostlinkou. A nemusí se hned jednat o extra náročné druhy – takový zamiokulkas, aloe vera, tchýnin jazyk nebo třeba monstera, nejsou nijak náročné na údržbu, a v interiéru naopak nadělají velkou parádu. A pokud nejste zrovna fanoušek pokojovek, zkuste si udělat radost třeba řezanými květinami. Nebo umělými!

pexels photo 930004

Polštář a textilie

Polštáře, plédy a přehozy z každé postele vykouzlí místo, do kterého se budete chtít zachumlat. Inu, je to výhoda i nevýhoda zároveň. To ale nic nemění na tom, že v interiéru působí skvěle. Navíc během dlouhých zimních dnů je to opravdu něco, co oceníte. A co vám vykouzlí úsměv na tváři.

pexels taryn elliott 4112553

Vázy

Vázy v interiéru dokáží čarovat stejně jako květiny. Slaďte je s dalšími dekoracemi – obrazy, budíky, fotkami nebo soškami. Do nich můžete rovněž obměňovat květiny, větvičky, jehličí nebo třeba pampovou trávu.

pexels photo 2146109

Lapač snů

Lapač vám zachrání spánek a zaručí vám hezké sny. Nebo se minimálně stane skvělou dekorací na zeď. Lapače snů mají dlouhou tradici a v posledních letech se do našich ložnic opět vracejí. Ať už věříte na magické síly nebo na sladěný interiér, s lapačem vedle rozhodně nešlápnete. TIP: Zkuste si k němu pořídit třeba macramé závěs!

jakub pabis A1HgLNcLWDk unsplash

Poličky a police

Poličky a police využijete různorodě – můžete na ně vystavit oblíbené fotografie, knihy nebo dekorace. Dokáží také ušetřit spoustu místa na zemi a interiér vkusně osvěží. Aby vám jej nezaplácaly, nebo příliš nezanikly, zaměřte se na kontrast – aby police nebo alespoň doplňky na ní, kontrastovaly s barvou zdi, která je za nimi.

hutomo abrianto l2jk uxb1BY unsplash

Paraván

Pro rozčlenění prostoru i jeho oživení můžete uvažovat i nad paravánem. Dřív se vyráběly spíše s potiskem s 3D fotografiemi, najdete ale i paravány z přírodních materiálů – bambusů nebo dřeva. V interiéru skvěle zapadne a pokud máte třeba garsonku, ve které potřebujete oddělit spací a obytnou část, pak je paraván skvělým řešením.

pexels photo 2082087

Obrazy a fotografie

Obrazy nám připomínají radostné okamžiky v životě, vzbuzují v nás emoce, i dotváří náš interiérový styl. Každý si mezi nimi může najít to své umělecké dílo nebo si je nechat vytvořit přímo na míru a zarámovat. Mrkněte třeba na obrazové sety, které si sestavíte podle sebe, a které můžete podle nálady obměňovat. Změníte tak i vzhled vaší ložnice a změna, změna je přece život!

pexels andrea davis 5417293

Zrcadlo

Víte, že zrcadlo je skvělou dekorací nejen na podlahu nebo skříň, ale i na zeď? Vyberte si k němu navíc výrazný rám a rázem máte skvělý designový prvek. A když vám jedno nestačí, klidně pořiďte zrcadlové sety. Uvidíte, že s prostorem umí skutečně čarovat.

pexels photo 1528975

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...