10 výhod bydlení v dřevostavbách, které vás přesvědčí

Život v dřevostavbách je zážitkem, kterému se jiný druh bydlení vyrovná jen těžko. Dřevěné domky či sruby jsou ideálním způsobem, jak žít ekologicky a v souladu s přírodou.

Obytné dřevodomy vám dopřejí klidný život a jsou vynikajícím útočištěm před hlukem, znečištěním a velkoměstskými davy. Stylové sruby se většinou nacházejí v přirozených stanovištích. Díky přírodě a čerstvému vzduchu máte možnost zlepšovat své fyzické zdraví. A víte, co se říká: ve zdravém těle zdravý duch. Příroda má pro lidský duši magické účinky. A dřevo disponuje vlastnostmi, které jsou pro člověka prospěšné.

1. Nižší náklady díky energetické účinnosti

Dřevodomy jsou energeticky efektivní. Dřevěné konstrukce mají přirozené izolační vlastnosti, díky čemuž nevyžadují používání zařízení na regulaci teploty. Vyznačují se malou mírou závislosti na zařízeních s vysokou spotřebou energie, jako jsou ohřívače nebo klimatizace.

2. Jsou šetrné k životnímu prostředí

V důsledku nižší spotřeby energie mají dřevěné domy nízkou úroveň emisí uhlíku. Tím pádem jsou šetrné k životnímu prostředí.

Jsou proto ideálním bydlením pro každého, komu záleží na vlastní uhlíkové stopě a jejím následném dopadu na životní prostředí.

twitter jankolario TX gtnE4Jv0 unsplash

3. Návrat do přirozeného prostředí

Dřevostavby obvykle najdete na odlehlých místech. Nacházejí se na venkově nebo v blízkosti lesů, a tím vám poskytují přirozené prostředí pro bydlení.

Díky bezprostřední blízkosti k přírodě jsou sruby nesmírně prospěšné pro zdraví lidí.

V dřevostavbách budete daleko od znečištění a hluku městských oblastí téměř. A také neustále na čerstvém vzduchu.

4. Přírodní izolace

Dřevo je přírodní izolátor. To znamená, že v obytném srubu jste chráněni před vnějšími klimatickými podmínkami. V zimě vám bude v dřevostavbě příjemně teplo, protože se teplota drží na příjemné úrovni. Případně náhlé změny počasí ve svém domě téměř nepocítíte.

Díky tomu jsou dřevěné domy pohodlným a útulným místem na bydlení. Stabilní teplota má pozitivní vliv na lidské zdraví.

5. Delší životnost

Tento bod souvisí se základními vlastnostmi dřeva. Jiné materiály, ze kterých se staví domy – beton, cement a kovy, ovlivňují zvyšování či snižování teploty. Například kov se při vyšších teplotách může roztavit.

Teplota ovlivňuje strukturální soudržnost materiálů, což může mít za následek škody.

Dřevo na druhé straně neovlivňuje ani intenzivní teplo, ani intenzivní chlad. Dřevěný materiál si jednoduše zachovává svou integritu. Sruby proto mají delší životnost.

evan dvorkin YWDVrk4C6F0 unsplash

6. Odolné vůči elektřině

Dřevo je odolné vůči elektřině, díky čemuž jsou dřevostavby ve srovnání s jinými stavbami bezpečnější pro život. Při zkratu je pravděpodobnost požáru opravdu nízká.

Jelikož se srub se nachází v blízkosti lesa, je tu i nižší riziko, že ho během bouře zasáhne blesk.

7. Akustické výhody

Zamysleli jste se někdy nad tím, že mnohé hudební nástroje jsou vyrobeny ze dřeva? Je to kvůli jeho skvělým akustickým vlastnostem. To je také důvod, proč se hudební koncerty konají v halách, které mají dřevěné stěny.

Dřevo pohlcuje zvuk, čímž se snižuje ozvěna.

Dřevostavby mají stejné vlastnosti jako dřevo. V interiéru je nízká hlučnost, čímž poskytují klidné a tiché životní prostředí.

8. Odolné vůči oxidaci

Oxidace způsobuje rez a následné poškození kovů. Dřevo je však před oxidací chráněny. Sruby tak čelí menšímu opotřebení, čímž se snižují jejich požadavky na údržbářské činnosti a jiné opravy.

log cabin 1594361 1280

9. Estetika

Dřevěná stavba domu je estetičtější než jakýkoli jiný typ budovy. Díky přírodnímu materiálu, tvaru i barvě, je dřevostavba přirozeně atraktivní a krásná.

Různý masivní nábytek a dřevěné dekorační předměty odpovídají celkovému nádechu srubů.

10. Nízká hmotnost

Dřevostavby jsou vyrobeny z lehkých dřevěných polen. Dřevěná polena se tedy snadno přenášejí na místo, na kterém má dřevěný dům stát.

Stavba takových dřevěných domů je jednodušší ve srovnání s betonovými budovami.

V případě poškození je snadnější nahradit poškozená dřevěná prkna novými, které se dají přenést i na místo obytné srubové vily.

Dřevodomy nabízejí díky výhodám pohodlné, zdravé, nízkonákladové a ekologické bydlení. Věříme, že váš život v této stavbě bude spokojený a šťastný.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...