3 populární styly bydlení: vyberete si?

Každý z nás chce mít domov, který působí příjemně a je našim dokonalým útočištěm. Od toho se odvíjí rovněž styly interiéru, které se dostaly na výslunní. Jsou útulné, harmonické a dělají náš domov domovem. Které to jsou?

Kuchyně v retro stylu - zdroj
Kuchyně v retro stylu – zdroj

Retro styl

Retro se zase vrací do módy. A nejen to. Prim hraje také v interiérovém designu. Inspiruje se dobou 50. až 80. let, převážně městským bydlením. Je odvážně hravý a přesto útulný, a právě tato zajímavá kombinace láká nespočet domácností.

Výrazné barvy a ohromující, nečekané kontrasty, moderní materiály a stylové doplňky. Promyšlený do posledního detailu. Oranžová, žlutá, modrá, růžová? Jakákoli barva vás jen napadne může být součástí interiéru – jako výmalba, může to být barva nábytku nebo doplňků a textilu. Chybět by neměly ani tradiční dobové tapety, ideálně s nápadným vzorem.

Jaké jsou výhody retro stylu dnes? Trh nabízí pestrý sortiment retro nábytku, doplňků a dokonce i dobové elektroniky. Nemusíte shánět padesát let staré vybavení, abyste si mohli perfektně zařídit domácnost. Naopak, můžete pořídit moderní retro zařízení, kterým řeknete vše.

Rustikální styl

Nadčasový venkovský styl patří mezi ty oblíbené, protože má své jedinečné kouzlo. Můžete se inspirovat anglickým či francouzským venkovem, někteří napodobují i náš český venkovský styl. Pokud se pro tento působivý koncept rozhodnete, rozhodně budete potřebovat hodně dřeva. Kvalitní masiv tvoří většinu nábytku a zařízení. Oblíbené jsou pak kombinace s kamenem, cihlami, betonem a kovem. Tento styl vítá také renovované staré kusy vybavení pro jejich nezaměnitelnou patinu, vyhraje si i ten, kdo rád vdechne život starým kusům nábytku.

Mlot Jídelna DIANA 1 Mlot
Mlot Jídelna DIANA 1 Mlot

Květiny, jednoduché textilie, dřevěný nábytek, jednoduchý komfort. Právě pro pohodlí, které tento styl přináší, je populární po dlouhá léta. Hodí se do srubů, roubenek, rodiných domů, ale není problém zařídit si v tomto duchu také byt. Převládajícími barvami jsou bílá, šedá, zemitá a moderní jemné, pastelové tóny.

Skandinávský styl

Kombinuje přírodní materiály a čisté linie s omamnou vzdušností – to je hit, který vládne interiéru v posledních několika letech. Skandinávské bydlení je elegantní, čisté, funkční. Stylu vévodí světlé barvy, kdo chce, může vsadit i na jeden nebo dva kusy nábytku ve výraznější barvě, která prostor projasní.

Minimalistická strohost skandinávského stylu není chladná, jak by se moho zdát. Jde o útulný styl, který postrádá zbytečné lapače prachu. Vsadit můžete na moderní nábytek, dřevo, přírodní materiály, sklo a kov. Namísto několika doplňků vyberte oblíbený obraz nebo svícen. Nezapomeňte na kvalitní osvětlení, stylová lampa může být dominantou místnosti. Nevíte si rady, který styl je ten váš? Inspirujte se i vy již vytvořenými interiéry, které vám pomohou vybrat si ten správný koncept.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...