3D efekty nepatří pouze do kina, své si najdou i v bydlení

Filmy a sledování seriálů jsou vaší vášní a v kině vás člověk zastihne pomalu častěji než doma? Vyhledáváte filmy ve 3D? Napadlo by vás někdy, že 3D efekty spolu s optickými klamy mohou svou roli hrát i v bydlení. Asi si ještě neumíte představit, jak vytvořit optický jev 3D obrázku u vás na stěně v obývacím pokoji, ale myšlenka této výzdoby zní lákavě? Jistě, vždyť kousek extravagantnosti je v každém z nás. Nechte se inspirovat tak trochu netradičními dekoracemi v dnešním článku.

Tapeta bílá pavučina - zdroj
Tapeta bílá pavučina – zdroj

Tapety zaskočí i návštěvu

Představte si následující situaci. Přijdou k vám na návštěvu hosté a pořád se s podivem dívají na vaši obývákovou zeď. Při odchodu přiznají, že po celou dobu měli pocit, že se zeď někam propadá, že jim ustupuje kamsi dozadu. Vy jim s úsměvem vysvětlíte, že se jednalo pouze o zrakový klam a za celým kouzlem stál pouze 3D efekt nové tapety. Sedí vám tento styl? Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a nezakrýt praskliny na zdech zajímavou tapetou!

Bimago Fototapeta - Alabaster Garden
Bimago Fototapeta – Alabaster Garden

Aplikace dnešních samolepicích tapet je jednoduchá, že ji zvládnete sami doma svépomocí. Před samotným nanášením tapety je potřeba si připravit stěnu místnosti. Zeď musí být suchá, pokud možno čistá a relativně rovná.

3D tapeta AIFEL 03
3D tapeta AIFEL 03

Až si připravíte zeď, přineste si k ruce všechny potřebné pomůcky. Usnadní vám to a urychlí výsledné tapetování. Určitě užijete navlhčený hadřík, štětku nebo malířský váleček, nůž a nůžky. Hodí se i pravítko s tužkou na poznačení značek na zdi. Postupujte pomalu, ať nevznikají vzduchové bubliny. Pokud se vám přesto nějaká objeví, vezměte špendlík či něco jiného malého ostrého a jemně zatlačte.

Plakátů s 3D se nebojte

Nechcete mít celou stěnu s 3D optickým klamem a přesto byste rádi zkusili tento extravagantní dekorativní prvek ve vašem interiéru? Tak začněte pouze s plakátem. Oproti tapetám má nespornou výhodu – lehce jej sundáte okamžitě, jakmile se vám přestane líbit.

Californian Camper - route 3D Plakát, 3D Obraz, (67 x 47 cm
Californian Camper – route 3D Plakát, 3D Obraz, (67 x 47 cm

Možná jste na internetu viděli videa a fotky, které zobrazovaly 3D malby na ulicích. Často se jednalo o různé kašny, propasti a díry do země. Jejich věrnost byla tak přesvědčivá, že se kolem procházející často až lekli. Tak podobné motivy se objevují i na 3D plakátech, které si můžete pořídit například do ložnice. Jen se v noci nelekněte.

Nejčastějšími motivy zmíněných plakátů jsou geometrické vzory a prvky. Jistě znáte ten, kde schody vedou pořád nahoru, anebo dolů. Záleží na úhlu pohledu. Ale díky těmto plakátům si můžete v bytě pořídit i oblíbenou pláž či futuristickou stavbu. Motivy bývají často futuristické, vzrušující až bizarní.

Buďte umírnění se zbytkem

Pokud sáhnete po takto “silném” dekoračním prvku ve vašem bydlení, musíte se sladit se zbytkem interiéru. Tady to platí dvojnásob. 3D efekt je sice jen zdánlivou optickou iluzí, tedy nic reálného, přesto jeho vyřazování je intenzivní. Když byste sáhli v interiéru po dalším výrazném doplňku, celkový dojem může vyznít kýčovitě. Držte se zásady, že méně je někdy více.

Uveďme si příklad. Máte v pokoji stěnu s 3D tapetou, obložením nebo plakátem? Pak rozhodně sáhněte po jednobarevném koberci. Nejlepší bude kusový s krátkým vlasem. Nepořizujte ani vícebarevné závěsy nebo přehozy přes pohovku. Buďte extravagantní, ale s rozvahou.

Koberec 3D BRICK grey
Koberec 3D BRICK grey

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...