4 + 1 inspirace na výrobu botníku z netradičních materiálů

Taky se vám boty povalují před vchodovými dveřmi nebo v předsíni na zemi? Je třeba je někde uschovat, ale není místa nazbyt? Botník se může stát elegantním doplňkem interiéru a navíc být z originálních materiálů. Pojďme se společně podívat, z čeho všeho jde takový designový botník vyrobit.

paint 2420634 960 720 e1537178989469

Botník z palet na sto způsobů

Paletový nábytek je v poslední době velkým hitem. Sedačky, stoly, houpačky i police z něho vyrobené oživují nejednu domácnost. Vyrobit si z něj botník můžete na mnoho způsobů. Ten nejjednodušší je novou paletu obrousit, pokud je to potřeba, a natřít vámi zvolenou barvou. Pak už ji stačí jen nechat zaschnout a přivrtat ke zdi tak, že prkna budou umístěná od zdi.

Boty jednoduše zastrčíte do děr mezi prkny. Paletu lze i otočit prkny ke zdi a na spodní stranu prken uchytit větší háčky. Na ty pak boty zavěsit. Gumáky a vysoké boty v nich ale držet nebudou.

texture 3614890 960 720 e1537180098885

Barevné bedýnky oživí interiér

Na botník vám poslouží i dřevěné bedýnky, které jednoduše k sobě připevníte šrouby. Jsou krásně variabilní, takže je jednoduše přizpůsobíte každému prostoru. Poskládat bedýnky na sebe, případně vedle sebe, můžete na základě vámi zvoleného místa, kde bude botník nakonec stát.Botník z bedýnek je lepší připevnit ke zdi šrouby. 

Přepravky jsou krásným doplňkem jak v přírodním provedení, ale dají se ozdobit také stařením. Můžete na bedýnky použít mořidla různých odstínů a barev, a sladit je tak se zbytkem interiéru. Je opravdu jen na vás, do jakého stylu své bedýnky ponoříte – jisté je, že oživíte interiér opravdu jedinečným kusem nábytku.

Nezapomeňte pak váš nový botník sladit i se zbytkem předsíně. Stačí jen maličko, abyste tento prostor zútulnili a zároveň aby splňoval i všechny praktické potřeby. Nad botník přivrtejte polici a věšáky na svršky, vedle botníku přidejte taburet na pohodlné obouvání, přidejte košík na klíče a máte hotovo!

ČistéDřevo Dřevěné bedýnky knihovna 62x102x20 cm
ČistéDřevo Dřevěné bedýnky knihovna 62x102x20 cm

Štafle do většího prostoru

Jestliže máte v předsíni dostatek místa, určitě se nemusíte bát vyrobit si botník ze štaflí. Koupit můžete nové, ale stejně tak vám poslouží i ty již používané. V případě, že budete vyrábět ze starých štaflí, je potřeba je očistit a obrousit. Následně je natřete vámi zvolenou barvou. Žebřík roztáhněte do tvaru A a na jednotlivé stupně přišroubujte desky natřené ve  stejně barvě. Pokud je necháte přesahovat přes latě, získáte větší plochu k uložení.

Regál Nestor II, bílá/buk 105503 CULTY
Regál Nestor II, bílá/buk 105503 CULTY

Odřezky z instalatérských trubek ještě mohou posloužit

Stylový botník vyrobíte také z instalatérských trubek. Pokud víte, že do botníku nebudete ukládat mokré boty, poslouží vám i velké roury od koberců nebo linolea. Ty bývají z papíru. Výroba takového botníku je jednoduchá. Stačí trubky nařezat na stejnou délku. Poté je k sobě přišroubujte vruty, nebo přilepte lepidlem na požadovanou délku a výšku botníku a upevněte je ke zdi šrouby.

Botník z tyče na záclony

Stejně tak můžete boty zavěsit na hrazdu. Ideálně se tak skladují kozačky a vysoké boty. Na dřevěnou desku připevněte tyč na záclonu a na ni navlečte kovová očka s žabkami. Desku pak přišroubujte na zeď. Lehké boty stačí jednoduše pověsit za tkaničky. Na tyč můžete přímo zavěsit i ramínka na boty. Aby se vám nešpinila zeď, nezapomeňte ji chránit, například dřevěnou deskou nebo omyvatelnou tapetou.

Čtěte dál!

Zveme vás na 15. ročník veletrhu FOR DECOR & HOME, který nabídne velkolepé vánoční expozice

15. ročník kontraktačně-prodejního veletrhu dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového...

Jak udělat sushi

Sushi. Japonské jídlo. Pokrme určený jednak pro setkávání lidí, jednak ke...

Jak udělat ohniště na zahradě

Ohniště na zahradě není jen o ohni. Je to zdroj tepla,...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...