4 + 1 inspirace na výrobu botníku z netradičních materiálů

Taky se vám boty povalují před vchodovými dveřmi nebo v předsíni na zemi? Je třeba je někde uschovat, ale není místa nazbyt? Botník se může stát elegantním doplňkem interiéru a navíc být z originálních materiálů. Pojďme se společně podívat, z čeho všeho jde takový designový botník vyrobit.

paint 2420634 960 720 e1537178989469

Botník z palet na sto způsobů

Paletový nábytek je v poslední době velkým hitem. Sedačky, stoly, houpačky i police z něho vyrobené oživují nejednu domácnost. Vyrobit si z něj botník můžete na mnoho způsobů. Ten nejjednodušší je novou paletu obrousit, pokud je to potřeba, a natřít vámi zvolenou barvou. Pak už ji stačí jen nechat zaschnout a přivrtat ke zdi tak, že prkna budou umístěná od zdi.

Boty jednoduše zastrčíte do děr mezi prkny. Paletu lze i otočit prkny ke zdi a na spodní stranu prken uchytit větší háčky. Na ty pak boty zavěsit. Gumáky a vysoké boty v nich ale držet nebudou.

texture 3614890 960 720 e1537180098885

Barevné bedýnky oživí interiér

Na botník vám poslouží i dřevěné bedýnky, které jednoduše k sobě připevníte šrouby. Jsou krásně variabilní, takže je jednoduše přizpůsobíte každému prostoru. Poskládat bedýnky na sebe, případně vedle sebe, můžete na základě vámi zvoleného místa, kde bude botník nakonec stát.Botník z bedýnek je lepší připevnit ke zdi šrouby. 

Přepravky jsou krásným doplňkem jak v přírodním provedení, ale dají se ozdobit také stařením. Můžete na bedýnky použít mořidla různých odstínů a barev, a sladit je tak se zbytkem interiéru. Je opravdu jen na vás, do jakého stylu své bedýnky ponoříte – jisté je, že oživíte interiér opravdu jedinečným kusem nábytku.

Nezapomeňte pak váš nový botník sladit i se zbytkem předsíně. Stačí jen maličko, abyste tento prostor zútulnili a zároveň aby splňoval i všechny praktické potřeby. Nad botník přivrtejte polici a věšáky na svršky, vedle botníku přidejte taburet na pohodlné obouvání, přidejte košík na klíče a máte hotovo!

ČistéDřevo Dřevěné bedýnky knihovna 62x102x20 cm
ČistéDřevo Dřevěné bedýnky knihovna 62x102x20 cm

Štafle do většího prostoru

Jestliže máte v předsíni dostatek místa, určitě se nemusíte bát vyrobit si botník ze štaflí. Koupit můžete nové, ale stejně tak vám poslouží i ty již používané. V případě, že budete vyrábět ze starých štaflí, je potřeba je očistit a obrousit. Následně je natřete vámi zvolenou barvou. Žebřík roztáhněte do tvaru A a na jednotlivé stupně přišroubujte desky natřené ve  stejně barvě. Pokud je necháte přesahovat přes latě, získáte větší plochu k uložení.

Regál Nestor II, bílá/buk 105503 CULTY
Regál Nestor II, bílá/buk 105503 CULTY

Odřezky z instalatérských trubek ještě mohou posloužit

Stylový botník vyrobíte také z instalatérských trubek. Pokud víte, že do botníku nebudete ukládat mokré boty, poslouží vám i velké roury od koberců nebo linolea. Ty bývají z papíru. Výroba takového botníku je jednoduchá. Stačí trubky nařezat na stejnou délku. Poté je k sobě přišroubujte vruty, nebo přilepte lepidlem na požadovanou délku a výšku botníku a upevněte je ke zdi šrouby.

Botník z tyče na záclony

Stejně tak můžete boty zavěsit na hrazdu. Ideálně se tak skladují kozačky a vysoké boty. Na dřevěnou desku připevněte tyč na záclonu a na ni navlečte kovová očka s žabkami. Desku pak přišroubujte na zeď. Lehké boty stačí jednoduše pověsit za tkaničky. Na tyč můžete přímo zavěsit i ramínka na boty. Aby se vám nešpinila zeď, nezapomeňte ji chránit, například dřevěnou deskou nebo omyvatelnou tapetou.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...