4 důvody, proč dětem pořídit skákací hrad

Že patří skákací hrady pro děti pouze na pouť, kde je navíc nutné zaplatit vstupné? Kdepak, tuto atrakci můžete pořídit klidně k vám na zahradu. Podívejte se na čtveřici důvodů, které vás přesvědčí o tom, že je to velmi dobrý nápad.

Multifunkční hrací centrum Belatrix 11v1
Multifunkční hrací centrum Belatrix 11v1

Děti mají hromadu energie a milují všelijaké hopsání, dovádění, běhání a celkově aktivity, při kterých mají možnost se hýbat. Není tak velkým překvapením, že skákacímu hradu nedokáží odolat. Vzájemně propojené vzdušné vaky jsou zdrojem zábavy a hřištěm, ve kterém dokáží ti nejmenší trávit dlouhé hodiny. Pokud vás již nebaví platit peníze někde na pouti, je nejvyšší čas začít přemýšlet nad pořízením nafukovacího hradu k vám domů. Proč byste to měli udělat?

1. Skákací hrad přináší pohyb

Když je venku hezky a máte zahradu, většina rodičů předpokládá, že se děti dokáží nějakým způsobem zabavit. Bohužel v dnešní době to není až tak jisté. Někteří potomci dají přednost tabletu a stínu. Případně se rovnou zavřou do pokoje a hrají na počítači. Chcete-li je rozpohybovat, dejte jim k tomu dobrý důvod. Skákací hrad je svým způsobem forma cvičení, která zapojuje všechny svaly v těle. Pohyb je pro děti velmi důležitý. Hopsání na nafukovací trampolíně, která tvoří vnitřní část hradu, je bude bavit.

Intex 48257 Skákací hrad
Intex 48257 Skákací hrad

2. Zábava pro více dětí

Když se u vás doma sejde více dětí najednou, bývá velmi složité je zabavit. Tedy pokud nemáte skákací hrad. Větší modely s rozměry několika metrů jsou vhodné pro celou partu dětí. Kromě hopsání mohou hrad využít jako kulisu pro hraní dalších her. Skvělým tipem je také hra na babu a na schovávanou.

Některé typy hradů nabízí kromě vnitřní trampolíny také prostor určený k objevování. Nechybí v nich tunely, terče, házecí koše, lezecké stěny, skluzavky a hrací vany s míčky. Na relativně skromném prostoru tak dokážete vybudovat celý zábavný park. Investice do pořízení takového hradu se sice bude pohybovat nad 10 tisíc korun, ale za takovou cenu získáte několik úžasných hraček najednou.

Skákací hrad Belatrix - Vesmír
Skákací hrad Belatrix – Vesmír

3. Bezpečnost pod dohledem

Výhodou nafukovacích hradů je jejich bezpečnost. Když dítě náhodou spadne, což se v tomto případě tak nějak očekává, spadne do měkkého. Vybírejte takové hrady, u kterých je hlavní skákací plocha zabezpečena síťovinou. Skvělým bezpečnostním prvkem jsou také mantinely u skluzavek, různá madla a stupáky. Zkrátka vše, co usnadňuje dětem pohyb. I když jsou moderní výrobky opravdu bezpečné, děti by vždy měly být pod dohledem alespoň jednoho dospělého.

4. Rozvoj fantazie a dětská radost

Poslední důvod přesvědčí rodiče, které chtějí dětem zkrátka udělat radost. Skákací hrady mají jedinečnou schopnost rozvíjet dětskou fantazii. Pořízením hradu k vám na zahradu dáte dětem jedinečný dárek, na který budou vzpomínat i v dospělosti.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...