4 fresh tipy na bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení na postel by mělo plnit nejen praktickou a hygienickou funkci. Moderní vzory z něj dělají zajímavý doplněk bydlení, dekoraci místnosti i nositele jedinečného stylu, ve kterém se pokaždé vyspíte do růžova. Podívejte se na aktuální trendy a inspirujte se pohledem na čtveřici zajímavých designů.

Kvalitní bavlněné povlečení patří do základní výbavy prakticky každé domácnosti. Bohužel v našich končinách se na něm objevují zajímavější vzory pouze v období svátků, například Vánoc nebo Velikonoc. Je to velká škoda, protože atraktivních designů je na trhu opravdu velké množství a pohled na hezké povlečení vám dokáže zcela jistě udělat radost. Jaká bavlněné povlečení oživí vše kolem?

Béžové povlečení z mikrovlákna na jednolůžko DecoKing Calluna, 135 x 200 cm
Béžové povlečení z mikrovlákna na jednolůžko DecoKing Calluna, 135 x 200 cm

1. Neklasická geometrie

Kdepak, kostky a geometrické tvary nemusí působit nudně. Důkazem je originální povlečení s jasnými barvami, které je vyrobeno z kvalitní bavlny. Povlečení má na sobě geometrický vzor v odstínech modré, žluté a černé. Výsledná kombinace je natolik výrazná, aby oživila ložnici a zároveň se dá skvěle kombinovat s podobně sladěnými závěsy nebo koberečkem tak, aby interiér nepůsobil přeplácaně.

Krepové povlečení Modrá mozaika
Krepové povlečení Modrá mozaika

2. Květiny opět kvetou

Květinové vzory na povlečení nejsou žádný old school. Je sice pravda, že dost podobné kousky člověku většinou daruje někdo z prarodičů, ale v moderní variantě a vysoké kvalitě je i takové povlečení vhodné do elegantního bydlení. Stačí umět dobře kombinovat a vybírat. Hodně velké květy na bavlněném povlečení mají jedinečnou schopnost na sebe strhnout pozornost. Vyzkoušejte třeba rustikální povlečení s růžemi. A pokud nechcete příliš výrazné květy, skvěle budou vypadat i menší vzory s květinami, které budou působit jemně a romanticky.

bdb05cefa60188612996a1d8b1a454aa0ff59f44 e1542724050173

3. Hipster Vánoce klidně i v srpnu

Avizované vánoční svátky jsou skvělou příležitostí vytáhnout ven klasické motivy, které povlečení sluší. Hledáte-li ale něco jiného než zasněžené vesničky a santovskou čepici, zaostřete na model se severskými sobíky. Takové vánoční bavlněné povlečení můžete zcela bez nadsázky vytáhnout klidně i v létě.

XPOSE ® POVLEČENÍ MIKROPLYŠ Exclusive VÁNOČNÍ SOB ŠEDÝ 140x200/70x90cm
XPOSE ® POVLEČENÍ MIKROPLYŠ Exclusive VÁNOČNÍ SOB ŠEDÝ 140×200/70x90cm

4. Pro volnomyšlenkáře

Jedním ze směrů v bydlení je nebát se vybavením výrazně vyjádřit váš názor a pohled na svět. Bydlení by mělo být odrazem toho, čemu věříte. Dává to smysl a konkrétně bavlněné povlečení s motivem konopných listů vám v tom rádo pomůže. Odvážné? Vtipné? Provokativní? Nebo vlastně úplně v pohodě? Užijte si veselé usínání i vstávání. Syté zelené barvy ve všech odstínech oživí místnost na 100 %. Toto harmonické povlečení má navíc velmi pohodlné zapínání na zip.

Jak vidíte, svět bavlněných prostěradel dokáže být příkladně pestrý. Vyzkoušejte i vy zařadit do vaší sbírky kousky, které mají osobnost. Jakmile se objeví na posteli, přesvědčíte se o tom, že to bylo správné rozhodnutí. Nemusíte chodit spát do hromady nudné šedi.

4Home bavlněné povlečení Aromatica, 140 x 200 cm, 70 x 90 cm
4Home bavlněné povlečení Aromatica, 140 x 200 cm, 70 x 90 cm

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...