4 tipy na opravdu nepřehlédnutelné lustry, které oživí bydlení

Říkáte si, že vašemu bydlení něco chybí? A chcete kousek, který doslova rozzáří prostor kolem? Podívejte se na čtveřici nepřehlédnutelných lustrů a praktických tipů, jak je zakomponovat do interiéru.

Říkáte si, že vašemu bydlení něco chybí? A chcete kousek, který doslova rozzáří prostor kolem? Podívejte se na čtveřici nepřehlédnutelných lustrů.

Moderní trendy v bydlení se nezřídka nesou v minimalistickém duchu a vzhledové čistotě. V některých případech to není na škodu, nicméně jindy může výsledek působit poněkud nudně a sterilně. Nechybí-li vám odvaha experimentovat, vsaďte na rozměrné lustry s výrazným designem. Stanou se středem pozornosti a třebaže nebývají úplně praktické, jejich pořízení nebudete litovat. Osvětlení má jedinečnou vlastnost kompletně změnit charakter bydlení a celkovou atmosféru.

photo 1534659477036 c05235c62402 e1539783263682

1. Závěsné retro nezklame

Že jste na retro tak nějak zapomněli? Tento návrat je stále v kurzu a taková kovový závěsný lustr perfektně zapadne do interiéru. Ten nemusí být nutně zařízen ve vintage stylu. Naopak kontrast moderního zařízení s retro tvary lustru bude vypadat velmi dobře. Absolutně stejné pravidlo platí také u barev. Obývací pokoj v bílé barvě je ideálním útočištěm pro lustr s černou povrchovou úpravou a stylovým doplňkem ve formě mřížky. Ani samotné zavěšení nemusí být nudné.

závěsné svítidlo Ideal Lux SP1 Fisherman 1x60W E27
závěsné svítidlo Ideal Lux SP1 Fisherman 1x60W E27

2. Křišťál nepatří jen na zámek

Elegantní křišťálové lustry skutečně nepatří pouze do zámků, hotelů, divadel a dalších reprezentativních prostor. Jejich ramena a třpyt dokáží udělat radost také v relativně obyčejném bydlení. Jednoduchá ložnice přijme křišťálový lustr na jedničku. Zakřivená ramena dokáží rozbít nudné tvary okolního nábytku a v neposlední řadě přináší také určitou dávku romantiky. Nevýhodou je složitější odstraňování prachu z lustru, nicméně těch pár extra minut práce strávených s úklidem za výsledný vzhled určitě stojí.

photo 1476886188504 fd741bfc8e8a e1539784607192

3. Když kov nepůsobí chladně

Ze zařazení kovu do domácnosti má mnoho lidí obavy. Není se čemu divit. Kov v drtivé většině případů působí chladně. Naštěstí se však najde několik výjimek a designové lustry do jídelny jsou toho důkazem. Velmi atraktivně působí lustr se stínítkem v matném niklu. Zlaté odstíny (od klasické žluté až po rose gold) lze celkově u kovů doporučit, chcete-li s jejich umístěním do interiéru přinést také přepych.

photo 1490385131283 fbd735296f54 e1539784653833

4. Nezapomínejte na rustikální look

S již zmíněným retro designem souvisí také rustikální motivy. V případě výběru lustru se vám však dostanou do ruky opravdu překrásné tvary a barevné kombinace. Do interiéru přináší pocit pohodlí a klidu. Perfektně se hodí do čtecího koutku, do kuchyně i do pracovny.

U výrazných lustrů se nesmíte bát kontrastu. Vždyť právě ten odhaluje krásu umístěných prvků a vypráví příběh o vašem vkusu. Neváhejte si tak vybrat kousek, které skutečně nepůjde přehlédnout.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...