4 tipy, jak na organizaci a čistotu v předsíni rodinného domu

Když k domu patří zahrada, stává se vstupní zóna nejen klasickou předsíní, ale rovněž jakousi očistnou plochou, obzvláště v nepříznivém počasí. Je vlastně úplně jedno, jestli v blátě dovádí pes, děti nebo snad my zahradníci. Protože je vstupní zóna naší vizitkou a ukázkou konceptu bydlení, měli bychom dbát na správnou organizaci a rovněž její čistotu. Proto přinášíme 4 snadné cesty, jak na to.

predsin pixabay 2

Tradiční vstup venkovského domu je ideálním místem pro uložení kabátů, obuvi, příslušenství pro domácí zvířata a venkovního vybavení. Jenže ne vždy to malý prostor předsíně umožňuje.

„Žádný venkovský dům není úplný bez úložného vstupního prostoru, který je v mnoha případech multifunkční,“ řekla Jane Ashtonová, architektka a stylistka. „V mém vlastním domě se nachází při vstupu kabáty, klobouky, zahradní vybavení, kotelna, sušárna, a to vše v přízemí.“

„Je to vždy naprosto nezbytná část domu. Vstupní zóna, hala či předsíň jsou spojením mezi exteriérem a interiérem a jako takové musí snést i nějaké to drsnější zacházení – jak s lidmi, tak s domácími mazlíčky.“

Problémem zůstává, že je tato místnost používána bezprostředně po příchodu ze zahrady, nepořádek tak vzniká poměrně snadno a prostor může působit chaoticky a neuspořádaně. Proto Jane přináší několik tipů, jak udržovat předsíň čistou a úhlednou.

 

1. Skryté úložiště

Jeden z nejlepších způsobů, jak ukládat nepotřebné věci a pomůcky, které nepoužíváme denně, je v horních skříňkách. Udržujte pořádek skříněmi, které vám umožní chytře využít prostor.

Můžete použít třeba starou šatní skříň a přizpůsobit ji stylu místa. „Velký starý šatník, malovaný patinou, s velkými proutěnými koši, které umístíte rovnou na něj a poslouží pro ukládání piknikových přikrývek a koberců, může být skvělým úložným prostorem, který místnosti přidá charakter,“ řekla Jane. Skvělým způsobem, jak najít jedinečné kusy, je třeba bazarový prodej. Podobně originální šatní skříně ve vintage provedení vyrábí také někteří prodejci.

MEBLINE Předsíňová stěna EUFORIA 2
MEBLINE Předsíňová stěna EUFORIA 2

 

2. Háčky, police, věšáky

Chcete-li uložit všechny kabáty a bundy do předsíně, potřebujete spoustu háčků nebo věšáků.

„Zajistěte, aby háčky udržely i těžké kabáty,“ řekla Jane. „Police ve výšce ramen jsou skvělé pro uložení věcí, které chcete mít snadno dostupné a při ruce.“

„Užitečné jsou police rovněž v nižších výškách, třeba na obuv a klíče.“ Zapomínat nemáme ani na očistné prvky, jako je plátěná hadra nebo starý kobereček, kde se vyzujeme, pokud domů přinášíme nánosy bláta.

 

3. Koše

Existuje mnoho různých způsobů ukládání – jedním z nich jsou praktické a funkční koše. Stačí je položit na podlahu nebo na vrchní části skříně. Vyberte si takové koše či boxy, které snadno zapadnou do vámi zvoleného stylu bydlení.  

Halmar Úložný proutěný box Woody přírodní
Halmar Úložný proutěný box Woody přírodní

 

4. Prezentace

Jakmile budete mít uspořádána úložná řešení, stačí přemýšlet o stylu a vzhledu vstupní části domu. Můžete se rozhodnout pro způsob dekorování – prostřednictvím obrazů, fotografií, zrcadla či váz. Důležité je však nezpůsobit přemírou doplňků chaos, ale naopak udržet dekorace v úhledném stylovém uspořádání.

Jestliže však dáváte přednost minimalismu, nevadí. Dekorací se snadno stane jen běhoun nebo zvolený nábytek. V jednoduchosti je krása a právě v předsíni to platí dvojnásob.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...