Prakticky každý člověk se v životě několikrát stěhuje, a to nejen z jednoho dlouhodobého bydliště do jiného, ale například také z chaty zpět do města. V každém případě je nutné počítat s tím, že stěhování je zkouškou nervů a trpělivosti. Co vše sbalit? Kdo co unese? Kde je ten oblíbený hrneček? A kam se ztratila ta bedna s oblečením? Podobné otázky vás již nemusí pronásledovat. Podívejte se na triky, se kterými se stěhování stane brnkačkou.
1. Vše plánujte s předstihem
V drtivé většině případů moc dobře znáte termín stěhování. I když se to lehce řekne a hůře provede, určitě se vyplatí vše naplánovat s předstihem. Při řešení přesunu věcí na poslední chvíli je největší riziko, že na něco důležitého zapomenete. Stejně tak ve spěchu můžete omylem něco rozbít či poškodit. Sbalte si věci v klidu. Rozhodnete-li se využít stěhovací službu, rezervace s časovým předstihem bude levnější už jen díky tomu, že budete mít na výběr více firem.
2. Harampádí nestěhujte
Řadíte se mezi tzv. křečky? Křečkování neboli hromadění věcí patří k běžným lidským vlastnostem. Zkuste v rámci přesunu na nové místo zapomenout na větičku „Jednou se to bude hodit“. Stěhování je exkluzivní příležitostí vyházet všechny staré noviny, dlouho nenošené oblečení, nefunkční elektroniku a prakticky vše ostatní, co mění váš domov ve skladiště. Vyhazování krabic si rozmyslete. Mohly by se vám hodit na samotné stěhování.
3. Seznam a zápisky
O tom, co stěhujete, byste měli mít dobrý přehled. Neváhejte si tak při balení vytvořit seznam. Nemusí být nutně pouze na papíře, v dnešní době již můžete pro přehled všech věcí využít mobil či tablet. Drahé předměty a kusy nábytku neváhejte předem nafotit. Fotografie mohou v případě potřeby sloužit při reklamaci a jako důkaz pro pojišťovnu. Popisujte si přehledně také krabice. U některých zjistíte, že je v novém bydlení nemusíte nutně vybalovat a ušetříte díky tomu místo.
4. Vyhněte se střepům
Speciální péči věnujte balení křehkých předmětů. Určitě se vyplatí navštívit papírnictví či hobby market a nakoupit různé bublinkové fólie, krabice, pásky a další předměty. Skvělým tipem je předměty po zabalení finálně obalit potravinářskou fólií, aby při převozu držely u sebe. Mezi talíře můžete umístit nastříhané kusy kartonu, případně papírová talíře.
Stěhování bez jediné škody
Pár triků a rad stačí k tomu, aby vaše stěhování proběhlo organizovaně a bez jediné škody. Přípravy pochopitelně zaberou více času a práce, avšak rozhodně se vyplatí. Je skvělé nastěhovat se do nového místa a ihned vědět, že všechny vaše věci jsou na správném místě ve stavu, ve kterém si je pamatujete.