4 triky pro bezproblémové stěhování

Prakticky každý člověk se v životě několikrát stěhuje, a to nejen z jednoho dlouhodobého bydliště do jiného, ale například také z chaty zpět do města. V každém případě je nutné počítat s tím, že stěhování je zkouškou nervů a trpělivosti. Co vše sbalit? Kdo co unese? Kde je ten oblíbený hrneček? A kam se ztratila ta bedna s oblečením? Podobné otázky vás již nemusí pronásledovat. Podívejte se na triky, se kterými se stěhování stane brnkačkou.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

1. Vše plánujte s předstihem

V drtivé většině případů moc dobře znáte termín stěhování. I když se to lehce řekne a hůře provede, určitě se vyplatí vše naplánovat s předstihem. Při řešení přesunu věcí na poslední chvíli je největší riziko, že na něco důležitého zapomenete. Stejně tak ve spěchu můžete omylem něco rozbít či poškodit. Sbalte si věci v klidu. Rozhodnete-li se využít stěhovací službu, rezervace s časovým předstihem bude levnější už jen díky tomu, že budete mít na výběr více firem.

2. Harampádí nestěhujte

Řadíte se mezi tzv. křečky? Křečkování neboli hromadění věcí patří k běžným lidským vlastnostem. Zkuste v rámci přesunu na nové místo zapomenout na větičku „Jednou se to bude hodit“. Stěhování je exkluzivní příležitostí vyházet všechny staré noviny, dlouho nenošené oblečení, nefunkční elektroniku a prakticky vše ostatní, co mění váš domov ve skladiště. Vyhazování krabic si rozmyslete. Mohly by se vám hodit na samotné stěhování.

3. Seznam a zápisky

O tom, co stěhujete, byste měli mít dobrý přehled. Neváhejte si tak při balení vytvořit seznam. Nemusí být nutně pouze na papíře, v dnešní době již můžete pro přehled všech věcí využít mobil či tablet. Drahé předměty a kusy nábytku neváhejte předem nafotit. Fotografie mohou v případě potřeby sloužit při reklamaci a jako důkaz pro pojišťovnu. Popisujte si přehledně také krabice. U některých zjistíte, že je v novém bydlení nemusíte nutně vybalovat a ušetříte díky tomu místo.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

4. Vyhněte se střepům

Speciální péči věnujte balení křehkých předmětů. Určitě se vyplatí navštívit papírnictví či hobby market a nakoupit různé bublinkové fólie, krabice, pásky a další předměty. Skvělým tipem je předměty po zabalení finálně obalit potravinářskou fólií, aby při převozu držely u sebe. Mezi talíře můžete umístit nastříhané kusy kartonu, případně papírová talíře.

Stěhování bez jediné škody

Pár triků a rad stačí k tomu, aby vaše stěhování proběhlo organizovaně a bez jediné škody. Přípravy pochopitelně zaberou více času a práce, avšak rozhodně se vyplatí. Je skvělé nastěhovat se do nového místa a ihned vědět, že všechny vaše věci jsou na správném místě ve stavu, ve kterém si je pamatujete.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...