4 vlastnosti, které by měla mít každá ostrůvková digestoř

Ostrůvkové kuchyně jsou v kurzu, protože dokáží stylově propojit kuchyňský prostor s jídelní a odpočinkovou zónou. Chcete-li do ostrůvku instalovat varnou desku, neobejdete se bez výkonné digestoře. Jakou čtveřici vlastností u ní určitě hledat?

Airforce F164 TLC 45 X Ostrůvková digestoř
Airforce F164 TLC 45 X Ostrůvková digestoř

 

Ostrůvky a různé barové pulty se v několika posledních letech staly synonymem moderních kuchyní. Propojení zóny vaření s jídelnou a obývacím prostorem dává velký smysl, nicméně kromě výhod přináší také nevýhody. Při přípravě aromatických pokrmů a smažení se pachy velmi snadno šíří do prostoru. To v praxi znamená, že varná zóna umístěna na kuchyňském ostrůvku se neobejde bez ostrůvkové digestoře. Bez ohledu na to, zda používáte plyn či elektřinu, se s pachy musíte poprat. Víte, jaké 4 vlastnosti by vaše ostrůvková digestoř měla splňovat?

 

1. Dostatečně velký výkon

Nepřekvapivě hraje velmi podstatnou roli výkon ostrůvkové digestoře. Když bude příliš malý, celé zařízení je prakticky k ničemu. Výkon by měl dokázat vyměnit vzduch v prostoru alespoň šestkrát za hodinu, ideálně až dvanáctkrát. Spočítejte si objem místnosti a ten vynásobte šesti až dvanácti. Získáte požadovaný výkon, nicméně je lepší počítat s rezervou. Netoužíte mít digestoř neustále zapnutou na maximum a zároveň je například při smažení nebo fritování šikovné mít možnost pachy rychle odsát. Kromě výkonu si ve specifikaci digestoře pohlídejte také úroveň hluku.

Airforce F96 TLC 83 X Stropní digestoř
Airforce F96 TLC 83 X Stropní digestoř

 

2. Robustní a kvalitní provedení

U ostrůvkové digestoře nepodceňujte kvalitu provedení a celé instalace. Určitě nechcete, aby se při stisknutí tlačítka nebo silnějším průvanu celá rozklepala, případně během odsávání nepříjemně rezonovala. Robustní konstrukce v kombinaci s přímým odtahem zajistí nejlepší výsledky. Instalace ve většině domácností, kde je nutné vytvořit sádrokartonový podhled, nebývá jednoduchá. Neváhejte přizvat odborníka a na ostrůvkovou digestoř myslete již při plánování kuchyně.

 

3. Praktické světlo

Nad ostrůvkem budete kvůli přítomnosti digestoře jen složitě vymýšlet instalaci světelného zdroje, a proto se vyplatí vybrat model, který má světlo již zabudované. Hledejte modely, u kterých můžete zapnout pouze část světel a regulovat tak množství světla. Je příjemné mít takovou možnost, což potvrdí především ti, kteří vstávají ještě za tmy a chtějí si bez namáhání zraku připravit snídani. Samostatně zapnuté světlo bez odtahu pachů nad ostrůvkem může fungovat také pro doladění atmosféry kuchyně.

 

4. Atraktivní design

Ostrůvková digestoř je vidět ze všech stran a v kuchyni ji nelze přehlédnout. Právě z tohoto důvodu by měla být opravdu atraktivní. V opačném případě dokáže zkazit dojem z celého prostoru. Stylové jsou nejen kovové povrchy, ale také matné úpravy v jedné barvě. Když design digestoře sladíte se zbytkem vybavení, pohled na interiér jako celek vás rozhodně nezklame.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...