Ostrůvkové kuchyně jsou v kurzu, protože dokáží stylově propojit kuchyňský prostor s jídelní a odpočinkovou zónou. Chcete-li do ostrůvku instalovat varnou desku, neobejdete se bez výkonné digestoře. Jakou čtveřici vlastností u ní určitě hledat?

Airforce F164 TLC 45 X Ostrůvková digestoř
Airforce F164 TLC 45 X Ostrůvková digestoř

 

Ostrůvky a různé barové pulty se v několika posledních letech staly synonymem moderních kuchyní. Propojení zóny vaření s jídelnou a obývacím prostorem dává velký smysl, nicméně kromě výhod přináší také nevýhody. Při přípravě aromatických pokrmů a smažení se pachy velmi snadno šíří do prostoru. To v praxi znamená, že varná zóna umístěna na kuchyňském ostrůvku se neobejde bez ostrůvkové digestoře. Bez ohledu na to, zda používáte plyn či elektřinu, se s pachy musíte poprat. Víte, jaké 4 vlastnosti by vaše ostrůvková digestoř měla splňovat?

 

1. Dostatečně velký výkon

Nepřekvapivě hraje velmi podstatnou roli výkon ostrůvkové digestoře. Když bude příliš malý, celé zařízení je prakticky k ničemu. Výkon by měl dokázat vyměnit vzduch v prostoru alespoň šestkrát za hodinu, ideálně až dvanáctkrát. Spočítejte si objem místnosti a ten vynásobte šesti až dvanácti. Získáte požadovaný výkon, nicméně je lepší počítat s rezervou. Netoužíte mít digestoř neustále zapnutou na maximum a zároveň je například při smažení nebo fritování šikovné mít možnost pachy rychle odsát. Kromě výkonu si ve specifikaci digestoře pohlídejte také úroveň hluku.

Airforce F96 TLC 83 X Stropní digestoř
Airforce F96 TLC 83 X Stropní digestoř

 

2. Robustní a kvalitní provedení

U ostrůvkové digestoře nepodceňujte kvalitu provedení a celé instalace. Určitě nechcete, aby se při stisknutí tlačítka nebo silnějším průvanu celá rozklepala, případně během odsávání nepříjemně rezonovala. Robustní konstrukce v kombinaci s přímým odtahem zajistí nejlepší výsledky. Instalace ve většině domácností, kde je nutné vytvořit sádrokartonový podhled, nebývá jednoduchá. Neváhejte přizvat odborníka a na ostrůvkovou digestoř myslete již při plánování kuchyně.

 

3. Praktické světlo

Nad ostrůvkem budete kvůli přítomnosti digestoře jen složitě vymýšlet instalaci světelného zdroje, a proto se vyplatí vybrat model, který má světlo již zabudované. Hledejte modely, u kterých můžete zapnout pouze část světel a regulovat tak množství světla. Je příjemné mít takovou možnost, což potvrdí především ti, kteří vstávají ještě za tmy a chtějí si bez namáhání zraku připravit snídani. Samostatně zapnuté světlo bez odtahu pachů nad ostrůvkem může fungovat také pro doladění atmosféry kuchyně.

300x300-products-1416408011.gif

 

4. Atraktivní design

Ostrůvková digestoř je vidět ze všech stran a v kuchyni ji nelze přehlédnout. Právě z tohoto důvodu by měla být opravdu atraktivní. V opačném případě dokáže zkazit dojem z celého prostoru. Stylové jsou nejen kovové povrchy, ale také matné úpravy v jedné barvě. Když design digestoře sladíte se zbytkem vybavení, pohled na interiér jako celek vás rozhodně nezklame.

4 vlastnosti, které by měla mít každá ostrůvková digestoř
Ohodnoťte příspěvek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here