5 dekoratérských triků, jak vylepšit bydlení

Ať už jste se právě přestěhovali nebo jen hledáte rychlou změnu interiéru, máme pro vás triky designérů, se kterými můžete vylepšit svůj domov s minimálním úsilím a finanční náročností. Někdy totiž ty nejdrobnější úpravy mají největší dopad na celkové vyznění vašeho domova. Podívejte se na tyto chytré tipy a inspirujte se!

Zrcadlo The Loop
Zrcadlo The Loop

 

Malé místnosti zvětšíte světlými barvami

Obývací pokoj je skvělým příkladem, jak maximalizovat malý obytný prostor. Místnost menší velikosti má tendenci vypadat stísněně, ale velká okna, světlé stěny a dostatečné využití zrcadel dělají divy. Nejenže odrážejí přirozené světlo, ale také dodávají optickou iluzi prostornosti. Naopak tmavší barvy způsobí, že pokoj bude působit malý. Dokonce i s bohatým množstvím přirozeného světla a strategickým umístěním zrcadel by taková místnost v tmavším odstínu nezískala otevřenost a vzdušnost. Tak začněte výmalbou tam, kde potřebujete prostor otevřít.

 

Násobte světlo zrcadly

Zrcadla můžete použít v menších prostorách, ale také tam, kde potřebujete dostat více přirozeného světla. Stačí je umístit naproti oknům. Dekorativní zrcadla se navíc mohou stát dominantou místnosti. Rozhodně to s nimi zkuste, nebudete litovat.

INV Závěsné zrcadlo Formio stříbrné
INV Závěsné zrcadlo Formio stříbrné

 

Nebojte se míchat

Nebojte se zdánlivě nesourodých kombinací – i staré a nové, levné a drahé nebo jednoduché a vzorované může působit elegantně a originálně. Není nic špatného na tom, ​​pokud umístíte rodinné dědictví vedle moderní pohovky. Všichni správní interiéroví dekoratéři vám řeknou, že nejdůležitějším aspektem zdobení vašeho domova je odraz toho, kdo jste, vaše osobnost a váš styl. Staré kousky navíc často vypráví příběh vaší minulosti. Stejně tak můžete míchat staré umění s tím současným. A hrát si můžete vlastně s čímkoli – s látkami, s nábytkem, koberečky, barvami a vzory. Zajímavé kombinace mohou přinést teplo a texturu do vašeho domova.

 

Proutěná harmonie

Proutěné koše jsou úsporným a elegantním způsobem, jak zvětšit úložné prostory v jakékoli místnosti. Koše mohou sloužit k ukládání knih, časopisů, hraček, ručníků a přikrývek. Položte ledabyle několik malých košů také ve vaší kuchyni, protože uchovávání zeleniny a ovoce nikdy nebylo příjemnější.

 

Koše pro skladování, 3 ks, z pleteniny - vodní hyacint Home Styling Collection
Koše pro skladování, 3 ks, z pleteniny – vodní hyacint Home Styling Collection

 

Dekorujte tím, co už máte

Všichni máme ty zbytečné a zapomenuté věci, které leží pravděpodobně zabalené v krabicích někde na půdě. Místo toho, abyste běželi do obchodu pro nové dekorace, dobře se podívejte na to, co už máte. Podložky, staré krabice, dřevěné stoličky, kovové nebo stříbrné doplňky – to vše můžete využít jako stylové doplňky. Položte na ně svíčky nebo knihy. Staré desky s patinou mohou být zavěšeny a vytvářet nádherné umění na vašich zdech. Vzpomínky z dětských knih můžete zarámovat a pověsit v dětském pokoji. Budete se divit, co všechno se dá vykouzlit z toho, co už dávno máte!

Čtěte dál!

Jak začít běhat

Není složité začít běhat. Mnohem těžší je začít běhat a vytrvat!...

Jak vytvořit provence styl: Klíč k rustikálnímu a romantickému bydlení

Nádech francouzského venkova spolu s vůní levandule láká mnoho lidí. Co...

Skandinávský styl bydlení: cesta k jednoduchosti a přírodní kráse

Severský styl je v poslední době velmi oblíbený. S tímto stylem...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit....

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...