5 houpacích křesel, která umí dělat parádu

Houpací křesla se vracejí do módy a stávají se velmi žhavým trendem. Je to dáno jejich trochu atypickým vzhledem a především velmi pohodlným a variabilním posedem. Kdepak, to není nábytek jen pro penzisty. V houpacím křesle si příjemně odpočinete nebo budete sledovat televizní program či poslouchat dobrou hudbu i vy.

První houpací křesla se objevila už v osmnáctém století, o zemi původu se vedou spory mezi Spojenými státy a Británií. Nespornou předností houpacího křesla je fakt, že umožňuje změnu polohy bez přenastavování opěráku nebo celého křesla. Postačí změnit pozici nohou, použít podložku nebo jiným způsobem změnit trochu těžiště. Pohupovat se a něm jako na houpačce asi nikdo netouží, ovšem poddajnost při změně polohy v sedu se jeví jako velice vítaná.

VITRA houpací křesla RAR
VITRA houpací křesla RAR

Od klasiky k futurismu

Houpací křesla prošla a stále procházejí spoustou změn, ať už v otázce použitého materiálu, nebo například tvaru a konstrukce. Podívejte se na některé zajímavé možnosti, třeba se pro jedno sami rozhodnete.

Koho zláká retro vzhled

Ikonické houpací křeslo má velmi atraktivní a tradiční vzhled, který je však v moderním interiéru velmi žádaný. Ručně ohýbaný rám ze dřeva prezentuje oblé tvary. Sedadlo a opěrák je možné očalounit dle libosti, což v praxi znamená příležitost kombinovat retro konstrukci s fresh vzory. Výsledkem bude výrazný kousek do vašeho bydlení a houpací křeslo, které jen tak někdo nemá.

TON - Houpací křeslo Dondolo
TON – Houpací křeslo Dondolo

Když pohodlí, tak tedy opravdu pohodlí

Takové křeslo s taburetem už nabízí skutečně pohodlíčko v nejvyšším možném levelu. Pohodlné houpací křeslo z masivního exotického dřeva přímo vybízí k relaxaci. Taburetku lze využít nejen jako podložku pod nohy, ale i jako samostatnou sedačku. Měkké čalounění najdete i na područkách. Jeho předností je snadná údržba, lze ho totiž i vyprat. A jako bonus řešení houpacího mechanismu – nepoškodí podlahu, protože rám je usazen na podlaze a houpe se jen samotné křeslo!

Pohled do budoucnosti

Futuristicky řešené a přitom velmi pohodlné je houpací křeslo Ben 2 v elegantním černo-stříbrném provedení. Základem křesla je pevná konstrukce z chromovaných ocelových trubek, které nápaditě doplňuje sedák u membránové tkaniny, ze kterého je zhotoven i opěrák. Využijete ho především v moderním interiéru.

Houpací křeslo Ben 2 černé
Houpací křeslo Ben 2 černé

Kouzlo ratanu

Ratanová houpací křesla jsou také velmi oblíbená. Model Linda v různých barevných odstínech v sobě spojuje eleganci a pohodlí. Sedák je vyplněn měkkou molitanovou drtí a potažen kvalitní látkou. Na výběr je více vzorů. Vyberete si snadno podle zařízení interiéru.

Na jedné noze

Nezvyklým řešením upoutá i ratanové křeslo JOJO, u něhož je design vyřešen velice nezvyklým způsobem. I přes upevnění na jediné noze je křeslo stabilní a pohodlné díky zaoblenému vejčitému tvaru. Je zhotoveno z umělého ratanu v kombinaci s kovovým podstavcem. Hodí se do interiéru a za pěkného počasí si ho klidně můžete přenést i ven. Nechybí ani pohodlný, měkký polštář.

Chcete se pohoupat?

Houpací křeslo přináší do domácnosti pocit pohody a klidu. Svádí ke chvilkovému i delšímu posezení a krásně se v něm uvolníme. Je to dobrá investice a v neposlední době také inspirace na netradiční dárek pro někoho, komu chcete udělat radost. Jen na děti je třeba dát pozor, aby nezaměňovaly houpací křeslo s tělocvičným náčiním. Tak už víte, jaký model je ten pravý pro vás a vaše bydlení?

Houpací křeslo Sweden smaragdově zelené
Houpací křeslo Sweden smaragdově zelené

 

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...