5 houpacích křesel, která umí dělat parádu

Houpací křesla se vracejí do módy a stávají se velmi žhavým trendem. Je to dáno jejich trochu atypickým vzhledem a především velmi pohodlným a variabilním posedem. Kdepak, to není nábytek jen pro penzisty. V houpacím křesle si příjemně odpočinete nebo budete sledovat televizní program či poslouchat dobrou hudbu i vy.

První houpací křesla se objevila už v osmnáctém století, o zemi původu se vedou spory mezi Spojenými státy a Británií. Nespornou předností houpacího křesla je fakt, že umožňuje změnu polohy bez přenastavování opěráku nebo celého křesla. Postačí změnit pozici nohou, použít podložku nebo jiným způsobem změnit trochu těžiště. Pohupovat se a něm jako na houpačce asi nikdo netouží, ovšem poddajnost při změně polohy v sedu se jeví jako velice vítaná.

VITRA houpací křesla RAR
VITRA houpací křesla RAR

Od klasiky k futurismu

Houpací křesla prošla a stále procházejí spoustou změn, ať už v otázce použitého materiálu, nebo například tvaru a konstrukce. Podívejte se na některé zajímavé možnosti, třeba se pro jedno sami rozhodnete.

Koho zláká retro vzhled

Ikonické houpací křeslo má velmi atraktivní a tradiční vzhled, který je však v moderním interiéru velmi žádaný. Ručně ohýbaný rám ze dřeva prezentuje oblé tvary. Sedadlo a opěrák je možné očalounit dle libosti, což v praxi znamená příležitost kombinovat retro konstrukci s fresh vzory. Výsledkem bude výrazný kousek do vašeho bydlení a houpací křeslo, které jen tak někdo nemá.

TON - Houpací křeslo Dondolo
TON – Houpací křeslo Dondolo

Když pohodlí, tak tedy opravdu pohodlí

Takové křeslo s taburetem už nabízí skutečně pohodlíčko v nejvyšším možném levelu. Pohodlné houpací křeslo z masivního exotického dřeva přímo vybízí k relaxaci. Taburetku lze využít nejen jako podložku pod nohy, ale i jako samostatnou sedačku. Měkké čalounění najdete i na područkách. Jeho předností je snadná údržba, lze ho totiž i vyprat. A jako bonus řešení houpacího mechanismu – nepoškodí podlahu, protože rám je usazen na podlaze a houpe se jen samotné křeslo!

Pohled do budoucnosti

Futuristicky řešené a přitom velmi pohodlné je houpací křeslo Ben 2 v elegantním černo-stříbrném provedení. Základem křesla je pevná konstrukce z chromovaných ocelových trubek, které nápaditě doplňuje sedák u membránové tkaniny, ze kterého je zhotoven i opěrák. Využijete ho především v moderním interiéru.

Houpací křeslo Ben 2 černé
Houpací křeslo Ben 2 černé

Kouzlo ratanu

Ratanová houpací křesla jsou také velmi oblíbená. Model Linda v různých barevných odstínech v sobě spojuje eleganci a pohodlí. Sedák je vyplněn měkkou molitanovou drtí a potažen kvalitní látkou. Na výběr je více vzorů. Vyberete si snadno podle zařízení interiéru.

Na jedné noze

Nezvyklým řešením upoutá i ratanové křeslo JOJO, u něhož je design vyřešen velice nezvyklým způsobem. I přes upevnění na jediné noze je křeslo stabilní a pohodlné díky zaoblenému vejčitému tvaru. Je zhotoveno z umělého ratanu v kombinaci s kovovým podstavcem. Hodí se do interiéru a za pěkného počasí si ho klidně můžete přenést i ven. Nechybí ani pohodlný, měkký polštář.

Chcete se pohoupat?

Houpací křeslo přináší do domácnosti pocit pohody a klidu. Svádí ke chvilkovému i delšímu posezení a krásně se v něm uvolníme. Je to dobrá investice a v neposlední době také inspirace na netradiční dárek pro někoho, komu chcete udělat radost. Jen na děti je třeba dát pozor, aby nezaměňovaly houpací křeslo s tělocvičným náčiním. Tak už víte, jaký model je ten pravý pro vás a vaše bydlení?

Houpací křeslo Sweden smaragdově zelené
Houpací křeslo Sweden smaragdově zelené

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...