5 knihoven, která jdou s dobou

Knihovna bývala v dřívějších dobách běžnou součástí interiéru. Později se ze základní výbavy vytratila. A dnes? I přes rostoucí popularitu elektronických knih se vrací do módy, a to z celé řady důvodů. Jedním z nich je také unikátní schopnost dokonale oživit vaše bydlení. Stejně tak dokáže prakticky rozdělit prostor a nabídnout další úložné místo.

Při pohledu na nabídku knihoven se zkuste vyhnout klasice a zaostřete na moderní kousky, které nabízí netradiční vzhled a v některých případech také zajímavé barevné kombinace. Moderní knihovna je otevřena a připravena na policích uskladnit nejen poslední severskou detektivku, ale třeba i květinu, suvenýr z cest či hipsterskou sošku.

 

Mogg designové nástěnné knihovny Metrica A wall
Mogg designové nástěnné knihovny Metrica A wall

Designový zástupce

Pokud byste hledali zástupce designových knihoven, tento bílý model s kreativně pojatou konstrukcí by stál v první řadě. I když je pokrokový, dokáže působit nadčasově. To vše díky zjevné praktičnosti, protože kromě knih se těší také na CDčka, již zmíněné sošky nebo třeba dokumenty do práce. MDF desky se snadno udržují a v rámci možností něco vydrží.

http://www.premiumxl.cz/media/catalog/product/cache/17/thumbnail/65x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/i/m/image_65545.jpg
http://www.premiumxl.cz/media/catalog/product/cache/17/thumbnail/65x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/i/m/image_65545.jpg

Knižní tetris

To, co dělá knihovnu zajímavou, je složení polic a sbírka titulů, kterou hlídá. Moderní skříň na knihy v černé barvě má police pojaty opravdu velmi zajímavě. Na první pohled vás zcela jistě napadne, že poskládání knih bude pořádný „tetris“. Máte pravdu, ale právě to je na této knihovně opravdu zajímavé. Buďte kreativní a nebojte se ukázat světu, jaký je váš čtenářský vkus.

Věž plná knih

Knihovna skutečně nemusí vypadat jako regál v supermarketu. Vysoká a úzká věž se hodí do moderního interiéru. Nepřehlédnutelný kousek s radostí odprezentuje vaše knihy, fotorámečky i suvenýry. Nezaměnitelný styl na sebe dokáže upoutat pozornost. Knihovna je vyrobena z kvalitního materiálu MDF, samotné police jsou pak z čirého metakrylátu. Líbí se vám?

Tomasucci Knihovna SHEER 148x30x30cm, bílo-černá
Tomasucci Knihovna SHEER 148x30x30cm, bílo-černá

Exotický masiv je super!

Masivní dřevo má nepochybně mnoho silných stránek a skvělých vlastností. To však nic nemění na tom, že pro mladší generaci jsou klasické kresby a odstíny poněkud okoukané. Řešením je sázka na exotiku, což dokazuje knihovna na nožičkách vyrobená z kvalitního mangového dřeva a kovu v industriálním stylu. Stačí jeden pohled a máte chuť cestovat s románem v ruce.

Poskládejte si vlastní design knihovny

Zajímavě tvarované police, sbírka knih a vaše kreativita. To vše stačí k tomu, abyste kolekci designových knihoven složili v jeden působivý a originální celek. Samotná konstrukce je vyrobena z dřevotřískové desky, čelo tvoří lakované MDF. Na výběr máte z více barev, což je dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí i takto netradiční kousek dokonale zapasovat do interiéru.

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...