5 tipů na stylový odkládací stolek

Pohodlně se posadíte na gauč a najednou zjistíte, že nemáte kam položit ovladač od televize, hrnek s čajem, mobil nebo třeba nedělní noviny. Řešením je praktický odkládací stolek menších rozměrů, který vždy snadno přesunete tam, kam potřebujete. A když vyberete jeden z výběru níže, budete mít navíc jistotu, že mu to bude v interiéru opravdu slušet.

Moderní odkládací stolky patří přesně k tomu typu nábytku, bez kterého se lze tak nějak obejít. Jakmile si ale jeden stoleček pořídíte, nedokážete pochopit, jak jste bez něj v obývacím pokoji mohli existovat. Nemluvě o tom, že některé výraznější designy dokáží opravdu šikovně oživit celý prostor kolem nich. Následující modely jsou toho důkazem.

Odkládací stolek Blend II z masivního akáciového dřeva
Odkládací stolek Blend II z masivního akáciového dřeva

1. Odkládací stolek s netradičními materiály

Že vám klasické dřevo do vašeho pokrokového bydlení absolutně nesedí? Svět odkládacích stolků je příkladně pestrý, a proto není problém sehnat stoleček dokonale ladící prakticky s libovolným stylem. Milovníky industriálního stylu nadchne stoleček s imitací betonu, stejně tak jsou v kurzu konstrukce z různých trubek.

Dřevěný odkládací stolek Brest 50 cm, La Almara
Dřevěný odkládací stolek Brest 50 cm, La Almara

2. Kostky jsou vrženy

Pokud si myslíte, že obyčejná kostka nemůže být zajímavá, stačí se podívat na odkládací stolky vyrobené z plastu. Ten lze velmi dobře tvarovat a výsledkem jsou někdy opravdu originální designy. Výhodou je velká odolnost a zaměření některých výrobců na úložné prostory. Designový stoleček do obýváku tak nemusí být pouze hezký, ale také praktický.

Odkládací stolek Halmar NONO šedý
Odkládací stolek Halmar NONO šedý

3. Drátěný model je tak trošku hipster

Drátěné modely letí jak v umění, tak v nábytku a bytových doplňcích. O to zajímavější je kombinovat například obraz se vzhledem odkládacího stolečku. Drátěné konstrukce plná geometrických tvarů je skutečně neotřelá a skvěle rezonuje s hipsterským stylem. Materiálem horní desky stolku bývá v takovém případě dřevo, klidně s přiznanými letokruhy.

odkládací stolek 2 SET STORAGE GRAYOS37658
odkládací stolek 2 SET STORAGE GRAYOS37658

4. Absolutní minimalismus

Představte si, že dostanete za úkol nakreslit jedním tahem odkládací stolek. Výsledkem bude pravděpodobně velmi minimalistická a prostorově nenáročná konstrukce s horní deskou. A právě takový styl je trefou do černého pro každé bydlení, kde má hlavní slovo jednoduchost. Chcete-li pracovat na notebooku z gauče nebo máte rádi vše opravdu po ruce, hodí se vám boční stolek. Jednu jeho část pohodlně zastrčíte pod gauč. Před nákupem si vše raději změřte.

5. Přímo z pily

Máte rádi přírodu a přírodní motivy? I dřevo dokáže přinést do interiéru moderní look, pouze musíte umět vybrat správně. Skvělým nápadem jsou odkládací stolky s deskou z masivního dřeva. Řez kmene odhaluje kresbu a přináší k vám domů kousek přírody. Každý stolek je pochopitelně originál.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...