5 nápadů pro moderní interiér

Většina z nás chce dosáhnout vkusného interiéru, který se stane perfektním domovem a ohromí také naše příležitostné návštěvy. Proto se snažíme vybrat kombinace nábytku a textilu, které na první pohled zaujmou a přiblíží nás světu interiérového designu. A protože styl našeho bydlení vlastně říká, kdo a jací jsme, přinášíme pět tipů přímo od designérů, pomocí kterých docílíte novodobého vyšperkovaného interiéru, za který se rozhodně nebudete muset stydět.

Moderní interiér - zdroj
Moderní interiér – zdroj

Minimalismus je trendy

Asi nemusíme připomínat, co právě letí. Skutečným trendem v bydlení i v módě je minimalismus, koncept, který jasně říká, že v jednoduchosti je krása. Toto pravidlo dodržte také ve svém domově a budete se divit – zbavíte se zbytečných krámů a vzdušnost bytu či domu, které dáte vzniknout, vás naprosto pohltí. Spolu s minimalismem můžete využít základní barvu – bílou. Často se právě této čisté barvy bojíme, ale není tak sterilní, jak by se mohlo zdát. Bílá je jedinečná, elegantní a minimalistická. Snadno ji zkombinujete s jinými barvami a vzory a navíc umně zvětší prostor. Hodí se do jakékoliv místnosti a nemusí to být pouze klasická bílá – zkuste třeba smetanovou nebo přírodní. Záleží jen na vašem vkusu a preferencích.

Minimalismus je trendy - zdroj
Minimalismus je trendy – zdroj

Osvětlení dělá dojmy

Osvětlení je často bráno pouze jako praktický prvek, což je chyba. Plní také důležitou estetickou funkci. Často je dominantním doplňkem, který udá tóny místnosti, kde je použito. Moderní jsou geometrické lustry, osvětlení ve tvaru květů i industriální technická osvětlení. Světla můžete použít jako zajímavý kontrast nebo velkolepý šperk prostoru. Ideálně by v místnosti měla být minimálně dvě světla. Pokud chcete použít designový lustr, dbejte na jeho umístění. Neměl by být v blízkosti oken, závěsů ani televize. Lustry by měly být zhruba uprostřed místnosti, protože jako středobod prostoru dokonale vyniknou. Perfektní náladu pro nejeden večer podpoří také stojací či stolní lampa. Nabízí se nejmodernější kousky až po rustikální styl. Styl osvětlení v jedné místnosti by se měl vzájemně doplňovat, barvou i provedením.

Realizace bytu v moderním stylu - zdroj
Realizace bytu v moderním stylu – zdroj

Textil projasní

Bytový textil je nedílnou součástí interiérového designu. Ani na ten nesmíme zapomenout při zařizování. Patří mezi něj také koberce, běhouny, polštáře, závěsy a další prvky. Dávno neplatí, že musíte pro celou domácnost použít stejnou barvu či vzor. Zkuste si pohrát s více vzory a slaďte třeba jen materiál. Když investovat do textilu, tak kvalitně. Ani látky by totiž neměly působit lacině, pokud si přejete, aby váš domov působil elegantně a šik. Jestliže si nevíte rady, zkuste se inspirovat hotovými interiéry. Tak si snadno ujasníte, jaký styl je vám blízký a když přidáte vlastní nápady, výsledek bude navíc osobitý a s vaším podpisem.

Vzory bodují

Geometrie, pruhy, puntíky – vzory zkrátka nic nezkazíte, ba naopak. Vzory můžete použít na textil, na stěny, na koberec, na polštáře a dokonce i na nábytek. V interiéru byste však měli kombinovat jednotlivé vzory opatrně, abyste místo nepřehltili a nevznikl nechtěný kýč. Ideální je řídit se pravidlem méně je více. Dva nebo tři vzory můžete opakovat a vytvoříte stylovou náladu, která nadchne vás i hosty.

Doplněk ve stylu

Dobám, kdy bylo vhodné sbírat dekorace, dávno odzvonilo. Stačí jediná vhodně umístěná masivnější dekorace a váš interiér dostane punc originality. Výrazný doplněk prozradí něco o vás a vašem vkusu. Velké množství malých dekorací působí chaoticky a vy určitě nechcete neustále utírat prach a uklízet maličkosti. Dekorací může být obraz, socha nebo třeba větší květina. Jestli chcete, aby krásně vynikla, udělejte kolem ní prostor a nechte kochat vás i vaše nejbližší.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...