5 nejčastějších chyb v českých domácnostech. Neděláte je náhodou?

Snažíte se mít útulný byt za každou cenu. Sledujete poslední trendy, zkoušíte různé barevné odstíny nebo sem tam koupíte nový kousek do kuchyně. Přesto se doma necítíte pořád spokojeně. Máte vnitřní pocit, že něco nehraje a nesedí vám. Je to možná právě proto, že jste nechtěně udělali jednu z typických chyb v českých interiérech. A jaké to vlastně jsou? Posviťme si na ně blíže.

Propojením místností získáte prostornější interiér - ilustrační obrázek, zdroj
Propojením místností získáte prostornější interiér – ilustrační obrázek, zdroj

1. Stylově překombinováno

Milujete jednoduchost skandinávského stylu, kterému kromě rovných linií vévodí přírodní materiály a světlé barvy? Ale zároveň se vám líbí vintage motivy a do ložnice byste si nejradši dali polštářky s exotickými motivy z letní dovolené. Tak zabrzděte. Pravděpodobně u vás doma dochází k přílišné kombinaci odlišných stylů.

Než se pustíte do rekonstrukcí a dalšího zařizování, zamyslete se a zvolte si jeden převládající styl. Na základě jeho charakteristických rysů se pak snažte ladit kompletně celý interiér. Pokud byste přesto měli rádi doma kousek Skandinávie včetně retro nábytku a nějakou tu památku na exotickou dovolenou, tak máme pro vás jeden tip. Kompromisem a řešením vašeho přání je ladit jednotlivá patra vašeho domova do různých stylů. Nebo alespoň držet odlišné styly v jiných pokojích. Nejlépe uděláte, pokud se o tomto problému poradíte s odborníkem – architektem nebo bytovým designérem.

2. Nepropojené interiéry

Nebo naopak můžete mít až mnoho volných různorodých prostor mezi jednotlivými místnostmi. Představte si, že jdete ze své ložnice do obýváku a míjíte vstupní halu, která zeje prázdnotou. Nic než velký prostor s nějakými pohozenými úložnými prostory. To rozhodně útulným dojmem nepůsobí. Snažte se, aby na sebe pokoje a další místnosti navazovaly.

Navíc by průchozí zóny měly stylově ladit, ať se nedopustíte ještě předchozího prohřešku. Ať se vám nestane, že průchozí jídelna do propojeného obýváku je v jiných barvách i stylu. Všechno by mělo na sebe plynule navazovat.

3. Neladící dveře s oknem a podlahou

Není to příliš známá poučka, ale alespoň tři prvky v interiéru by vám měly ladit. Těmi třemi prvky jsou okno, dveře a podlaha. V zásadě máte dvě řešení, jak se tohoto úkolu zhostit. Buď u všech zvolíte stejný typ materiálu i barevný odstín. Nebo na to půjdete s extravagancí a zvolíte protichůdný tón barvy nebo materiálu. Pokud si nejste do začátku jistí, volte raději první variantu se stejným materiálem i barvou.

4. Špatné rozvržení domu

Tento problém se týká především domů než bytů. Při rekonstrukci nebo stavbě domku byste měli mít na zřeteli rozvržení jednotlivých místností v rámci stavební plochy. Určitě se vyplatí situovat veřejné zóny blíže ke vchodu. Mezi tyto zóny patří kuchyň s případnou jídelnou, hala, obývací pokoj nebo pokoj pro hosty. Naopak ve vzdálenějších částech domu, případně vyšších patrech, by se měly nacházet pokoje obyvatelů domu. Přece jenom nechcete přijít o své soukromí.

5. Nesprávná volba dveří

Možná vás to překvapí, ale bytoví designéři radí mít v celém domě či bytě jednotný styl dveří od vstupních až po pokojové. Na dnešním trhu se bez problému setkáte s moderními designovými řadami, u nichž jsou v jednom stylu zařízeny jak dveře plné, tak prosklené či zasouvací.

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...