5 nekonečně stylových lampiček na noční stolek

Pohled na manželskou postel není kompletní bez nočního stolku a lampičky, které vám dělá společnost při čtení před spaním a brzkém vstávání, kdy se rozkoukáváte do nového dne. Zapomeňte na nudné lampičky bez nápadu a inspirujte se výběrem pěti opravdu stylových kousků.

Je vhodné podotknout, že o praktičnosti lampičky na noční stolek zpravidla rozhoduje nejen design, ale také vhodně zvolený světelný zdroj a maximální příkon. Právě ten má zásadní dopad na to, jak intenzivně bude lampička svítit. Zároveň počítejte s tím, že extravagance s sebou přináší složitější utírání prachu. Pokud jste připraveni vyměnit radost ze zajímavého doplňku ložnice za pár minut úklidu navíc, není to problém.

Stolní lampa Bloque Beton
Stolní lampa Bloque Beton

Foukané sklo se neomrzí

Češi mají pro foukané sklo slabost. Pokud i vy dokážete ocenit sklářské umění a zároveň se vám líbí ladné tvary, je pro vás trefou do černého lampička vyrobená z foukaného skla. Její nadčasové zpracování zaujme na první pohled. Zajímavostí je, že svítí spodní i vrchní část. Výsledný efekt je velmi elegantní.

Stolní lampa Fabas Ade 2533-35-102 foukané sklo
Stolní lampa Fabas Ade 2533-35-102 foukané sklo

Stmívatelný skvost

Že nelze v moderně najít praktičnost? Opak je pravdou a model z dílny italského výrobce je připraven vás o tom přesvědčit. Stříbrné provedení bude vždy působit luxusně a snadno ho sladíte s libovolnými barvami v ložnici. Skvělou vychytávkou je postupné stmívání, kdy sami rozhodujete o intenzitě světla.

Italská LED stolní lampa Fabas 3414-30-137 Table stmívatelná
Italská LED stolní lampa Fabas 3414-30-137 Table stmívatelná

Dokonalý minimalismus

Tenké kovové tělo, kvalitní materiály a obnažená žárovka. Výsledkem je splněný sen všech milovníků minimalismu, kteří se chtějí obklopovat jednoduchými a funkčními věcmi. Dřevěná kresba podstavce se hlásí o slovo a jednoduchá barevná kombinace působí velmi sympaticky. Lampička na noční stolek skutečně nemusí být za každou cenu romantická a něžná.

Stolní lampička Ozcan 4056-ML blue
Stolní lampička Ozcan 4056-ML blue

Stínidlo jako dominantní prvek

V kurzu jsou svítidla, u kterých má stínidlo sice klasické tvary, ale je skutečně nepřehlédnutelné. Kombinace černé barvy, kovu a teplého stěna vykouzlí kouzelnou atmosféru. Velmi dobře vypadá na těle lampičky povrchová úprava v podobě satinovaného (speciálně hlazeného) chromu. Koneckonců je možné takovou lampičku umístit nejen na noční stolek, ale také klidně do pracovny či obývacího pokoje.

Retro se hlásí o slovo

Nepřehlédnutelnou kategorií lampiček k posteli jsou ty, které cestují zpět v čase za retro motivy. Těšit se můžete na dřevo, masivní provedení a nostalgii. Určitě nemusíte mít obavy z toho, že se taková lampička hodí pouze do staršího interiéru, právě naopak. I v moderním bydlení dokáže udělat mnoho parády, protože kontrasty jednoduše fungují a lákají pozornost. Neváhejte se tak odvázat. Uvidíte, že výsledek stojí za to.

Stolní lampa Treu, mosaz Stfh-LM1129 Time for home+
Stolní lampa Treu, mosaz Stfh-LM1129 Time for home+

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...