5 originálních tipů na plakáty

Že plakáty patří pouze do dětských pokojů a garáží? Jste na omylu! V případě vhodně zvoleného motivu a umístění získáte originální doplněk interiéru. Objevte pětici aktuálních trendů, které se hodí do elegantního bydlení.

Že plakáty patří pouze do dětských pokojů a garáží? Jste na omylu! Objevte pětici aktuálních trendů, které se dokonale hodí do elegantního bydlení.

Plakáty nemají příliš dobrou pověst. Většina dospělých si je pamatuje jako vytržené dvojstránky z časopisů. Jen těžko se najde někdo, komu v mládí na zdi nevisely hudební kapely, postavy z Pobřežní hlídky nebo samotný Arnold Schwarzenegger. Je tak docela pochopitelné, že při hledání originálního interiérového doplňku se na plakáty zapomíná. Je to velká škoda, protože níže představené motivy si v kontextu moderního bydlení zaslouží pozornost.

photo 1513519245088 0e12902e5a38 e1538482213261

1. Reprodukce slavných obrazů

Claude Monet a Pablo Picasso u vás doma v obývacím pokoji? To je výjev, který jen tak neomrzí. Fakt, že originál je vystaven někde v muzeu, není překážkou. Plakáty představující reprodukce slavných obrazů jsou aktuálně v kurzu. Záleží pouze na vás, zdali je do interiéru budete chtít zařadit zcela seriózně, nebo naopak zapojíte smysl pro humor a Mona Lisa vám bude hlídat botník.

Posters Obraz, Reprodukce - Colombe bleu, Pablo Picasso, (80 x 60 cm)
Posters Obraz, Reprodukce – Colombe bleu, Pablo Picasso, (80 x 60 cm)

2. Motivace a životní motta

Nepřehlédnutelným trendem v bydlení je přítomnost motivačních citátů, hesel a slov, díky kterým máte možnost naladit se každý den na tu správnou vlnu. Motivační plakáty vám pomohou soustředit se na cíl víc, než si možná myslíte. Jsou ideálním společníkem v pracovně, kuchyni nebo v předsíni, kde vám při odchodu do práce připomenou klíčové myšlenky. Vkusně zvolená typografie nápisu se hodí do luxusního prostředí.

3. Filmové skvosty

V úvodu zmíněné dvojstrany z časopisů čas od času nabídly zajímavější motiv z filmového světa, ale kvalita tisku a papíru byla velmi malá. Když jsou tyto nedostatky vyřešeny, výsledkem je dokonalý dárek pro fanoušky a skvělý doplněk. Některé filmové plakáty nemají daleko k uměleckému dílu. Slušet jim to bude především v pracovně, studentském pokoji nebo v obýváku.

Posters Fototapeta, Tapeta Star Wars Droids, (211 x 90 cm)
Posters Fototapeta, Tapeta Star Wars Droids, (211 x 90 cm)

4. Pestrobarevná abstrakce

Někdy je velmi složité vybrat motiv, u kterého máte jistotu, že vás jen tak neomrzí. Dobrým tipem a zároveň čerstvým trendem jsou do detailu promyšlené abstraktní obrazy. Na první pohled hrají barvami, ale po čase začnou odhalovat zajímavé detaily a nezaměnitelné tvary. Abstrakce otevírá dveře fantazii a zároveň vnáší do prostoru vždy něco nového.

5. Plakáty pro cestovatele

Propojit cestovatelského ducha se vzhledem vašeho bydlení je skvělý nápad, díky kterému si budete připomínat všechny zajímavé zážitky a vysněné cíle. Plakáty v podobě stylových fotografií světových měst působí uklidňujícím dojmem a jsou do jisté míry univerzální. Do módy se ve velkém vrací černobílé snímky a takový New York na nich vypadá dokonale.

Posters Plakát, Obraz - New York - Brooklyn bridge, Assaf Frank, (91,5 x 61 cm)
Posters Plakát, Obraz – New York – Brooklyn bridge, Assaf Frank, (91,5 x 61 cm)

Vemte plakáty na milost a nebudete litovat. Kvalitní kousky dokáží vykouzlit atmosféru a proměnit bydlení k nepoznání.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...