5 skvělých tipů pro panelákový balkón

Bydlíte v panelovém domě a lámete si hlavu s tím, jak využít balkón? Inspirujte se pěticí skvělých tipů, díky kterým se ze sušárny prádla a odkladiště stane místo pro relaxaci, čtení knih a dokonce i romantické chvilky ve dvou.

balkonove rostliny

V panelovém domě žije v České republice více než 2,5 milionu Čechů. To je opravdu hodně lidí a opravdu hodně balkónů, které si zaslouží pozornost. O to větší škoda je, že v drtivé většině případů slouží tento prostor pouze jako odkladiště. Běžně se na něm nachází jízdní kolo, krabice a další nepořádek, který se do bytu jednoduše nevejde. Pokud je to i váš případ, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Uvidíte, že z balkónu se může za hezkého počasí stát jedna z nejoblíbenějších částí vašeho bydlení.

1. Vytvořte dostatek soukromí

Základním předpokladem toho, že si chvilky strávené na balkóně budete užívat, je dostatek soukromí. Výhodu mají majitelé rohových balkónů ve vyšších patrech, nicméně i ostatní obyvatelé domu mají možnost skrýt se před světem. Pro vytvoření soukromého prostoru stačí dřevěná zástěna, kterou umístíte mezi váš a sousedův balkón. Abyste předešli sousedským neshodám, je vždy lepší souseda o tomto vašem plánu s předstihem informovat. Ve výsledku bude zástěna přinášet soukromí i jemu.

Zahradní nábytek bistro set, 3 kusy, teak, skládací
Zahradní nábytek bistro set, 3 kusy, teak, skládací

2. Pořiďte si skládací nábytek

Malé rozměry panelákového balkónu nejsou překážkou, když se rozhodnete pořídit praktický skládací nábytek. Pro příjemné posezení u sklenky vína bohatě stačí dvě kompaktní židličky a malý stoleček. Toto bezúdržbové a překvapivě jednoduché řešení nevyžaduje velkou investici. V módě je kombinace kovové konstrukce a dřeva. Plastový nábytek je sice lehčí, ale jeho vzhled zrovna dvakrát nepotěší.

Závěsný balkónový stůl D2331 Dekorhome
Závěsný balkónový stůl D2331 Dekorhome

3. Využijte prostor na zdech

Panelákový balkón netvoří pouze podlaha a zábradlí, ale také stěny domu. Co takhle na ně umístit například obrázky? Nebo poličky na knihy, které chcete číst? Je to sice neobvyklé, ale velmi originální. Je skvělé mít možnost posadit se na balkón, dýchat čerstvý vzduch a mít kolem sebe vybavení, na které jste zvyklí z interiéru.

4. Zapojte osvětlení

Jednou z největších slabin českých balkónů je absence osvětlení. Nikde není psáno, že večer musíte být potmě. Pokud si chcete váš balkón užívat i po západu slunce, neváhejte instalovat dekorativní světelné řetězy. Stejně tak máte možnost využít menší lampičku, kterou před zavřením balkónu pouze sklidíte zpět dovnitř.

5. Nezapomeňte na květiny

Váš soukromý kousek přírody vytvořený z živých květin se stane největší ozdobou celého balkónu. Zde je pouze důležité upozornit na to, abyste to s množstvím květů nepřeháněli. Pohled na některé balkóny připomíná džungli. Pro vytvoření pohodlí bohatě stačí pár moderních květináčů.

Jak vidíte, proměna panelákového balkónu nemusí být vůbec složitá. Tak zbytečně neváhejte a vylepšete i ten váš!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...