5 tipů, jak zútulnit interiér dřevem

0

Dřevo představuje úžasný přírodní materiál, který se od nepaměti používal nejen na stavbu příbytků, ale také na jejich zařizování. Není se čemu divit. Dřevo má jedinečné a nezaměnitelné vlastnosti – jak vizuální, tak i pocitové. Právě proto nabízí dokonalou odpověď při zápolení s tím, jak zútulnit interiér.

Vzhledem k tomu, jak úžasně může dřevo v interiéru působit, jsme pro vás dali dohromady 5 osvědčených tipů, jak příjemně zútulnit interiér právě dřevem. Jedním z interiérových hitů 21. století je i tatranský profil, ale u této vychytávky rozhodně nekončíme.

Dřevěný rám na obraz

Seznam našich tipů, jak zútulnit interiér dřevem, začínáme na první pohled maličkostí, která však může dokonalým způsobem ovládnout vnitřní prostory. Nemáme na mysli nic jiného než dřevěný rám na obraz. Už jen skutečnost, že takový rám má doslova a do písmene obepínat kus uměleckého díla, je fascinujícím a zamyšlení hodným privilegiem. Výrazný dřevěný rám se díky němu může stát dominantním přírodním prvkem interiéru, který upoutá pozornost zvědavých očí.

cactus 2617529 1920

Tatranský profil

Jak jsme již avizovali, v našem seznamu nesmí chybět tatranský profil, který představuje v současnosti mimořádně oblíbený způsob, jak zútulnit interiér. Tatranský profil je zhmotněním kvalitního dřeva v podobě důkladně vyfrézovaných masivních desek vysušených na 12%.

Výhody tatranského profilu

  • Elegantní přírodní vzhled
  • Výborné tepelněizolační vlastnosti
  • Spojení funkční a estetické stránky
  • Vhodný nejen do interiéru (stropy, stěny), ale také do exteriéru (podbití střechy, altány, přístřešky, chatky)
1200px SpuNuBoWa

Rustikální komoda

V interiérech, ve kterých dominují takové prvky, jakými jsou výše zmiňované dřevěné obrazy či tatranské profily, si najde své právoplatné místo i rustikální dřevěná komoda. Takový retro kousek může nejenže fantasticky vyjímat právě pod masivním dřevěným rámem s vaším oblíbeným obrazem, ale ještě k tomu splní i funkční stránku. Retro komoda vám totiž může mimořádně vděčně posloužit i jako odkládací a úložný prostor.

bedroom 1078887 1920

Přiznané dřevěné trámy

Milovníkům přírodních materiálů, v našem případě především dřeva, budou dozajista imponovat v interiéru i přiznané dřevěné trámy. Ty jsou skvělou volbou zejména do obývacích pokojů, resp. do obýváků spojených s kuchyněmi. Pozor, nemáme na mysli jen stropní dřevěné trámy. Takzvané dřevěné hrady vypadají v interiéru skvěle i ve svislé, tedy „sloupové“ poloze.

michael browning tOZ f5kl9BA unsplash

Srubový obklad

No a na závěr přidáváme jednu specialitku, která sice nepředstavuje standardní a zažitý způsob, jak zútulnit interiér ve smyslu domácích prostor, ale bez debaty ji ocení majitelé dřevěných srubů a kolib.

Řeč je o jedinečném srubovém obkladu, který se používá k obkládání stěn a stropů. Jednou z jeho hlavních deviz je, že svým tvarem imituje a připomíná vybroušenou kulatinu, která se používá právě při stavbách zmíněných dřevěných srubů a kolib.

log home 2225414 1920

A co vy a dřevo v interiéru? Jak s ním nakládáte a v čem vám přináší radost?

Previous articlePosilněte se zimními polévkami. Zkuste 3 nejlepší recepty!
Next articleProměňte bydlení k nepoznání díky fototapetám

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here