5 tipů, jak rozdělit prostor

I malý interiér může skrývat několik místností v jednom. A může to vypadat skvěle. Stačí si pohrát a najít to správné řešení pro váš interiér. Chcete i vy oddělit jednotlivé zóny, aniž byste přišli o dostatek denního světla či vzdušnost interiéru? Víme, jak na to. Vyberte si z několika možností, které využívají i interiéroví designéři či architekti.

Rozdělení kuchyně a obývacího pokoje
Rozdělení kuchyně a obývacího pokoje

Paravan

Jestliže chcete oddělit menší kout, například pracovní stůl nebo šatní zónu, pak postačí obyčejný paravan. Je cenově dostupný a prodejci nabízí mnoho stylů a provedení. Jde o jednoduché řešení, které nevyždímá rodinný rozpočet. Paravan můžete kdykoli schovat nebo přemístit, přesto docílíte oddělení prostoru. Paravan je vhodný do menších domácností, třeba do garsoniéry. Jde o praktické dočasné oddělení, které můžete v případě potřeby kdykoli zrušit.

Rozdělovací stěny

Pokud vám právě paravan nevyhovuje a hledáte elegantnější řešení, pak se nabízí rozdělovací stěny. V podstatě jde o oboustranné otevřené či polootevřené knihovny, které šikovně oddělí prostor. Jejich výhodou je rovněž dostatek úložného prostoru. Můžete do nich umístit úložné boxy, knihy i dekorace. Stačí si vybrat provedení a velikost. Můžete investovat do masivu či lamina. Hodí se všude tam, kde chcete oddělit pracovnu, ložnici nebo jídelnu.

Nábytek

Pokud vám stačí oddělit jednu zónu od druhé pouze jemným náznakem, pak můžete vyzkoušet oddělování pomocí nábytku. Ať už použijete komodu, jídelní stůl nebo regál, vzniknou jednotlivé části zcela nenásilně. Tyto náznaky se hodí například v otevřených prostorech, kde současně koexistuje kuchyně, obývací prostor i jídelní zóna. Jde o dělení spíše pocitové.

Pony walls

Mezi dražší možnosti, jak v jednom prostoru vytvořit několik místností, patří pony walls. Jde o poloviční zdi, na které mohou, ale nemusí navazovat policové díly. Pony walls se jim říká proto, že jsou vysoké akorát pro poníka. Stěny postupně v interiérech sestupují, aby umožnily otevřený a komunikativní způsob života. Můžete je navrhnout v rámci rekonstrukce, pokud toužíte po vzdušném a světlém domově. Jde o zajímavé a nadčasové řešení.

Dělící stěna Roots
Dělící stěna Roots

Dělící stěny

Další z možností, jak vytvořit několik zázemí, jsou tradiční dělící stěny. Bývají plné. Mohou být průhledné nebo barevné, někteří výrobci nabízí originální potisky a vzory. Moderní trh nabízí bohatý sortiment dělících stěn, prostřednictvím kterých získáte třeba další místnost. Jsou vhodné pro domácnosti i kanceláře. Výhodou těchto stěn je i to, že mohou být nejen pevné, ale dokonce i posuvné. Levnější možností, jak takovou dělící stěnu nahradit, mohou být závěsy. Ty se však nehodí pro každý interiér. Vhodné jsou závěsy z pevných, kvalitních a neprůhledných látek.

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...