5 tipů pro voňavý domov

Nejen čistý  domov je vaší vizitkou. Nezapomeňte na vůni. Právě ta je součástí prvních dojmů, pomáhá dotvářet atmosféru a vítá vás i vaše hosty. Příjemná vůně dokáže směle podtrhnout celkový styl interiéru, proto přinášíme hned pět tipů, jak si udržet kouzlo voňavého domova.

Potpourri domov zaručeně provoní
Potpourri domov zaručeně provoní

Aroma lampa

Základ, který je jednou z těch nejjednodušších možností, navíc bez chemie. Přírodní vonné esence jsou nejen cenově dostupné, ale navíc snadno provoní jakýkoli prostor. Bohatý výběr přeje těm nejnáročnějším z nás. Vůně aroma olejíčků navíc mohou působit také příznivě na náš organismus. Některé z nich nás umí povzbudit, jiné uklidnit, další pomáhají třeba při nachlazení. Co je však jejich důležitou vlastností, to je především jejich omamná vůně napříč interiérem, která se rozvine během krátké chvíle. Stačí zakoupit aroma lampu a čajové svíčky. Pak už jen promyslet, která vůně provoní váš domov.

Olejový osvěžovač

Hotový difuzér s konkrétní vůní se dá zakoupit, nebo si opět můžete vystačit s přírodními esencemi. Tyto difuzéry fungují na bázi oleje a bambusových špejlí, které vonnou směsí nasáknou a provoní prostor. Takový osvěžovač si dokonce můžete vytvořit sami. Do ozdobné vázičky či lahvičky přidejte dětský olejíček, několik kapek vybraného vonného oleje a dřevěné špejle. Difuzér vydrží vonět i několik týdnů. Pokud přestane, nevadí. Stačí znovu přidat aroma olejíček.

Bytový parfém

Luxusní možností, jak do interiéru přidat omamnou vůni, jsou bytové parfémy. Existuje jich nepřeberné množství a jejich výhodou je to, že vydrží vonět delší dobu než obyčejné osvěžovače ve spreji. Bytové parfémy jsou často k dostání v osobitých vůních a jsou vhodné i do exkluzivních interiérů. Ocení je nejen milovnice klasických parfémů, ale každý, kdo má rád voňavé bydlení.

Kouzlo potpourri

Někteří z nás jsou kreativní. A právě těmto jednotlivcům se jistě zalíbí možnost vytvořit si vlastní voňavou dekoraci – potpourri. Jde o směs sušených květů, bylinek, koření a někdy také esenciálních olejíčků. Při výrobě přijdete do styku se sušenými květy, které vás zaručeně okouzlí. Dekorace se vytváří na nízké misce nebo podložce. Při tvorbě této voňavé dekorace se fantazii meze nekladou. Existuje mnoho způsobů, jak na to. Můžete si vytvořit vlastní vonnou směs z květů, které máte rádi.

potpourri

Vonné svíčky

Ve stále větší oblibě jsou rovněž vonné svíčky. Ty vyčarují příjemnou vůni a můžete je střídat podle nálady. Jejich přidanou hodnotou je bezesporu teplé hřejivé světlo, které z vašeho večera udělá magický. Kromě klasických svíček jsou k dostání také speciální bezchemické svíčky, například sójové. Ty se hodí také do domácnosti s miminky a malými dětmi. Pestrý výběr vůní dělá ze svíček další skvělou možnost, jak protkat domov voňavým jiskřením.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...