5 tipů pro výběr sklopné postele

Sklopné postele se z garsonek a dětských pokojů přesouvají i do větších prostor a dalších místností. Hlavní výhodou je bez diskuze velká úspora místa, nicméně musíte počítat také s několika nevýhodami. Chcete-li se o výklopných postelích dozvědět to nejdůležitější, přečtěte si pečlivě 5 tipů pro jejich výběr. Jednotlivé modely a řešení se od sebe výrazně liší.

Sklopná postel
Sklopná postel

1. Potřebujete sklopnou postel?

„Máme malý byt a běžná postel se sem nevejde. Potřebujeme sklopnou!“ Vidíte se v takovém rozhodnutí? Nespěchejte a skutečně se zamyslete nad tím, zda-li výklopnou postel potřebujete. Mnoho lidí je velmi rychle po pořízení překvapeno, že postel nechává prakticky po celé dny ve sklopeném stavu. Změna přichází teprve až v momentě, kdy má dorazit například návštěva. Sklopná postel je dražší a omezuje celou řadou kompromisů. Jinými slovy za stejnou cenu můžete mít klasickou a s největší pravděpodobností pohodlnější klasickou postel.

Výklopná postel 120 CONCEPT PRO CP-05 riviera
Výklopná postel 120 CONCEPT PRO CP-05 riviera

2. Vyberte materiál

Pokud přeci jen chcete sklopnou postel, měli byste se snažit začlenit ji přirozeně do stylu vašeho bydlení. Ostatně silnou stránkou takového řešení by měla být právě nenápadnost. Výklopné postele se vyrábí jak z masivu, tak například z lamina. Na trhu se nachází mnoho různých modelů. Pro dokonalý výsledek si můžete nechat vyrobit sklopnou postel na míru. Získáte esteticky hodnotné řešení nedostatku místa.

3. Zamyslete se nad ideální velikostí

Nepodceňujte velikost sklopné postele. Mnoho modelů je určeno pouze pro jednoho nocležníka. Manželské varianty bývají užší, což může být problém. U velkých rozměrů zase musíte počítat s tím, že sklápění může být fyzicky náročnější. Rozměry také rozhodují o tom, jakou matraci do postele umístíte. Zde si předem ověřte, jak vysoká může matrace být. Příliš vysoká matrace by mohla při sklápění překážet.

Pokoj se sklopnou postelí
Pokoj se sklopnou postelí

4. Zkontrolujte sklopný mechanismus

Nejnamáhanější součástí výklopné postele je samotný sklopný mechanismus. Každý vypadá trošku jinak, nicméně většinou je složen z několika ramen a silných pér, které usnadňují sklápění a zvedání postele. Mechanismus by měl být za krytem a určitě by měl být velmi pevně spojen s celou konstrukcí. Vyhněte se velmi levným řešením. Nemusí toho moc vydržet.

5. Uchycení postele a bezpečnost

Většinu modelů sklápěcích postelí je nutné uchytit samostatně do zdi. Je zeď, ke které umístíte postel, dostatečně pevná? Sádrokartonové přepážky jsou pro uchycení postele absolutně nevhodné. Úchyty by se mohly v nejhorším případě vytrhnout ze zdi a postel se zavře i s člověkem spícím na matraci. Při výběru preferujte bezpečnost a vybírejte modely, které eliminují všechna možná rizika. To platí také o zakrytí všech mechanismů a mezerách mezi konstrukcí a samotnou postelí.

Sklápěcí sny jsou na dosah

Sklápěcí postele jsou skvělým vynálezem, která reálně šetří místo. Třebaže výše zmíněné rady mají spíše varovný charakter, neznamená to, že na trhu nenajdete opravdu kvalitní modely s vysokou kvalitou, bezpečností a bezchybnou funkčností. Stačí si při výběru pouze dávat pozor.

Sklápěcí postel Roger
Sklápěcí postel Roger

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...