5 tipů, jak vybrat jídelní židle

Není posezení jako posezení. Kvalitní židle zajistí komfortní sezení a zpříjemní nám společné chvíle – především, pokud je řeč o jídelních židlích. Přestože u jídelního stolu netrávíme mnoho času, je důležité, abychom se zde cítili pohodlně. A právě proto přinášíme pět tipů, jak snadno vybrat jídelní židle. Protože jídelna a kuchyně jsou srdcem každého domova.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Materiál

První a velmi důležitý aspekt výběru je samozřejmě jasný – přece materiál. Nejčastěji kupujeme židle dřevěné, avšak oblíbené jsou rovněž kombinace dřeva a plastu, kovové a čalouněné židle. Materiál volíme jednoduše – tak, aby korespondoval s vybavením jídelní zóny a aby naplnil naše očekávání snadné údržby. Nábytek v jídelně by měl působit harmonicky. Můžeme vsadit i na kontrasty, ale pokud si nejsme jistí, pak je lepší nechat se inspirovat osvědčenými spojeními. K rustikálnímu stolu se zkrátka plastové židle hodit nebudou. Zvolte si tedy materiál, který je vám příjemný a bude se hodit k celkovému konceptu interiéru jídelní zóny.

Jídelní židle DNW, černá Nordic:55300 Nordic
Jídelní židle DNW, černá Nordic:55300 Nordic

Cena

Pokud si pořizujeme nové vybavení do domácnosti, většinou si určíme rozpočet. Nejlepší možností je hned na začátku výběru popřemýšlet nad cenovou relací. Jestliže si určíte horní hranici investice, budete dopředu počítat s částkou, která na vybavení padne z vaší rodinné kasy. Budete mít jasně dáno, jakou cenu nepřesáhnete a kdo ví – třeba nakoupíte levněji, což samozřejmě potěší vás i vaši peněženku.

Rozměr

Při nákupu je důležité řídit se také prostorovými možnostmi. Vybíráme-li jídelní židle, měli bychom porovnat rozměry s výškou jídelního stolu. Jídelní židle by měla nabízet pohodlné sezení všem členům domácnosti. Ideální možností je změřit jídelní stůl a poté si nechat židle přisunout ke stejnému stolu v showroomu či v obchodě. Tak si snadno vyzkoušíte pozici pro budoucí večeři či oběd a bude vám jasné, zda jste našli ty pravé židle pro váš domov. Bydlíte-li v garsoniéře, nevadí. Prostě pořiďte skládací židle. I ty jsou dnes k dostání v mnoha zajímavých designech.

Skandinávská jídelní židle AMY black
Skandinávská jídelní židle AMY black

Styl

Nesmíme opomenout ani styl. Trh nabízí nepřeberné množství různých jídelních židlí. Najdeme zde modernu, designové i klasické kousky. I milovníci retra si přijdou na své. Židle by měla tvarově i stylem skvěle padnout k jídelnímu stolu. A jestliže jste odvážní, vyberte židle různých stylů. Možná vás výsledek ohromí. Vás i vaše návštěvy.

Komfort

Užijte si stolování s blízkými naplno. Židle jsou určeny pro všechny členy rodiny, tudíž by měly všem členům také vyhovovat. Zkoušejte a hodnoťte společně. Rodinné nákupy mohou být nakonec velmi zábavné, tak proč toho nevyužít. Najděte tu pravou židli, která vám bude sedět. A vy na ní.

Kde vybírat jídelní židle

  • na Bonami mají stylové jídelní židle
  • skoro z 10 tisíc židlí lze vybírat na https://zidle.heureka.cz/
  • pokud rádi chodíte do kamenné prodejny, pak zkuste https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/departments/dining/25219/

Čtěte dál!

Jak vypěstovat mango

Chtěli byste si vypěstovat mango z pecky? Skvělý nápad! Je to totiž...

5 návodů, jak vyrobit doma sliz

Je mazlavý, slizký, nic z něj nevyrobíte, ale děti ho tak...

Jak zklidnit podrážděný žaludek: přehled ověřených rad

Bohaté vánoční hody, letní grilovačky nebo bujaré večírky – to je...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak vypěstovat mango

Chtěli byste si vypěstovat mango z pecky? Skvělý nápad! Je...

5 návodů, jak vyrobit doma sliz

Je mazlavý, slizký, nic z něj nevyrobíte, ale děti...

Jak zklidnit podrážděný žaludek: přehled ověřených rad

Bohaté vánoční hody, letní grilovačky nebo bujaré večírky –...