5 tipů, jak vybrat koberec do dětského pokoje

Umístění koberce v dětském pokoji se mnoho rodičů vyhýbá, protože si myslí, že se do něj zbytečně zachytává prach a další nečistoty. Nemusí to být nutně pravda. Některé moderní materiály mají skvělé vlastnosti a z jejich umístění v dětském pokoji nemusíte mít obavy. Naopak zvyšují pohodlí a přináší řadu výhod od ochrany před chladem podlahy po schopnost tlumit zvuky a nárazy.

Dětský pokoj s kobercem - ilustrační obrázek, zdroj
Dětský pokoj s kobercem – ilustrační obrázek, zdroj

1. Vyberte vhodný materiál

Materiál zásadně ovlivňuje to, jaké vlastnosti bude koberec mít a jak dlouho vydrží. Nejdříve se musíte rozhodnout, zda-li chcete materiál koberce přírodní, nebo umělý. V prvním případě lze doporučit vlněné koberce. Mají vysokou odolnost a jsou nádherně měkké. Na dotek je vlna opravdu příjemná a má skvělé akustické i tepelně izolační schopnosti. Děti si na koberec mohou sednout a hrát si bez rizika, že prochladnou.

U umělých materiálů aktuálně patří mezi velmi populární volby koberce vyrobené z polyamidových vláken. Toto vlákno je odolné a navíc má antistatické vlastnosti. V koberci se tak zbytečně neusazuje prach a další nečistoty. Dalším tipem mezi umělými materiály je nylon s protišpinící úpravou.

2. Raději kratší vlas

U malých dětí preferujte koberce s kratším vlasem. Sice nemusí na první pohled působit tak atraktivně, nicméně mnohem snadněji se udržují. U tlustých koberců s dlouhým vlasem se mohou nečistoty dostat tak hluboko, že je nevytáhne ani silný vysavač. A věřte, že tuto vlastnost v případě dětského pokoje opravdu oceníte.

Dětský koberec 750 Njoy owl blue
Dětský koberec 750 Njoy owl blue

3. Kvalitu nepodceňujte

Koberec v dětském pokoji je v neustálém zápřahu. Děti poskakují, běhají a jezdí po koberci s různými hračkami. Není pochyb o tom, že je koberec každý den opravdu namáhán. Pokud tedy nechcete vyhodit peníze oknem, rozhodně investujte do kvality. V delším časovém horizontu se vám to vyplatí. V ideálním případě vydrží koberec několik let.

4. Udělejte dětem radost

Dětské koberce seženete v opravdu pestrých provedeních. Výjimkou nejsou ani kousky se vzhledem zvířete, auta či rovnou celého hřiště, které je plné cestiček. Obrázky a vzory neváhejte před zakoupením koberce probrat přímo s dítětem. Zeptejte se ho, co by se mu líbilo. Nová součást jeho pokojíčku mu musí vykouzlit úsměv na rtech.

5. Nezapomeňte na bezpečí

Koberec umístěný v přítomnosti vašich dětí musí být maximálně bezpečný. Nesmí například podkluzovat. Některé kousky jsou již od výrobce na spodní straně pogumovány. U jiných se vyplatí pořízení protiskluzové podložky. Jedná se o velmi malou investici, které nebudete litovat.

Nezapomeňte při výběru koberce na výše zmíněnou pětici tipů a uvidíte, že koberec do pokoje vašeho dítěte dokonale zapadne.

6. Údržba pro delší životnost

Koberce jsou na údržbu velmi náročné – lze je vysát, nicméně mokré čištění je u nich mnohem náročnější než u tvrdých materiálů. Řešením může být čištění koberce pomocí vodního vysavače s režimem mokrého vysávání s využitím speciálního čistícího prostředku na koberce. Tím se z koberce dostane nejvíce nečistot a nemusí se přitom ani jednat o drahé profesionální stroje za desetitisíce.

 

Čtěte dál!

Pověste si na zeď obrázky pro veselejší bydlení

Obraz na zdi není relikvie, která patří do muzea. Prošly naopak...

Ořechy a zdravá kuchyně jdou dohromady

Ořechy jsou neodmyslitelnou součástí vyvážené zdravé stravy. Rychle vám ale mohou...

Na tyhle trendy v bydlení se můžete těšit v roce 2021

V posledních letech jsou hlavními prvky interiérového designu elegantní vzhled s...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Pověste si na zeď obrázky pro veselejší bydlení

Obraz na zdi není relikvie, která patří do muzea....

Ořechy a zdravá kuchyně jdou dohromady

Ořechy jsou neodmyslitelnou součástí vyvážené zdravé stravy. Rychle vám...

Na tyhle trendy v bydlení se můžete těšit v roce 2021

V posledních letech jsou hlavními prvky interiérového designu elegantní...