5 tipů, jak využít trendy puf

Mezi aktuální trendy, jak zpříjemnit bydlení, patří i jeden zajímavý a neotřelý doplněk – puf. Sedací puf se používá podobně jak taburetka. Nejenže vypadá originálně a naprosto skvěle, navíc lze využít mnoha způsoby. Nejoblíbenější jsou jednoznačně pletené pufy, které interiér zútulní a prohřejí. Pokud tedy hledáte způsob, jak doma vykouzlit hřejivou atmosféru, zvažte investici do tohoto drobečka – do moderního pufu. A nám nezbývá, než vám přidat hned pět tipů, jak tento sedací vak využít.

Designový puf v interiéru - ilustrační obrázek, zdroj
Designový puf v interiéru – ilustrační obrázek, zdroj

1. Doplňte sedací soupravu pufem

Na prvním místě je samozřejmě tradiční využití v obývacím pokoji. Tak jako doplníte sedačku taburetem, tak ji můžete ozvláštnit něčím originálnějším – řešením je právě roztomilý puf. Jak ho využít? K obdélníkovému či čtvercovému stolečku kupte kulatý puf. Ten sedací plochu změkčí. Perfektních dojmů dosáhnete umístěním běhounu, který vše spojí a podtrhne. Můžete umístit jeden větší puf, nebo dva v různých velikostech. Pufy se hodí především v případech větších návštěv. Máte kulatý stolek? Nevadí, můžete ho doplnit také krychlovým pufem.

Pletený puf CRAZYSHOP MELON, hnědý (ručně pletený
Pletený puf CRAZYSHOP MELON, hnědý (ručně pletený

2. Váš relaxační koutek

Jestliže máte rádi chvíle pro sebe, kdy dokonale vypnete, vypustíte všední starosti a jste jen sami se sebou, pak můžete puf využít jako doplněk ve svém meditačním koutku. Že ještě žádný nemáte? Najděte si koutek, kde se cítíte příjemně a kde se vám dobře relaxuje či medituje. Právě tam můžete umístit puf. Doplnit ho můžete stolečkem, květinami, knihovničkou, je jen na vás, jak toto místo pojmete. Puf v podstatě může nahradit tradiční meditační polštář. Darujte si harmonii.

3. Čajovna u vás doma

Sezení na zemi po vzoru Japonců nemusíte brát tak doslovně. Pokud máte rádi atmosféru čajoven, můžete si takový čajový růžek zařídit také u sebe doma. Stačí pořídit nízký stolek a dva a více pufů. Popíjení čaje s blízkými pak bude mít to pravé kouzlo.

Puf Mauro Ferretti Damasco Rotondo
Puf Mauro Ferretti Damasco Rotondo

4. Zútulní i ložnici

Namísto stoličky či křesla můžete k posteli do ložnice umístit jeden nebo dva pufy. Barvu vyberte jednoduše podle konceptu interiéru. Puf podobně jako třeba pletené plédy ložnici proteplí. Pokud si nejste jisti pleteným pufem, nabízí se také varianta přírodního pufu. Obojí dodá ložnici punc osobitosti. Jestliže chcete být originální, můžete noční stolky nahradit oválným pufem.

5. Praktický puf v předsíni

Je to právě předsíň, jež je tou částí domu, která vítá vás i vaše hosty. Proto by předsíň měla působit otevřeně a příjemně, prostě dobrým prvním dojmem. Namísto obvyklé lavice dopřejte předsíni příjemnější náladu, které dosáhnete umístěním dvou různě velkých pufů. Vchod do domu bude vaší přátelskou vizitkou.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...