6 důvodů, proč by ve vaší kuchyni neměl chybět praktický ostrůvek

Není kuchyň jako kuchyň – v té moderní by rozhodně neměl chybět kuchyňský ostrůvek. Tento pult je nepostradatelným pomocníkem při připravování chutných pokrmů, ale také při jakékoli práci. Rozšíří pracovní plochu a může se stát dominantou místnosti. Přinášíme vám 6 důvodů, proč vsadit na kuchyňský ostrůvek.

kuchynsky ostruvek

Za prvé: Jděte s dobou

Chcete-li v interiéru zachovat moderní ráz, pak se pravděpodobně kuchyňskému ostrůvku nevyhnete. Je totiž součástí každého domova, který jde s dobou. Je stylový a praktický současně – a proto ho nejen hospodyňky milují. Měl by však působit přirozeně a neohrozit vzhled a podstatu místnosti, proto dejte pozor na jeho umístění do příliš malého prostoru.

Za druhé: Rozdělte prostor

Máte otevřenou obytnou zónu? Jestliže nastal ten správný čas jemně a nenásilně oddělit kuchyni a jídelnu od společenského prostoru, vyřeší to za vás kuchyňský ostrov. Dokáže oddělit jednotlivé zóny, aniž by interiér přišel o vzdušnost. Bezprostřední konverzace s rodinou při přípravě večeře? Samozřejmost.

kuchynsky ostruvek 2

Za třetí: Společně

Chcete trávit čas s rodinou společně? Není nic jednoduššího než k ostrůvku přidat pohodlné barové posezení. Vařte, ale klidně se přitom bavte s rodinou, blízkými či přáteli. Kuchyňský ostrůvek se může stát středobodem místnosti.

Za čtvrté: Dostatek pracovní plochy

Trápil vás nedostatek místa? Teď můžete vařit, připravovat koktejly, umývat nádobí – třeba všichni najednou. Kuchyňský ostrůvek snadno rozšíří pracovní plochu. Rozvržení kuchyně bude působit čistě a dostatek užitného prostoru potěší nejen vášnivé kuchaře.

kuchynsky ostruvek 3

Za páté: Další úložný prostor

Organizovanost v kuchyni není vždy úplně jednoduchá. S kuchyňským ostrůvkem však získáte nový úložný prostor. Organizujte, ukliďte, minimalizujte – a kuchyň bude harmonická jako nikdy.

Za šesté: Jídelní kout

Že nemáte dostatečnou plochu k umístění tradičního jídelního koutu? Nevadí – použijte ostrůvek. Šikovný kuchyňský společník poslouží také pro posezení u kávy, jako barový pultík nebo pro každodenní stolování. S trochou fantazie na jídelní kout zapomenete. Ten totiž vznikne přirozeně z vašeho nového designového ostrůvku.

Čtěte dál!

Industriální styl bydlení: Nový trend

Industriální styl představuje módní vlnu v bydlení. Může být jednoduchý a...

Jak začít běhat

Není složité začít běhat. Mnohem těžší je začít běhat a vytrvat!...

Jak vytvořit provence styl: Klíč k rustikálnímu a romantickému bydlení

Nádech francouzského venkova spolu s vůní levandule láká mnoho lidí. Co...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit....

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...