6 důvodů, proč by ve vaší kuchyni neměl chybět praktický ostrůvek

Není kuchyň jako kuchyň – v té moderní by rozhodně neměl chybět kuchyňský ostrůvek. Tento pult je nepostradatelným pomocníkem při připravování chutných pokrmů, ale také při jakékoli práci. Rozšíří pracovní plochu a může se stát dominantou místnosti. Přinášíme vám 6 důvodů, proč vsadit na kuchyňský ostrůvek.

kuchynsky ostruvek

Za prvé: Jděte s dobou

Chcete-li v interiéru zachovat moderní ráz, pak se pravděpodobně kuchyňskému ostrůvku nevyhnete. Je totiž součástí každého domova, který jde s dobou. Je stylový a praktický současně – a proto ho nejen hospodyňky milují. Měl by však působit přirozeně a neohrozit vzhled a podstatu místnosti, proto dejte pozor na jeho umístění do příliš malého prostoru.

Za druhé: Rozdělte prostor

Máte otevřenou obytnou zónu? Jestliže nastal ten správný čas jemně a nenásilně oddělit kuchyni a jídelnu od společenského prostoru, vyřeší to za vás kuchyňský ostrov. Dokáže oddělit jednotlivé zóny, aniž by interiér přišel o vzdušnost. Bezprostřední konverzace s rodinou při přípravě večeře? Samozřejmost.

kuchynsky ostruvek 2

Za třetí: Společně

Chcete trávit čas s rodinou společně? Není nic jednoduššího než k ostrůvku přidat pohodlné barové posezení. Vařte, ale klidně se přitom bavte s rodinou, blízkými či přáteli. Kuchyňský ostrůvek se může stát středobodem místnosti.

Za čtvrté: Dostatek pracovní plochy

Trápil vás nedostatek místa? Teď můžete vařit, připravovat koktejly, umývat nádobí – třeba všichni najednou. Kuchyňský ostrůvek snadno rozšíří pracovní plochu. Rozvržení kuchyně bude působit čistě a dostatek užitného prostoru potěší nejen vášnivé kuchaře.

kuchynsky ostruvek 3

Za páté: Další úložný prostor

Organizovanost v kuchyni není vždy úplně jednoduchá. S kuchyňským ostrůvkem však získáte nový úložný prostor. Organizujte, ukliďte, minimalizujte – a kuchyň bude harmonická jako nikdy.

Za šesté: Jídelní kout

Že nemáte dostatečnou plochu k umístění tradičního jídelního koutu? Nevadí – použijte ostrůvek. Šikovný kuchyňský společník poslouží také pro posezení u kávy, jako barový pultík nebo pro každodenní stolování. S trochou fantazie na jídelní kout zapomenete. Ten totiž vznikne přirozeně z vašeho nového designového ostrůvku.


Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...