6 důvodů, proč by ve vaší kuchyni neměl chybět praktický ostrůvek

Není kuchyň jako kuchyň – v té moderní by rozhodně neměl chybět kuchyňský ostrůvek. Tento pult je nepostradatelným pomocníkem při připravování chutných pokrmů, ale také při jakékoli práci. Rozšíří pracovní plochu a může se stát dominantou místnosti. Přinášíme vám 6 důvodů, proč vsadit na kuchyňský ostrůvek.

Za prvé: Jděte s dobou

Chcete-li v interiéru zachovat moderní ráz, pak se pravděpodobně kuchyňskému ostrůvku nevyhnete. Je totiž součástí každého domova, který jde s dobou. Je stylový a praktický současně – a proto ho nejen hospodyňky milují. Měl by však působit přirozeně a neohrozit vzhled a podstatu místnosti, proto dejte pozor na jeho umístění do příliš malého prostoru.

Za druhé: Rozdělte prostor

Máte otevřenou obytnou zónu? Jestliže nastal ten správný čas jemně a nenásilně oddělit kuchyni a jídelnu od společenského prostoru, vyřeší to za vás kuchyňský ostrov. Dokáže oddělit jednotlivé zóny, aniž by interiér přišel o vzdušnost. Bezprostřední konverzace s rodinou při přípravě večeře? Samozřejmost.

Za třetí: Společně

Chcete trávit čas s rodinou společně? Není nic jednoduššího než k ostrůvku přidat pohodlné barové posezení. Vařte, ale klidně se přitom bavte s rodinou, blízkými či přáteli. Kuchyňský ostrůvek se může stát středobodem místnosti.

Za čtvrté: Dostatek pracovní plochy

Trápil vás nedostatek místa? Teď můžete vařit, připravovat koktejly, umývat nádobí – třeba všichni najednou. Kuchyňský ostrůvek snadno rozšíří pracovní plochu. Rozvržení kuchyně bude působit čistě a dostatek užitného prostoru potěší nejen vášnivé kuchaře.

Za páté: Další úložný prostor

Organizovanost v kuchyni není vždy úplně jednoduchá. S kuchyňským ostrůvkem však získáte nový úložný prostor. Organizujte, ukliďte, minimalizujte – a kuchyň bude harmonická jako nikdy.

Za šesté: Jídelní kout

Že nemáte dostatečnou plochu k umístění tradičního jídelního koutu? Nevadí – použijte ostrůvek. Šikovný kuchyňský společník poslouží také pro posezení u kávy, jako barový pultík nebo pro každodenní stolování. S trochou fantazie na jídelní kout zapomenete. Ten totiž vznikne přirozeně z vašeho nového designového ostrůvku.

300x300-products-1416408011.gif

Čtěte dál!

Stylové DIY paletové sezení a stůl do zahrady

Palety už dávno nejsou jen funkční pomůckou, která vám...

Vyšlápněte si na nejlepší trek svého života v botách snů

Chůzi po horách musí mít člověk v srdci. Stejně...

Čím se řídit při vybírání sedacího vaku pro děti?

Sedací vaky se už poměrně dlouho těší veliké oblibě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Stylové DIY paletové sezení a stůl do zahrady

Palety už dávno nejsou jen funkční pomůckou,...

Čím se řídit při vybírání sedacího vaku pro děti?

Sedací vaky se už poměrně dlouho těší...