6 nápadů pro dokonalou grilovací párty

Léto je v plném proudu a teplé počasí přeje zahradním radovánkám. Chystáte i vy připravit snovou grilovací párty? Pak jistě chcete být dokonalým hostitelem. Abyste si mohli vychutnat chvíle s blízkými a předvést váš hostitelský um, přinášíme několik nápadů– a váš velký letní den bude nezapomenutelný.

Kdo je připraven, není překvapen

Krok číslo 1: Připravte se na svůj grilovací večírek. Dopředu byste měli znát počet osob a jejich potřeby. Zjistěte, co vaši přátelé rádi mlsají, pijí, případně na co mají alergii. Díky tomu připravíte vhodné pokrmy a gurmánský zážitek si užije opravdu každý. Když si ještě před začátkem akce sepíšete harmonogram a zajistíte drobnosti, jako jsou ubrousky nebo samoobslužné občerstvení, bude vše probíhat hladce a podle vašich představ.

Pitný režim

Pitný režim je důležitý – obzvláště v letních vedrech. Odbíhat každému hostu neustále doplňovat vodu není příjemné – navíc si společnost neužijete. Proto připravte domácí limonádu, ledový čaj nebo osvěžující vodu s citronem a mátou do větších džbánků nebo do velké nádoby na vodu s pumpičkou, ze kterých si vaši hosté budou moci sami doplňovat tekutiny podle potřeby.

Box s ledem

Alkoholické i nealkoholické drinky se v létě neobejdou bez ledu. Tak můžete navázat na krok číslo 2. Připravte si chladící box s dostatkem ledu. Každý z vašich přátel si tak bude moci doplnit nejen tekutiny, ale rovněž led. Zkrátka a dobře – každý bude mít co pít – a bude to osvěžující.

Barový stolek pro všechny

Zatímco budete grilovat, hosté se nemusejí nudit. Míchat jeden chutný drink za druhým? Nechte to na nich. Pokud na zahradu umístíte vysoký barový stolek, můžete jej vybavit alkoholickými a nealkoholickými nápoji s příslušenstvím, kde si bude moci šikovná návštěva namíchat lahodný nápoj.

TIP: Připravte ingredience pouze na dva až tři druhy míchaných nápojů. Jednoduché návody zalaminujte a připevněte ke stolku, aby hosté mohli vyzkoušet, co jim chutná.

Hladové léto

Při čekání na výsledky vašeho grilovacího umění může nejeden krk hladovět. Nezapomeňte tedy předem připravit několik chuťovek, které zasytí vaše hosty po dobu přípravy finálních pokrmů. Nabídnout můžete sladké i slané občerstvení – v případě ovoce a sladkostí je však vhodné chránit dobroty před hmyzem. Poblíž občerstvení by neměly chybět nezbytné suché a vlhčené ubrousky.

Jak zchladit návštěvu

Nepříjemně vysoké teploty vás a vaše hosty od skvělých zážitků neodradí. Překvapte přátele a rodinu různými druhy zmrzliny a nanuků. Můžete je umístit do chladícícho boxu k ledu nebo do mrazničky. Ledové přivítání nebo překvapení rozhodně přijde vhod – malým i velkým.

Čtěte dál!

7 tipů, jak snížit náklady na bydlení

Pokud konec letošního roku přinesl nějakou změnu, tak rozhodně v oblasti nákladů...

Skladujte potraviny ekologicky! Čím začít?

Možná jste o enormním množství odpadu, které vaše domácnost vyprodukuje za...

Vybíráme lednici: Jak funguje a jaké známe druhy?

Některé druhy potravin je třeba skladovat v chladném prostředí, aby dlouho...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

7 tipů, jak snížit náklady na bydlení

Pokud konec letošního roku přinesl nějakou změnu, tak rozhodně...

Skladujte potraviny ekologicky! Čím začít?

Možná jste o enormním množství odpadu, které vaše domácnost...

Vybíráme lednici: Jak funguje a jaké známe druhy?

Některé druhy potravin je třeba skladovat v chladném prostředí,...