7 doplňků, které u vás nesmí chybět

Chcete bydlet stylově s důrazem na aktuální trendy? Nic těžkého. Stačí interiér vyšperkovat několika doplňky, které zapracují na vzhledu a vyznění vašeho domova. Právě dekorace totiž dělají domov domovem. Jestliže nevíte, které zvolit, vyberte si některé ze 7 doplňků, které doporučují interiéroví designéři!

Inviro Pletený puf BEFFI 50 cm bílý
Inviro Pletený puf BEFFI 50 cm bílý

Macrame – to je láska!

Ručně vyráběné dekorace jsou stále populárnější. Snadno totiž zútulní prostor, jsou originální a mají přidanou hodnotu, protože za nimi stojí něčí láska a píle. Typickou ukázkou jsou macrame doplňky. Sluší alternativním interiérům, kde zatočí s nudou na vašich zdech. A pokud nevyužijete macrame ozdoby na stěnu, pak popřemýšlejte nad unikátními macrame závěsnými držáky květin. Nic nesluší rostlinám více než macrame!

Zelená stěna má zelenou

Milujete zeleň? Zkuste květiny pěstovat jinak! Oblíbené je pěstování vertikálně. Pokud se však nechcete vrhat rovnou na vertikální zahradu, můžete zakoupit speciální nástěnný panel na určitý počet květin, který nahradí několik květináčů. Krásný přírodní obraz osvěží jakoukoli místnost va všem domově. Hodí se také do pracovny.

Koše, koše a zase ty koše…

Proč neodkládat třeba časopisy v přírodním koši s uchy? Tyto přírodní koše můžete umístit v podstatě kamkoli na zem. Mohou sloužit jako odkládací místo v předsíni, můžete do nich umístit oblíbené časopisy nebo jimi nahradit obal na květináč!

Taburet nebo puf?

V trendy domácnosti nesmí chybět trendy záležitosti. A mezi ně patří rozšíření sedací zóny taburetem či elegantním pufem. Výběr je pestrý. Tento malý pomocník projasní společenskou zónu a poslouží rovněž v případě větších návštěv.

Není svícen jako svícen

Svíčky vytvářejí kouzelnou atmosféru. Jejich hřejivé světlo je nezaměnitelné. Proto nesmíme zapomenout ani na stylové stojánky na svíčky. Ať už zvolíte tradiční skleněné obaly, působivé lucerny s lanem či klasické svícny, rozhodně se nespletete. A když už jsme u toho – svíčky by neměly sloužit pouze jako ozdoba. Pravidelně si vychutnávejte jejich světlo a nechte je vykouzlit nenahraditelnou náladu.

Nebojte se barev

Ne každý má rád obrazy, ale alespoň jeden by v interiéru neměl chybět. Obraz je tím prvkem, který místnost protká novými, zajímavými dojmy. Zkuste si vybrat takový abstraktní kus, který si svými barvami získá vaše sympatie. Obraz můžete zakoupit v obchodech nebo podpořit místní umělce. Ti tvořivější si mohou s plátnem pohrát sami.

Osvětlení

Posledním doplňkem, který pomáhá dotvářet styl a celkový koncept interiéru, je osvětlení. Design jednotlivých svítidel podtrhne primární dojmy. Patří zde lustry, stolní o stojací lampy. Svítidla můžete v místnosti sladit a vybírat z jedné kolekce. Je to právě osvětlení, které se snadno stává dominantou místnosti, proto si na výběru dejte záležet.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...