7 důvodů, proč vyměnit městský byt za rodinný dům

Zahrada plná zeleně a voňavý šálek kávy v ruce. Tak může vypadat naprosto idylické ráno, kdy bosí vstoupíte do vlhké trávy a kocháte se okolím. Přesně takový je život v domku, který má zkrátka něco do sebe. Život v rodinném domě můžete odstartovat kdykoliv. Chce to jen odvahu opustit zaběhnuté koleje a vydat se cestou relaxu a nekonečné pohody, kterou dům nabízí.

Rodinný dům v moderním stylu - inspirace od studia CENTRUM VZOROVÝCH DOMŮ
Rodinný dům v moderním stylu – inspirace od studia CENTRUM VZOROVÝCH DOMŮ

Pro ty, kteří sní o stavbě či koupi domu, přinášíme hned sedm důvodů, proč byste měli vyměnit byt za chalupu. Bydlení v domě se zahradou má totiž spoustu výhod a neznáme nikoho, kdo by rád opustil život v rodinném domku a vrátil se zpět do bytu.

1. Děti

Primárním a nejdůležitějším aspektem pro volbu života v rodinném domě jsou samozřejmě děti. Pro ně vlastně vše v našich životech děláme, no ne? Život na zahradě dětem umožní bezpečné trávení času v přírodě v podstatě kdykoliv. Právě dětem můžete vytvořit jedinečné zázemí, díky kterému si budou své dětství naplno užívat venku. To je žádané – namísto při hře na tabletu sledovat děti, jak si hrají na vlastní zahradě. To za to rozhodně stojí.

2. Domácí zvířata

Jestliže jste v bytě neměli dostatek prostoru pro chov zvířat, rodinný dům vše změní. Ať už si léta přejete psa nebo snad dokonce koně, zahrada je v tomto skutečnou výhodou. Můžete tak adoptovat nebo si pořídit nového zvířecího přítele, který vám bude dělat parťáka po mnoho let. Odměnou vám bude jeho šťastný a dlouhý život.

3. Stres

Ve městě je stres každodenním průvodcem na cestě prací i osobním životem. Jak nejlépe odbourat tento neblahý účinek moderní uspěchané doby? Přece zastavením se. Práce nebo odpočinek na zahradě a okolo rodinného domu působí jako balzám na duši. Ne nadarmo se říká, že zeleň uklidňuje.

4. Přátelé

Vměstnat své známé do bytu, to chce někdy nafukovací obývací pokoj. Tento problém v domku prakticky neexistuje. Letní grilování si můžete užít s blízkými, aniž byste se omezovali. Prostě si terasu uzpůsobte tak, abyste mohli hostit ty, které máte rádi.

5. Odpočinek

Potřebujete někdy opravdu vypnout? Zahrada nebo procházky do přírody vás rozhodně uvolní. Můžete si vyrazit po okolí nebo si pohovět v houpací síti. Dejte si sklenku vína u domku s výhledem na krásné stromy a starosti u vás nemají šanci.

6. Klid

Pryč od ruchu velkoměsta. I takto se dá nazvat jeden z bonusů, který přináší opuštění bytu a přestěhování se do domu. Je to právě nekonečný klid, který můžete najít a jenž je dobrým důvodem, proč se spousta z nás odstěhovalo z měst.

7. Příroda

Aktuálním trendem v našich životech je návrat k přírodě. Začínáme se zajímat o životní prostředí a to je samozřejmě více než dobře. Možná právě proto je příroda výhodou, která vás láká. A tak je to často samotná příroda, která se stává životním stylem nás všech. Rodinný dům není nic jiného, než život po boku přírody.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...