7 nezbytností pro letní zahradní sezónu

Teplota stoupá strmě vzhůru, je nejvyšší čas zkontrolovat všechny zahradní nezbytnosti! Nezapomeňte na pár věcí, které vám zpříjemní pobyt venku. Tento seznam vám pomůže doladit vše potřebné, abyste se mohli už jen v klidu slunit a relaxovat s přáteli. Pohodlně se usaďte a podívejte se na pár tipů, které vám pomohou ještě více doladit pozemek.

pool 954284 960 720 e1560629141124

Naprostý základ – stoly, židle, slunečníky

Pojďme začít od toho nejdůležitějšího, bez čeho se neobejde žádná zahrada. O stolech jsme se rozpovídali v minulém článku. K příslušným typům stolů je vhodné vybírat židle ve stejném materiálu. Rozdílná mohou být křesla, která nemusí striktně ctít stejný design hlavního zahradního nábytku. Máte na výběr z jednoduchých, klasických variant křesel nebo těch závěsných, díky kterým bude relaxování na terase ještě příjemnější. Závěsný typ křesla si můžete nainstalovat i do interiéru, tudíž vás tento kousek bude bavit celoročně.

Proti slunečním paprskům je naprostou nutností kvalitní slunečník. Na výběr máte plno variant. Toužíte, kromě zastínění před sluncem, také po bočním zastínění před větrem? V takovém případě vám přijdou vhod boční markýzy či plachty. Můžete si jimi také zvýšit soukromí, když nechcete být nikým rušeni. Zkrátka a jednoduše – zabezpečte se před UV zářením a užívejte si pohodu bez starostí!

Zahradní houpačka

Další věcí, která si zaslouží samostatnou zmínku je zahradní houpačka. Není totiž snad nic příjemnějšího, než si lehnout na čerstvý vzduch a nechat se houpat vánkem. O takové letní chvíle byste se neměli ochudit ani vy. Věříme, že houpačku si zamiluje úplně každý člen vaší rodiny a strhne se o ni velká letní bitva.

Zahradu vyzdobíte buď klasickou houpačkou, kterou umístíte do prostoru nebo houpací sítí na terasu či do pergoly, která vám pomůže vytvořit oázu klidu, kterou si tolik zasloužíte. Houpací sítě navíc využijete celý rok, neboť je také můžete umístit do interiéru a zajistit si pohodu při každé příležitosti. Po dlouhé zimě a jarních výkyvech počasí opět přichází to bezvadné slunečné období, které si musíte užít na maximum!

Zahradní houpačka SYLVA
Zahradní houpačka SYLVA

Lehátka

Opalovací sezóna je tady, tak šup šup nohy nahoru a užívat si sluníčka. K tomu nejlépe poslouží zahradní lehátka, která udělají službu jak při zahradní párty, tak při relaxu po namáhavém pracovním dni. O víkendu přece není nic lepšího, než si udělat pohodlí na zahradě a případně nachytat nějaký ten bronz.

Máte na výběr z dřevěných lehátek, ratanových, hliníkových nebo i lehátek včetně polstrů. Zvažte, která varianta se nejlépe doplňuje s vaším dosavadním zahradním nábytkem, a poté se oddejte lenošení. Připravte si váš oblíbený drink, zajímavou knížku, nahoďte kšiltovku, sluneční brýle a samozřejmě nezapomeňte na opalovací krém!

Set 2 ks skladacích relaxačních křesel - lehátek Avenberg KENT
Set 2 ks skladacích relaxačních křesel – lehátek Avenberg KENT

Grily

Naprostou nutností při zahradních akcích se stává gril. Vyberte si kvalitní, který bude sloužit dlouhá léta a zajistí každou rodinnou oslavu! Na výběr máte z plynových, elektrických či grilů na dřevěné uhlí. Mnoho modelů se také prodává v kombinaci s udírnou, a to se vyplatí. Při výběru grilu je dobré si uvědomit, pro jaké účely jej chcete používat, pro kolik osob budete chystat jídlo a jak často. Zvažte také své kulinářské schopnosti.

Kdo si rád vychutnává vůni masa připraveného na ohni, je jasným adeptem na gril na dřevěné uhlí. Jedná se o klasickou variantu grilu, kterou my Češi používáme nejčastěji. Tyto grily mají velké cenové rozpětí. Můžete je pořídit už od pár stovek, najdou se však i varianty které se blíží deseti tisícům. Záleží jen na vás, co všechno od grilu požadujete. Největší cenou za unikátní aroma masa z grilů na dřevěné uhlí, které s plynovými a elektrickými grily nedosáhnete, je však uvolňování škodlivých látek z přímého způsobu opékání nad ohněm. Důležité je hlídat pokrmy, aby se nepřepalovaly.

Plynové zahradní grily jsou ihned připraveny k použití, nemusíte je složitě roztápět jako v případě grilů na dřevěné uhlí či brikety. Palivem je plyn z propan-butanové lahve. U těchto grilů můžeme regulovat teplotu – nižší riziko spálení pokrmů. Jedná se o komfortnější typ, pokud chcete ušetřit čas. Pokrmy se nepřipravují přímo nad ohněm, tudíž jste chráněni před škodlivými látkami vlivem spalování tuku. Cenově se tyto grily pohybují v řádech tisíců. Vyžadují také zručnější manipulaci, jelikož jsou větší a těžší.

Poslední elektrické grily můžete použít jak doma, tak i na zahradě. Vyznačují se snadnou údržbou. Zdrojem tepla je elektrický proud, který nahřívá topnou spirálu umístěnou pod grilovacím roštem. Gril umožňuje přesnou regulaci teploty. Velkou výhodou je, že s elektrickým grilem neskončíte po letní sezóně, ale můžete pokračovat dále ve vaší kuchyni. Cena je průměrná. Grily jsou dražší než ty na dřevěné uhlí, ale zase levnější než plynové.

gril e1560629599347

Chladící boxy

Co stoprocentně přijde vhod, když je neuvěřitelné horko a dusno? Chladící boxy na pití. Ty jsou rozhodně komfortnějším řešením pro ty, kterým se pokaždé nechce chodit do ledničky pro občerstvení. S boxem se můžete více věnovat své rodině či přátelům a budete trávit nerušený čas na zahradě bez zbytečného odbíhání. I maličkost dokáže velmi zpříjemnit pobyt venku.

Dekorativní osvětlení

Když se setmí, není od věci si vytvořit magickou atmosféru pomocí světýlek. Zavřete oči a představte si perfektní letní večer u vína s vašimi přáteli za svitu závěsných světel. Myslíme, že toto si přeje každý z nás. Jedná se přitom opravdu o maličkost, která však udělá divy. Můžete vybírat z malých žárovek, které jsou podobné těm vánočním. Pokud se nebojíte zaexperimentovat, jsou tady i závěsné lucerničky nebo jiné tvary. Nestárnoucím trendem jsou klasické žárovky, které určitě ozvláštní každý prostor.

LED osvětlení Lucerničky, 15 ks
LED osvětlení Lucerničky, 15 ks

Vychutnejte si úžasné letní měsíce a pořiďte si pár věcí, které vám pomohou zpříjemnit pobyt na zahradě. Od toho také každou terasu či pergolu máme – abychom se cítili co nejlépe. Vybírejte podle vašich požadavků a vkusu to nejlepší a my věříme, že se toto léto stane nezapomenutelným!

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...