8 pokojových rostlin, které jsou vhodné i do ložnice

Zeleň dokáže v interiéru osvěžit atmosféru, oživit jeho vyznění a rozzářit jakoukoli jeho část. Její použití je stále více vidět také v ložnicích. Některé rostliny tam totiž dokonale padnou – pročistí vzduch nebo prostřednictvím vůně vytvoří ideální podmínky pro odpočinek. Přinášíme 8 druhů pokojových květin, které vaší ložnici prospějí – nejen vzhledem.

loznice kytky e1534927546509

Krásná a exotická areka

Jedna z palmovitých rostlin je vhodná pro použití v ložnici. Je jí nádherná areka, konkrétně chrysalidokarpus nažloutlý. Tato exotická kráska čistí vzduch – a nejen to. Pokud trpíte častými problémy s dutinami, je vhodná právě pro vás. Palma totiž do vzduchu uvolňuje vlhkost, která vám usnadní dýchání – i při nachlazení.

Klasika jménem aloe

Aloe vera má mnoho pozitivních účinků – používá se třeba v kosmetice. Podle NASA se však jedná také o jednu z nejlepších rostlin, které čistí ovzduší ložnice. Má totiž schopnost uvolňovat kyslík po celou noc. Ani péče o aloe není náročná, navíc skvěle vypadá. Stává se tak skvělým adeptem na ozdobu nočního stolku.

aloe vera

Anglický břečťan pro alergiky

Anglický břečťan je skvělým pomocníkem v ložnici alergika. Jedna z amerických studií prokázala, že během 12 hodin odstranil 94% vzdušných výkalů. Kromě toho, že se postará o příjemné klima, může ložnici dokonale oživit – díky plazivému růstu ho můžete umístit do závěsného květináče.

Královna barev – gerbera

Krásné gerbery jistě znáte především jako řezané rostliny. Ale víte, že parádu nadělají také v květináči? Ložnici můžete nechat doslova rozkvést. Gerbery ji naprosto rozzáří a navíc také patří k rostlinám, které čistí vzduch.

gerbera

Vůně jasmínu

Další variantou, jak osvěžit ložnici, je jasmín. Podle vědců má vůně jasmínu prokazatelný vliv na kvalitu spánku. Půvabná rostlinka se tak řadí do rodiny voňavých ložnicových společníků.

Levandulové snění

Kdo by neznal levanduli? Nejenže pomáhá navodit relaxační náladu a uvolnění, navíc je nesmírně krásná a příjemně voní. V aromaterapii se používá už celá staletí. Voňavě uklidňující účinky má rovněž čaj, připravený ze sušeného květu levandule. Není snad jiná rostlinka, která by se do ložnice hodila lépe.

levandule 2

Pomocnice od tchýně

Tchýnin jazyk nemá příliš lichotivý název, nicméně jde o skromnou a velmi užitečnou rostlinu. V noci vypouští kyslík, přijímá oxid uhličitý a ještě ze vzduchu odfiltruje běžné domácí toxiny. Je to šikovná a zajímavá rostlina, kterou nelze přehlédnout.

Všestranný lopatkovec

Lopatkovec je všestranný pomocník a hodí se nejen do ložnice. Čistí ovzduší tím, že odstraňuje toxiny a zvyšuje jeho vlhkost. Jestliže vás trápí sucho v krku, nebo máte v ložnici nepříjemně suché klima, pořiďte si krásný lopatkovec. Jeho elegantní vzhled povznese vaši ložnici.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...