8 stylových nápadů do každé zahrady

Místo, kde se chceme cítit dobře a kde trávíme sezónu. Je libo novou chillout zónu, stylové posezení nebo originální lucerny? Někdy i ty nejjednodušší nápady mohou být trendy a co víc – dokonce i levné.

zahrada

Zvětšit plochu? Jde to!

Někteří z nás nemají to štěstí a jejich zahrada bohužel není příliš velká. Ale to není důvod, abyste si ji nemohli užít. Hloubky a optického zvětšení docílíte použitím zrcadel. Ta se navíc mohou stát zajímavým dekoračním prvkem. Pokud seženete staré dřevěné rámy oken, doplňte skleněné tabulky zrcadlovou plochou. Rámy můžete patinovat, natřít nebo jim ponechat starý vzhled. Rámy zavěste na plot či dům tam, kde budou odrážet okolní stromy a přírodu. Tento trik lze použít rovněž v interiéru.

Osvětlení povznáší náladu

Osvětlení večerní zahrady – to s vámi udělá divy. Je hned několik možností, které vaší terase dodají kouzelnou atmosféru. Nezapomeňte zavěsit třeba žárovkový pás nebo použijte staré plechovky. Ty můžete natřít na svou oblíbenou barvu a poté proděravět na několika místech. Plechovky poslouží jako venkovní lucerny a vy si budete moci kdykoli vychutnat tu pravou magickou atmosféru!

Garthen 32793 Zahradní párty osvětlení - venkovní, 40 LED, teple bílá
Garthen 32793 Zahradní párty osvětlení – venkovní, 40 LED, teple bílá

Chystáte se kácet stromy?

Jsou na vaší zahradě staré suché stromy, které se chystáte pokácet? Nechte odborníky setnout strom ve výšce barového či konferenčního stolku. Umístěním kulaté desky na pařez vytvoříte originální snack stolek, zahradní bar nebo stojan na květiny.

Slunečník nejen pro děti

Ochrana před ostrým sluncem je důležitá. A jestli jste ještě nenašli a nepořídili ten pravý slunečník, použijte prostě svůj oblíbený deštník. Větší květináč obraťte vzhůru dnem a do něj vyhlubte díru, která bude držet zmíněný deštník. Vznikne skvělý DIY slunečník, který vás ochrání před sluncem při chvílích čtení či odpočinku na dece.

Bylinkové osvěžení

Chcete nápaditě pěstovat bylinky, ať už na zahradě nebo na balkóně? Pořiďte si tři různě velké květináče. Všechny vysypejte substrátem a vyskládejte na sebe, od toho největšího. Poté je osázejte. Budete mít třípatrové bylinkové aranžmá, které se hned tak neokouká. Pro ozvláštnění přidejte cedulky s názvy druhů bylinek.

bylinky

Paletové posezení

Příjemné a pohodové posezení je základem každé dobré chilloutové zóny. Pokud si takové chcete během chvíle vytvořit sami, stačí sehnat staré dobré palety. Ty můžete natřít a doplnit molitanem a polštářky. Relax nikdy nebyl příjemnější!

A co děti?

I pro děti můžete snadno vykouzlit originální útočiště. Pískoviště vytvoříte pomocí geotextilie a několika prken. Aby si děti mohly hrát ve stínu, přidejte ještě konstrukci s lankem, na které zavěsíte barevnou plachtu. Děti budou nadšené.

Květiny zahradám sluší

Ukázat květiny, to jde různými způsoby. Chcete-li mít tu nejoriginálnější zahradu, nebojte se své oblíbené rostliny v květináčích prezentovat odvážně. Takový starý žebřík můžete místo jednotlivých schůdků vybavit truhlíky. Stojan však může nahradit také paleta, kterou postavíte a připevníte k plotu nebo zdi. Nebo použijte staré retro kolo, které natřete. Tento nápad dokonale zapadne do romantického zákoutí vaší zahrady.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...