8 tipů, jak si vydekorovat koupelnu do plážového stylu

Nemusíte se vzdát pláže, ani pokud se letos nechystáte na dovolenou k moři. Vyšperkujte si koupelnu do plážového stylu a užívejte si dovolenkovou náladu každý den. Pohrajte si se světlem, přírodními materiály a prostorem a změňte svoji koupelnu k lepšímu. Čtěte dál a dozvíte se, že i velmi málo stačí, abyste se naladili na letní vlnu ve vašem interiéru. 

photo 1507652313519 d4e9174996dd e1566329522462

Přísun světla

Světlo je rozhodně na prvním místě, protože každá správná pláž ho má dostatek jak ve dne, tak v noci. Ve dne rozpaluje písek ostré slunce, v noci se pláž rozsvítí romantickými světýlky z plážových restaurací. Aby vaše koupelna byla co nejsvětlejší a nejprodyšnější, je nejlepší mít v koupelně okno, které zajistí dostatek denního světla. Pokud tu možnost nemáte, investujte do kvalitního osvětlení. Večerní romantika si zaslouží svíčky nebo drobná světýlka. Pravidelně v koupelně větrejte, abyste měli co nejčerstvější vzduch, přesně jako na pláži. Přísun vzduchu oceníte hlavně v letních měsících, nechte se ovívat a dostaňte se na požadovanou teplotu třeba díky větráku. 

photo 1561817141 282b0cf64129 e1566329685693

Prostor jako na pláži

Na tomto faktoru záleží v každé místnosti. Pokud však chceme navodit atmosféru plážového hotelu, musíme vše ještě více zdůraznit. Dejte průchod vzduchu a snažte se vytvořit co nejvíce prostoru. Vystěhujte z koupelny vše nepotřebné. Zařiďte si koupelnu tak, aby ve vás probudila pocit volnosti, jako když se chcete rozběhnout po plážovém mole. Snažte se vytvořit takové místo, ve kterém budete cítit stejně hřejivé vibrace jako na pláži. Kromě základního koupelnového nábytku, vyřaďte vše ostatní. 

Do vyklizeného prostoru poté umístěte předměty, které jsou spojené s plážovým stylem. Váza s kamínky, svíčka ve skleničce podložená hrubozrnou solí nebo pískem, stejně tak i pokojové rostliny mohou navodit tu správnou atmosféru. Všechny doplňky a dekorativní předměty vybírejte v béžové, šedé a azurové barvě, které jsou pro prostředí na pláži typické. I třeba takové proutěné dekorace dodají vašemu interiéru jižanskou lehkost. 

Přírodní materiály

Vsaďte na jedinečnost a styl přírodních materiálů a vyberte si koupelnový nábytek z masivu nebo v imitaci masivního dřeva, skvěle se pro tento případ hodí skříňky v dekoru dub sonoma. V každém případě se snažte zachovat světlo a prostor, tudíž instalujte každý kus nábytku s rozvahou. Myslete i na závěs do sprchového koutu, ani ten nemusí být s nezajímavým potiskem. Poohlédněte se po závěsech s motivy pláže nebo jen symboly, jako je záchranný kruh nebo čistě písek. Zvolit můžete i retro plakáty vyobrazující léto a slunce, které na závěs necháte potisknout. Stylizujte i takovou drobnost a postavte si sprchový kout, který bude identický se sprchami na pláži. 

photo 1538430224529 7eceed6ab252 e1566329803856

Přírodu pustíte do koupelny i s výše zmíněnými proutěnými doplňky. Koš na prádlo nebo i ozdoby dodají vaší koupelně život. Nezapomeňte ani na přírodní len, který je velice odolný, pevný a tudíž trvanlivý. Perfektně se hodí do vlhkého prostředí. Můžete jej použít na závěsy do oken nebo také jako závěs na dveře od koupelny. Barvu volte do zemitých tónů. V každém z nás vyvolává pláž příjemné pocity radosti a odpočinku. Vaše koupelna se může proměnit na podobné místo, když si ji zařídíte z přírodních materiálů. 

Netradiční doplňky

Myslíte to s pláží skutečně vážně chcete ten skvělý pocit, že jste na dovolené, ještě více podtrhnout? Rozjeďte to naplno a pořiďte si dekorativní záchranný kruh, kormidlo, či jen jednoduše nasypte do sklenice malé mušličky. Snažte se do místnosti zakomponovat námořnický styl, třeba tím, že si koupíte pruhované ručníky. Soustřeďte se také na detaily. Skvěle bude vypadat úchytka na osušku vyrobená z lana. 

V plážovém stylu vyberte i koupelnový koberec, který může být jak barevný, tak i také s potiskem dřevěného povrchu. Zařiďte se tak, aby se každý příchod do koupelny potkával s rozevlátou atmosférou v plážových barech. Zkrátka a jednoduše, nešetřete s pískovými odstíny a modrou, bílou a béžovou barvou. Abyste si vaši koupelnu vydekorovali do požadovaného stylu opravdu věrohodně, dejte si záležet na všech zmíněných bodech a začněte si užívat vaši domácí riviéru. 

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...