A nebudete chtít vylézt z postele…

Zimní večery i rána lákají k dlouhému spánku. Byla by ale škoda, kdybyste v posteli jen spali – užívejte si slastné válení v měkkých peřinách s dobrou knížkou, filmem či snídaní do postele. S našimi tipy už nebudete vstávat dřív, než na oběd. Aspoň o víkendu.

I když to nahlas nepřiznáte (nebo jen s velikým studem), určitě se i vy rádi válíte v posteli. Možná do ní dokonce drobíte během snídaně, nebo do ní padnete ještě dřív, než se po příchodu z práce domů převlíknete, i když je krásně ustlaná. Jestli ji máte plnou naducaných polštářů, nápaditých polštářků, teplých peřin, příjemného povlečení a hřejivých plédů, není divu! Jestli ne, máme pro vás tipy, které odradí od ranního vstávání snad každého. O víkendu či o svátcích z postele už jen tak nevylezete – a když, tak jedině kvůli ranní kávě.

Povlečení

Najít v obchodech kvalitní a krásné povlečení dnes není problém, problém je si z toho množství krásných dekorů a materiálů vybrat. Každopádně při výběru vždy zkontrolujte, zda obchod či výrobce garantuje barevnou stálost, a také se ujistěte, že je hustota tkaní 200–300 nití na palec čtvereční – to je totiž ideální.

Polštáře

Bez nadýchaného měkkého polštáře, do kterého se zaboříte jako do obláčku, se v posteli, ve které máte strávit nejlépe celý den, neobejdete. Ale to snad ani bez malých dekoračních polštářků, které postel oživí, podepřou záda při polosedu nebo se stanou účinnou zbraní během polštářové bitvy.

Přikrývky

Pokud chcete mít v posteli skutečně pohodlí, nekupujte automaticky pro sebe a pro partnera stejné peřiny – muži často potřebují prodlouženou délku přikrývky, aby jim v noci netáhlo na nohy, ženy zase bývají zimomřivé a ocení teplejší deku. Vybírejte proto společně. 
TIP: Boom momentálně zažívají velké francouzské přikrývky pro dva. Zkuste to – sice se o ni budete s největší pravděpodobností přetahovat, ale zase se k sobě s partnerem budete více tulit.

Deky, plédy, přehozy

Někdy je pod peřinou moc teplo, nebo naopak moc zima, deka nebo pléd se proto do ložnice hodí vždycky, navíc skvěle vypadají. A když má přijít návštěva, nezapomeňte přes ustlanou postel hodit přehoz. 

Čtěte dál!

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka nekončí. Aby...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě domu rozhodně...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na tom jsou...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na...