Baby-friendly bydlení Aneb Nebojte se zranění miminka v domácnosti

Přiskřípnutý prstík, rozražené čelíčko, bolavé bříško po vypití mlíčka z ne zrovna nejčistší lahvičky. Tak to je jen krátký výčet úskalí, kterých se pravděpodobně s vašim miminkem dočkáte. Děti jsou zvídavé a chvilku neposedí, proto je vhodné se zamyslet nad úpravou vašeho bydlení ještě před jejich narozením.

Baby-friendly bydlení - zdroj
Baby-friendly bydlení – zdroj

Máte baby-friendly domácnost? Postačí přitom tak málo a není to ani drahá investice. Vždycky je lepší předcházet problémům, než potom řešit následky. Když odmyslíme samotné zdraví, ušetříme i nemalou částku za léčebné výdaje. Na co tedy myslet doma, aby se tady vaše miminko cítilo bezpečně jako u maminky v bříšku? V dnešním článku najdete hned 4 baby-friendly vychytávky.

Chrániče ostrých rohů

Starší sourozenec strčí do mladšího, nebo podjedou nožky a už dítě letí na hranu skříňky či stolu. Natržená kůže je jen to nejmenší, co může následovat. Stojí vám to za to? Vždyť řešení je tak jednoduché. Plastové chrániče na ostré rohy nábytku seženete už od 40 Kč v každých domácích potřebách. Vybrat si můžete i barevný odstín tak, aby vám ladil do vaší domácnosti.

Už žádné plísně

Po každém jídle a pití vymýváte skleničky, lahvičky a další nádobí pro sebe i malou ratolest. Správná hygiena má nezastupitelné místo v péči o dítě. Přesto vám každá bakterie nemůže uniknout. Zejména v případě, že myjete nádobí pouze pod tekoucí vodou. Zbytky jídla lákají bakterie, které pak v bříšku dítěte způsobují pěknou neplechu.

Ale i tady je řešení jednoduché. Doporučujeme si pořídit sterilizátor. Kupte si elektrický sterilizátor nebo ten do mikrovlnné trouby. Parní sterilizace je nejbezpečnější, nejrychlejší a vlastně i nejjednodušší způsob, jak zničit všechny bakterie na vašem nádobí. Obdobný princip se používá i v nemocnicích.

Bezpečný běh

Teď nemyslíme ten venku na hřišti, zahradě nebo po ulici. Ale vcelku nevinné dětské popoběhnutí doma po podlaze. Stačí chvilka a dítě už leží na zemi. V lepším případě pouze s rozbitým kolenem. Rekonstrukce dětského pokoje by doslova a do písmene měla začít od podlahy. Možností je celá řada.

Jako nejrozumnější řešení se ukazuje kombinace vinylu s kusovými koberečky. Vinylové jádro podlahy navíc dokáže odhlučnit dětské kroky. Linoleum se dobře udržuje, takže jde o ideální řešení pro malého alergika. Setřete podlahu vlhkým hadrem a roztoče nemají šanci.

Kusové koberečky dotváří pokoj, pomáhají ho zútulnit. Jsou také skvělý koutkem, kde si může hrát malé dítě a nebude ho zábnout od země. Při nákupu volte ty s dětskými motivy, například imitaci města se silnicemi.

Jistota s pojistkami

Není nad to se zavčas pojistit. Nemyslíme běžet do pojišťovny a uzavřít si protiúrazovou pojistku. I když životní pojistka alespoň na jednoho z manželů je také rozumným řešením. Ale nechceme teď přivolávat nějaké neštěstí.

Máte pojištěné šuplíky proti zvídavým prstíkům? A co zásuvky? Chvilka nepozornosti a pastelka je zasunutá v zásuvce. Přitom ani v tomto případě není řešení drahé a zdlouhavé. Stačí zakoupit tzv. pojistky – chrániče, které vsunete do snadno dostupných zásuvek. Trošku jinak tvarované plastové pojistky seženete i na šuplíky. Konec je přiskřípnutému prstu ve skříňce.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...