Co by nemělo chybět v koupelnové sestavě?

Zařizování koupelny se může stát oříškem a situací, na jejímž samotném závěru zjistíte, že jste na něco důležitého zapomněli. Podívejte se, co by ve správné a příkladně praktické koupelnové sestavě určitě nemělo chybět.

koupelna

Koupelna nepatří k místnostem, ve kterých by šlo po jejich zařízení něco výrazně měnit. V drtivé většině domácností se prostor jednou vybaví a funguje tak po několik dalších let, než dojde na rekonstrukci. O to důležitější je si vše předem pořádně promyslet. Nedostatky koupelny si budete uvědomovat každý den. Když vsadíte na kvalitní koupelnovou sestavu, máte předem vyhráno. Víte, co by v takové sestavě nemělo chybět?

Základ, který dělá koupelnu

Kolekce nábytku do koupelny se prodávají v mnoha různých cenových relacích a provedeních, které se od sebe liší nejen kvalitou a vzhledem, ale také skladbou použitého nábytku. Praxe ukazuje, že šetřit na počtu skříněk a úložných prostor se nevyplatí. Bez ohledu na to, kolik volného místa v koupelně máte, je šikovné využití každičký dostupný centimetr. Dvojnásob to platí v rodinách, které se chystají mít miminko.

GALANTA ORCHIDEA umyvadlová skříňka 99,5x82x33cm, masiv 1698
GALANTA ORCHIDEA umyvadlová skříňka 99,5x82x33cm, masiv 1698

Absolutním základem je skříňka pod umyvadlo. Ta by měla nabídnout dostatečnou hloubku a několik úložných polic, které si dokážete nakonfigurovat dle potřeby. Dalším pomocníkem je vysoká skříňka. Nebojte se vybrat model, který bude až ke stropu koupelny. To, že na horní police nedosáhnete, nemusí být až takový problém. Na umístění náhradních osušek, krabičky od fénu a dalších méně využívaných věcí je taková skříňka ideální.

V sestavě by neměla chybět také nízká skříňka, kam naopak umístíte vše, co potřebujete mít vždy po ruce. Součástí vašeho výběru by mělo být také velké zrcadlo s možností instalace přídavného světla. Vyzkoušejte se vyhnout skříňkám, které mají zrcadlo ukryté na vnitřní straně dvířek. Toto řešení není v praxi moc praktické a zdržuje.

Koupelnová skříňka pod umyvadlo Balin 36-186
Koupelnová skříňka pod umyvadlo Balin 36-186

Další úložné prostory se hodí

Určitým nadstandardem koupelnových sestav je skříňka na zeď. Ta se zpravidla umístí nad nízkou skříňku tak, aby horní plocha spodní skříňky sloužila jako odkladný prostor na další koupelnové vybavení. Záleží pouze na vás, zdali bude horní skříňka mít dvířka. Prosklené typy s LED podsvícením vypadají velmi atraktivně a moderně.

Investice nelitujte

I když jsou koupelnové sestavy obsahující více skříněk z pochopitelných důvodů o něco dražší, jedná se o investici, které nebudete litovat. Prvních několik dnů používání nové koupelny vás přesvědčí o tom, že skříněk a úložných prostor není nikdy dost. Je lepší se již předem rozhodnout pro více kusů, protože dovybavení a přikoupení dalších částí není u některých sestav možné.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...