Bydlení a minimalismus

Poslední dobou je velmi populární minimalistický životní styl. Vlastnit pouze nezbytné věci, zbavit se zbytečností a dýchat čistý vzduch, který minimalismus přináší – i takto se dá bydlet. Jaké jsou výhody minimalistického bydlení? O některých bychom věděli a rádi se podělíme.

Interior v minimalistickém stylu
Interior v minimalistickém stylu

Každý z nás chce mít příjemné místo ke každodennímu odpočinku – domov. Jestliže patříte mezi ty, kteří obdivují minimalistický styl života, pak věřte – není na tom nic složitého, ba naopak. Výhody praktického minimalismu ve vašem bytě či domě nabízejí především úžasnou vzdušnost interiéru a mnoho dalšího. Minimalismus v bydlení přináší do života čistotu, pořádek a přehled. Nemusíte kupovat spousty dekorací, které se postupem času stávají lapači prachu. Nemusíte vybírat nové a nové kusy nábytku, které vám zútulní obydlí. Minimalismus totiž sluší opravdu každému interiéru a přestože je velmi jednoduchý, stále dává prostor vybrat si svůj vlastní styl a vyladit minimalistický design dle svých představ. Strohý design zkrátka nemusí být strohý na pohled. Chcete začít s minimalismem?

Oživte své bydlení barvami
Oživte své bydlení barvami

Třídění

Není nic jednoduššího, než udělat krok směrem k minimalismu a začít s tříděním. Je to tak trošku jako velký úklid, jen s tím rozdílem, že své věci roztřídíte na několik hromádek – ty, na které nikdo poslední rok nesáhl, můžete darovat nebo prodat. Prostě se jich zbavte! Pryč se zbytečnou nostalgií, kterou chováme ke zbytečným předmětům.

Minimalistický koutek
Minimalistický koutek

Koncept

Pokud máte pořádek ve věcech, které si chcete ponechat, pak můžete vymyslet koncept designu domova. Líbí se vám moderna nebo snad romantický styl alá Provence? Cokoliv, co si zvolíte, může být součástí vašeho interiéru. Rozdíl je v tom, že svůj domov nezaplácáte hned několika kusy nábytku, ale zvolíte například jeden masivní kus jako obývací stěnu. Žádné police, žádné šuplíky, žádné stoličky. I takto se dá pojmout domov, který si i přes skromné a jednoduché zařízení zachová své kouzlo.

Nadšení

Spousta lidí, kteří nahlédli pod pokličku minimalismu, mu také propadli. Svým nadšením snadno nakazíte své okolí. Uvidíte, že jednoduché bydlení si oblíbí také vaše návštěvy. Proč tomu tak je? Minimalistické zařízení bytu působí velmi čistě a příjemně. Pokud se neradi nudíte, můžete jednoduše pojetí domova rozbít jedním nápadným prvkem, například jedinou nápaditou dekorací či obrazem. Takže – až budete zase příště uklízet, popřemýšlejte, zda to rovnou nevezmete hopem.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...