Bydlení v cestovatelském stylu má jedinečný charakter

Ať už patříte mezi zapálené cestovatele, nebo jen chcete vnést do svého domova jedinečný styl, zařídit si interiér v duchu dálek, exotiky a objevování kultur je to pravé. Cestování je v dnešní době naprostý fenomén.

Interiérové doplňky v duchu dálek
Interiérové doplňky v duchu dálek

Ať už patříte mezi zapálené cestovatele, nebo jen chcete vnést do svého domova jedinečný styl, zařídit si interiér v duchu dálek je skvělý nápad.

Interiérový styl, ve kterém dominují různé připomínky a odkazy na navštívená (nebo jen vysněná) místa, je dnes na vzestupu. Spojuje v sobě často určitou nostalgii i jedinečnost. Pokud je dávkován v rozumné míře, působí velmi vkusně a atraktivně. Jak ale docílit toho, aby váš byt připomínal ateliér protřelého objevitele? Pracovat můžete s barvami, dekoracemi, textilem i rostlinami.

Rozmanitost, nebo sjednocený styl?

Každý dává přednost něčemu jinému. V interiéru tak můžete namixovat prvky z mnoha různých zemí a kultur. Stejně tak máte možnost zaměřit se na nějakou konkrétní myšlenku a byt zařídit například ve stylu tropického ostrova, drsného severu, nebo pouštní oázy.

Co můžete využít?

Základem jsou samozřejmě barvy, vzory a tapety. Ty okamžitě upoutají pozornost a vytvářejí základní pilíř atmosféry. Doplnit je můžete stylovými textiliemi. Vyzkoušejte interiér zkrášlit rohožemi, exotickými koberci a tkaninami. Nic nepokazíte ani polštáři či povlečením se specifickými vzory. Oblíbené jsou také proutěné nebo bambusové doplňky. Do cestovatelského stylu se hodí stínidla lamp, košíky, ale i nábytek. Obecně jsou pro nábytek do cestovatelského apartmá vhodné spíše přírodní materiály, zejména masivní dřevo. Úkol splní ale i levnější dřevotřískový a laminátový nábytek s patřičnou povrchovou úpravou.

Velkou roli hraje  správný výběr rostlin. Nezapomeňte na doplňky a dekorace v podobě sošek a různých drobností, ať už jsou autentické, nebo zakoupené v obchodě. A co se bude hodit jako specialita? Velice oblíbené jsou nástěnné mapy a globusy. O další krok dál jsou houpací sítě a křesla.

U polárního kruhu z tepla domova

Pokud se rozhodnete pro jednotnější styl a máte v oblibě třeba studené severské země, můžete sáhnout po vhodné kombinaci barev evokující tyto končiny. Nabízí se například bílá s dřevěnými prvky. Výsledkem bude atraktivní připomínka sněhu a lesů. Tato kombinace působí navíc zemitě, útulně a velmi vkusně. Tropy a moře si přiblížíte modrými odstíny stěn a zelenými detaily.

Nechte si poradit

Pokud se obáváte, abyste nezvolili příliš výrazné barvy, nebo váš interiér nepůsobil přeplácaně, nechte si poradit od bytového designera. Teprve poté se pusťte do malování a nakupování vhodného zařízení. Cestovatelský styl vyžaduje dobré nápady a cit pro sladění jednotlivých suvenýrů tak, aby bylo hned na první pohled jasné, co byl váš záměr.

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...