Bydlení v cestovatelském stylu má jedinečný charakter

Ať už patříte mezi zapálené cestovatele, nebo jen chcete vnést do svého domova jedinečný styl, zařídit si interiér v duchu dálek, exotiky a objevování kultur je to pravé. Cestování je v dnešní době naprostý fenomén.

Interiérové doplňky v duchu dálek
Interiérové doplňky v duchu dálek

Ať už patříte mezi zapálené cestovatele, nebo jen chcete vnést do svého domova jedinečný styl, zařídit si interiér v duchu dálek je skvělý nápad.

Interiérový styl, ve kterém dominují různé připomínky a odkazy na navštívená (nebo jen vysněná) místa, je dnes na vzestupu. Spojuje v sobě často určitou nostalgii i jedinečnost. Pokud je dávkován v rozumné míře, působí velmi vkusně a atraktivně. Jak ale docílit toho, aby váš byt připomínal ateliér protřelého objevitele? Pracovat můžete s barvami, dekoracemi, textilem i rostlinami.

Rozmanitost, nebo sjednocený styl?

Každý dává přednost něčemu jinému. V interiéru tak můžete namixovat prvky z mnoha různých zemí a kultur. Stejně tak máte možnost zaměřit se na nějakou konkrétní myšlenku a byt zařídit například ve stylu tropického ostrova, drsného severu, nebo pouštní oázy.

Co můžete využít?

Základem jsou samozřejmě barvy, vzory a tapety. Ty okamžitě upoutají pozornost a vytvářejí základní pilíř atmosféry. Doplnit je můžete stylovými textiliemi. Vyzkoušejte interiér zkrášlit rohožemi, exotickými koberci a tkaninami. Nic nepokazíte ani polštáři či povlečením se specifickými vzory. Oblíbené jsou také proutěné nebo bambusové doplňky. Do cestovatelského stylu se hodí stínidla lamp, košíky, ale i nábytek. Obecně jsou pro nábytek do cestovatelského apartmá vhodné spíše přírodní materiály, zejména masivní dřevo. Úkol splní ale i levnější dřevotřískový a laminátový nábytek s patřičnou povrchovou úpravou.

Velkou roli hraje  správný výběr rostlin. Nezapomeňte na doplňky a dekorace v podobě sošek a různých drobností, ať už jsou autentické, nebo zakoupené v obchodě. A co se bude hodit jako specialita? Velice oblíbené jsou nástěnné mapy a globusy. O další krok dál jsou houpací sítě a křesla.

U polárního kruhu z tepla domova

Pokud se rozhodnete pro jednotnější styl a máte v oblibě třeba studené severské země, můžete sáhnout po vhodné kombinaci barev evokující tyto končiny. Nabízí se například bílá s dřevěnými prvky. Výsledkem bude atraktivní připomínka sněhu a lesů. Tato kombinace působí navíc zemitě, útulně a velmi vkusně. Tropy a moře si přiblížíte modrými odstíny stěn a zelenými detaily.

Nechte si poradit

Pokud se obáváte, abyste nezvolili příliš výrazné barvy, nebo váš interiér nepůsobil přeplácaně, nechte si poradit od bytového designera. Teprve poté se pusťte do malování a nakupování vhodného zařízení. Cestovatelský styl vyžaduje dobré nápady a cit pro sladění jednotlivých suvenýrů tak, aby bylo hned na první pohled jasné, co byl váš záměr.

Čtěte dál!

Navštivte Plzeňský veletrh – úspory i nákupy

Plzeňský stavební veletrh „Moderní dům a byt“ a veletrh kosmetiky, módy...

Podzimní FOR INTERIOR se představí ke konci září

Veletrh nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR je místem s...

Zveme vás na 15. ročník veletrhu FOR DECOR & HOME, který nabídne velkolepé vánoční expozice

15. ročník kontraktačně-prodejního veletrhu dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...