Bydlení podle feng-shui

Harmonické bydlení znamená mít domov plný pozitivní energie, kam se člověk doopravdy rád vrací. Uspořádat si bydlení vám může pomoci učení feng-shui, jehož principy napomáhají harmonizaci energie a prevenci negativitě. Zjednodušeně řečeno, feng-shui je jednou z možností, jak vytvořit příjemné prostředí. Východní učení může vyzkoušet skutečně každý.

Bydlení ve stylu feng-shui
Bydlení ve stylu feng-shui

Co je feng-shui

Základním aspektem učení feng-shui je umožnění volného proudění primární energie čchi. Ta je v rámci feng-shui chápáná tak trochu jako pohon pro všechny události a skutky, pokud však dojde k jejímu narušení či překážkám v jejím proudění, může se projevit negativně. Feng-shui se odvíjí od polarity jing a jang, vychází ale také z čínské astrologie. Základem je pět elementů: dřevo, oheň, země, kov a voda.

Proč bydlet podle feng-shui

Feng-shui je uznáváno jako prevence i řešení několika problémů spojených s bydlením. Může řešit nespavost, kterou trpíte bez příčiny, může tlumit negativní energii v některém z koutu vašeho domova. Trpíte doma únavou? I ta může být způsobena nevhodným rozmístěním nábytku či výběrem barev, které v prostoru dominují. Bydlet podle tohoto prastarého učení pomůže reálně zharmonizovat prostor tak, abyste se v něm cítili opravdu dobře.

Kuchyně

Kuchyně patří mezi důležitý bod a podle feng-shui je spojována se zdravím a blahobytem. Dominantním živlem je oheň a voda. Kuchyně by měla být čistá a uklizená. Tato místnost by měla být vzdušná, v domě umístěná v přízemí. Kolem stolu by měl být volný prostor. Do kuchyně umistěte také zeleň, mísu s ovocem a nezapomeňte na vůni. Ideální barvy jsou bílá jako barva čistotu, dřevo a pastelové tóny.

Kuchyně ve stylu feng-shui
Kuchyně ve stylu feng-shui

Obývací zóna

Obývací pokoj je dle feng-shui místnost příležitostí. V obývacím pokoji komunikujeme, společensky žijeme a v jeho středu se nachází zóna štěstí. Do středu nic neumisťujte, aby mohla energie volně proudit. Sezení by nemělo být před televizí v jedné řadě, ale ideálně v kruhu či osmiúhelníku. Barvy volte zemité, které podpoří útulnou a vyváženou atmosféru. Sezení nesmí být zády ke dveřím.

Obývací pokoj ve stylu feng-shui
Obývací pokoj ve stylu feng-shui

Ložnice

Ložnice s louží k odpočinku a podle feng-shui by měla být plná vitality. Světlý a klidný prostor, kde se nemusíme bát volit dřevo jako hlavní materiál. Kolem postele dbejte na volný prostor, postel neumisťujte v hlavní linii ke dveřím či oknu. V ložnici zapomeňte na rostliny nebo zrcadlo, ani jedno do ní nepatří.

Koupelna

Podle učení feng-shui by koupelna měla být umístěna v severní části domu či bytu, ideálně by měla mít také přirozené denní světlo, čehož však ne vždy lze dosáhnout. Koupelna by měla být čistá a minimalistická, zbytečnosti by zabránily toku energií. Koupelna a toaleta společně? Podle principů feng-shui ne. Volte intimní barvy, které podpoří příjemné pocity soukromí.

Ložnice ve stylu feng-shui
Ložnice ve stylu feng-shui

Čtěte dál!

Plzeň hostí veletrhy Moderní dům a byt a Žena a domov

Již po sedmnácté se v Plzni uskuteční dvojice oblíbených veletrhů, které...

Veletrh úspor a obnovy v Ostravě

Ve dnech 4.-5. října 2024 budou prostory Trojhalí Karolina v Ostravě sloužit...

Veletrh FOR INTERIOR uvede trendy nábytku i udržitelné materiály pro interiérový design

Trend udržitelnosti už intenzivně proniká do všech odvětví nábytkářského oboru v...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...