Bydlení podle feng-shui

Harmonické bydlení znamená mít domov plný pozitivní energie, kam se člověk doopravdy rád vrací. Uspořádat si bydlení vám může pomoci učení feng-shui, jehož principy napomáhají harmonizaci energie a prevenci negativitě. Zjednodušeně řečeno, feng-shui je jednou z možností, jak vytvořit příjemné prostředí. Východní učení může vyzkoušet skutečně každý.

Bydlení ve stylu feng-shui
Bydlení ve stylu feng-shui

Co je feng-shui

Základním aspektem učení feng-shui je umožnění volného proudění primární energie čchi. Ta je v rámci feng-shui chápáná tak trochu jako pohon pro všechny události a skutky, pokud však dojde k jejímu narušení či překážkám v jejím proudění, může se projevit negativně. Feng-shui se odvíjí od polarity jing a jang, vychází ale také z čínské astrologie. Základem je pět elementů: dřevo, oheň, země, kov a voda.

Proč bydlet podle feng-shui

Feng-shui je uznáváno jako prevence i řešení několika problémů spojených s bydlením. Může řešit nespavost, kterou trpíte bez příčiny, může tlumit negativní energii v některém z koutu vašeho domova. Trpíte doma únavou? I ta může být způsobena nevhodným rozmístěním nábytku či výběrem barev, které v prostoru dominují. Bydlet podle tohoto prastarého učení pomůže reálně zharmonizovat prostor tak, abyste se v něm cítili opravdu dobře.

Kuchyně

Kuchyně patří mezi důležitý bod a podle feng-shui je spojována se zdravím a blahobytem. Dominantním živlem je oheň a voda. Kuchyně by měla být čistá a uklizená. Tato místnost by měla být vzdušná, v domě umístěná v přízemí. Kolem stolu by měl být volný prostor. Do kuchyně umistěte také zeleň, mísu s ovocem a nezapomeňte na vůni. Ideální barvy jsou bílá jako barva čistotu, dřevo a pastelové tóny.

Kuchyně ve stylu feng-shui
Kuchyně ve stylu feng-shui

Obývací zóna

Obývací pokoj je dle feng-shui místnost příležitostí. V obývacím pokoji komunikujeme, společensky žijeme a v jeho středu se nachází zóna štěstí. Do středu nic neumisťujte, aby mohla energie volně proudit. Sezení by nemělo být před televizí v jedné řadě, ale ideálně v kruhu či osmiúhelníku. Barvy volte zemité, které podpoří útulnou a vyváženou atmosféru. Sezení nesmí být zády ke dveřím.

Obývací pokoj ve stylu feng-shui
Obývací pokoj ve stylu feng-shui

Ložnice

Ložnice s louží k odpočinku a podle feng-shui by měla být plná vitality. Světlý a klidný prostor, kde se nemusíme bát volit dřevo jako hlavní materiál. Kolem postele dbejte na volný prostor, postel neumisťujte v hlavní linii ke dveřím či oknu. V ložnici zapomeňte na rostliny nebo zrcadlo, ani jedno do ní nepatří.

Koupelna

Podle učení feng-shui by koupelna měla být umístěna v severní části domu či bytu, ideálně by měla mít také přirozené denní světlo, čehož však ne vždy lze dosáhnout. Koupelna by měla být čistá a minimalistická, zbytečnosti by zabránily toku energií. Koupelna a toaleta společně? Podle principů feng-shui ne. Volte intimní barvy, které podpoří příjemné pocity soukromí.

Ložnice ve stylu feng-shui
Ložnice ve stylu feng-shui

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...