Bydlení v puristickém stylu potěší pořádkumilovné

Absence veškerých dekorací, maximální čistota a nábytek bez složitostí. To je pouze několik prvků, které patří k puristickému bydlení. Objevte, zdali je tento styl tím, co by do vašeho domova přineslo pohodlí a štěstí.

puristicky styl 1

Absence veškerých dekorací a maximální čistota designu. To je pouze několik prvků, které patří k puristickému bydlení. Oblíbíte si ho i vy?

Puristický styl se v interiérovém designu hlásí několik posledních let velmi hlasitě o slovo. Nejen lidé s nedostatkem času chtějí žít čistě, moderně, bez závazků a složitostí. Purismus je označení, které vychází z latinského purus (čistý). Jeho cílem je dosáhnout stylové čistoty. Původně především v jazykové tvorbě, přeneseně ve všech dalších směrech včetně bydlení.

Chladné a neútulné bydlení?

Puristický styl v bydlení nemá v našich končinách příliš dobrou pověst. České domácnosti jsou zvyklé na různé dekorace, starožitnosti, koberce, pestré vzory, polštářky a další předměty, které přináší pocit určité zabydlenosti.

Puristické bydlení se vše zmíněné snaží odstranit. Přichází s jednobarevným laděním, volností, čistotou a velkými prostory, ve kterých dominuje pouze několik málo minimalistických předmětů. Purismus v rámci domova opravdu není pro každého. Je těžké představit si, že podobný styl bude vyhovovat rodině s dětmi. Bude nepohodlný, nepraktický. Naopak pro mladé umělce, podnikatele a inovátory je ideální.

puristicky styl 2

Čistý designový styl má blízko k luxusu

A kudy vede cesta k puristickému bydlení? Jednou z hlavních ingrediencí je již zmíněné monochromatické ladění celého interiéru. Nejpopulárnější je šedá a bílá, nebo naopak černá a antracitová. Designová čistota by měla být založena na kvalitě. Příznivci purismu milují designový nábytek od prestižních návrhářů. Jedná se o větší investici, nicméně nezapomínejte na to, že při zařizování obývacího pokoje v puristickém stylu si vystačíte s jedním luxusním křeslem a jedním stolem. Mezi časté materiály se řadí kov, sklo a masivní dřevo.

Kabely, utěrky a hrnečky musí pryč

Vše, co by mohlo narušovat čistotu designu a celého bydlení, musí pryč. Kabely by měly být zabudovány do stěn, to stejné platí o veškerém osvětlení a elektronice. Topení musí být v podlaze. V kuchyni nesmí být vidět spotřebiče, koření, utěrky, hrnce a další běžné potřeby. Pokud patříte k lidem, kteří žijí v kuchyni a milují vaření, purismus pro vás opět nebude. Ledaže byste kvůli designovému bydlení změnili váš životní styl a začali se stravovat po restauracích, což příliš nedává smysl.

Je puristický styl pro vás?

Ohromující prostor, dominantní prvky a několikrát deklarovaná čistota patří k puristickému stylu zcela neodmyslitelně. Přesedlat z klasického bydlení do toho, kde nemají zbytečnosti místo, nebude jednoduché. Prvním krokem, který můžete udělat už nyní, je kompletní vyklizení všeho, co dávno nepotřebujete. Další postup a rychlost přechodu k puristickému bydlení je už pouze na vás.

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...