V centru Luhačovic se nachází stylové bydlení přímo na střeše obchodního domu

Ploché střechy domů se dají využít různými způsoby. Může na nich být zeleň a tvořit tzv. zelené střechy, nebo jen odpočinková zóna v podobě terasy. Avšak investorská skupina Aperta Group a. s. šla ještě dál. Zrealizovali návrh dvou architektů z ateliéru DUM-DUM, Ing. Arch. Josefa Omelky a Ing. Arch. Bořka Knytla, v projektu apartmány EDEN Luhačovice.

luhacovice

Tito pánové přišli s geniálním nápadem jak využít střechu obchodního centra Alfa Market v centru Luhačovic. Na střechu centra se rozhodli umístit obytné jednotky, které mají charakter rodinných domů.

Exkluzivita, soukromí a styl

To jsou slova, která tyto apartmány vystihují. Svým uživatelům poskytují lukrativní a exkluzivní bydlení, které podtrhuje jejich životní styl. Projektem EDEN Luhačovice se totiž povedlo propojit moderní bydlení v žádané lokalitě historického lázeňského města.

Pozemky v centrech měst jsou nedostatkovým zbožím. Pokud se jedná navíc o město lázeňské, jsou tak doslova k nezaplacení. Zájem o bydlení v městech s lázeňskou historii roste. Avšak ploch vhodných k výstavbě nových domů je tady minimum. Díky tomuto unikátnímu řešení bydlení se v Luhačovicích podařilo tyto aspekty propojit a elegantně vyřešit.

Důraz na lehkost konstrukce tady byla nutností

Aby apartmány mohly na střeše vůbec postavit, bylo nutné zvolit materiály, které budou splňovat bezpečnostní opatření a nadbytečně nezatíží střechu obchodního centra. Obytné jednotky se proto stavěly z tenkostěnné ocelové konstrukce Lindab v kombinaci se sádrovláknitými deskami Fermacell.

luhacovice 2

Tato tenkostěnná konstrukce má nejen nízkou hmotnost, ale neklade architektům při navrhování žádná omezení. Celý systém Lindab je založený na malých a lehkých částech konstrukce. Díky tomu umožňuje stavět i na místech, kam se těžká technika nedostane, nebo je omezený její přístup.

Apartmány jsou plně vybavené

Apartmány jsou postaveny ve tvaru písmene L, kdy kratší strana zahrnuje dvě podlaží s pultovou střechou. Zde je také použitá střešní krytina LindabClick. Zbytek apartmánů má plochou zelenou střechu a je přízemní.

Přístup k bydlení zajišťuje výtah umístěný na podélné ose nákupní pasáže. Lékárna, prodejna obuvi nebo potravin je zde doslova za rohem. Přesněji řečeno pod střechou. Pro rezidenty jsou v suterénu vyhrazené parkovací místa a nachází se tu i sklepní kóje.

V přízemí jednotlivých apartmánů je vstupní prostor, toaleta, obývací pokoj a plně vybavený kuchyňský kout. Velkým francouzským oknem se vstupuje z obývacího pokoje na terasu, která disponuje elektricky vybavenou pergolou. Z obývacího pokoje dále vedou schody do 2. nadzemního podlaží, ve kterém je umístěná ložnice a plně vybavená koupelna s toaletou.

Bylo myšleno opravdu na každý detail včetně venkovního posezení a kontaktu s přírodou. Terasa doplněná markýzou stejně jako zeleň a trávníky, které vyplňují prostor mezi jednotlivými apartmány, dotváří klid a harmonii celého místa.

Luhačovice oázou klidu a harmonie

Lázeňské město Luhačovice se nachází ve Zlínském kraji, cca 16 km od Zlína. Vyvěrá zde celkem 6 přírodních pramenů a desítky pramenů je tu navrtaných. Pramen, který lázně nejvíce proslavil, je dozajista Vincentka. Okolí Luhačovic patří do Chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat.

Ročně město navštíví tisíce hostů, kteří si zde užijí nejen lázeňský pobyt, ale i příjemnou dovolenou. Apartmány z projektu EDEN Luhačovice nabízí vhodnou příležitost k investici do budoucna.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...