Chcete, aby vám to slušelo? Světla do koupelny vybírejte pečlivě!

Koupelna bývá místem, kde v zrcadle ladíte váš vzhled před cestou do společnosti. Muži se potřebují správně oholit a udělat si účes, ženy v zrcadle kontrolují líčení a outfit. Darujte si do koupelny světlo, se kterým nepřehlédnete ani ty nejmenší nedostatky.

koupelna svetla

Zrcadlo v koupelně je důležitou součástí bydlení a života každého, kdo rád vyráží mimo domov dokonale upravený. Před zrcadlem kontroluje oblečení, ladíte účes i provádíte osobní hygienu od čištění zubů po péči o pleť. To ve zkratce znamená, že zrcadlo by mělo být nejen dostatečně velké, ale také správně osvětlené. Ženy zcela jistě potvrdí, jak moc důležitou roli hraje osvětlení v případě líčení a dekorativní kosmetiky. Ostatně i prodejny kosmetických produktů jsou vybaveny zrcadly se světelným zdrojem, u kterého můžete nejen regulovat intenzitu, ale také barvu světla. Víte, jak na osvětlení v koupelně?

Jedno hlavní světlo nestačí

Osamocená žárovka někde u stropu možná stačí na to, abyste se v koupelně neztratili, ale rozhodně nedokáže poskytnout dostatek světla. Kromě hlavního zdroje byste měli mít ještě jedno světlo do koupelny, které budete mít možnost samostatně zapnout. Na to je vhodné myslet již při navrhování a rekonstrukci koupelny, nicméně většinou nebývá velký problém ani pozdější instalace.

koupelna svetla 2

Svítidlo k zrcadlu je skvělým řešením

Skvělým řešením situace s nedostatkem světla je pořízení speciálního svítidla k zrcadlu. Na výběr máte z velkého množství variant, přičemž mezi ty moderní se jednoznačně řadí kombinace kovu a skla. Přihlédnout byste však měli především ke vzhledu koupelny jako celku. O něco praktičtější jsou podlouhlá nástěnná svítidla, která dokáží rovnoměrně osvítit celou plochu zrcadla a prostor před ním. Výběr zdroje nepodceňujte a raději se v obchodě rozhlédněte mezi kvalitními žárovkami.

Jak již bylo zmíněno, ženám bude vyhovovat nejvíce LED svítidlo s možností postupného stmívání a nastavení teploty světla. U tohoto svítidla si můžete nastavit barvu světla imitující běžný denní svit, ale také večerní osvětlení, na které narazíte například v restauraci či baru. Snadno si tak zkontrolujete vaše líčení za různých podmínek a vyberte si tak barevnou kombinaci, která vám bude slušet.

Radost koukat do zrcadla

Když výběr světla do koupelny nepodceníte, získáte kombinaci pěkného designu a funkčního provedení. Kvalitnější zdroje jsou sice o něco větší investicí, ale jejich přidaná hodnota je nezpochybnitelná. Je přeci skvělé podívat se do zrcadla a jasně vidět, že vám to sluší.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...