Chcete, aby vaše bydlení působilo luxusně? Využijte zlaté doplňky

Nemusíte bydlet v honosné vile, aby váš interiér působil luxusním dojmem. Využijte zlaté doplňky, které ukrývají kombinaci moderního stylu a přepychu. Okamžitá proměna vašeho bydlení vás velmi mile překvapí.

Miska na květiny/dekorace ZOEY 64, sklolaminát, šířka 64 cm, zlatý lesk
Miska na květiny/dekorace ZOEY 64, sklolaminát, šířka 64 cm, zlatý lesk

Každý člověk má jiný vkus, a proto záleží pouze na vás, pro jak velké množství zlaté barvy v interiéru se rozhodnete. Je pouze důležité dávat si pozor na to, aby se z luxusní elegance nestala nevkusná okázalost. Nadměrné používání zlatých doplňků bude paradoxně působit velmi lacině. Střídmost je na místě. Novinky do interiéru je rozhodně lepší kupovat postupně. A na co se při hledání luxusu zaměřit?

Nadčasovost na stěnách

Zlaté metalické doplňky do interiéru jsou nadčasovou záležitostí. Pokud zatím nemáte s touto barvou žádné zkušenosti, začněte ozdobami na stěnách. S velmi malým rozpočtem dokážete udělat velké změny, kterých si každý všimne na první pohled.

Postup celé proměny a základní pravidla jsou jednoduchá. Stěny by měly být ideálně zcela bílé, aby na nich zlato vynikalo. Velmi dobře působí rámečky fotografií či zlatý rám zrcadla. K dostání jsou jak minimalistická provedení, tak doplňky s ozdobnými prvky. Sdružit můžete hned několik fotografií vedle sebe, zrcadlo by naopak mělo být dominantou. Atraktivně vypadají také různé zlaté ilustrace a nápisy. Samolepky na zeď jsou rychlým řešením s velkým dopadem na atmosféru celého prostoru.

INV Dekorace WOOD Sada 2ks černá/zlatá
INV Dekorace WOOD Sada 2ks černá/zlatá

Večeře v luxusu

Zlatá na sebe dokáže skvěle upozornit také na stole. Pro pracovny a různé čtecí koutky se bude hodit zlatá lampička, obývací pokoj nebo jídelna naopak ocení různé svícny, lustry a stojánky. Konkrétně v případě jídelního stolu neváhejte vsadit také na ubrus se zlatým vzorem. Rozhodně není pravda, že se hodí pouze na vánoční svátky. Mezi další zajímavé tipy patří jednoduché vázičky a polštáře se zlatým lemováním umístěné na sedací soupravě.

Chcete vše v interiéru s nově pořízenými doplňky dokonale sladit? Metalický lesk si rozumí se světlými i tmavými odstíny za předpokladu, že jich není moc. Vyzkoušejte se vyhnout šedé, hnědé, žluté a vyloženě pastelovým tónům. Doporučit lze červenou, zelenou, bílou a třeba také tmavě modrou. Černá také není špatnou volbou.

Kdy se zlaté raději vyhnout?

Podpořit luxusní image bydlení použitím zlaté nelze vždy. To je velká škoda, ale je to pochopitelné. Zlatá se nehodí k nekvalitnímu nábytku a zastaralému interiéru, který má nejlepší roky za sebou. V některých případech bude lepší nejdříve udělat byť jen základní rekonstrukci a teprve až pak přemýšlet nad tím, jak luxusní zlatou do interiéru zakomponovat. Rychle se přesvědčíte o tom, že takový postup se jednoznačně vyplatí.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...