Chystáte se na dovolenou? Ochraňte váš dům

Letní sezóna přináší příjemné starosti spojené s odjezdem na dovolenou. Ještě než si zabalíte zavazadla, nezapomeňte zajistit dům pro dobu vaší nepřítomnosti – abyste si mohli naplno užívat zasloužené volno. Jak na to?

dovolena

Sociální sítě jsou tabu

Přestože většina moderních lidí cítí touhu sdílet svou radost z odjezdu na dovolenou veřejně, policie před takovým jednáním varuje. Sdílení  informací o odjezdu na internetu podle odborníků není bezpečné. Jestliže chcete, aby se potenciální zloději nedozvěděli, že budou mít k vašemu majetku přístup po dobu několika dní, sdílejte své zážitky jen s nejbližšími přáteli a rodinou. Sociální sítě klidně můžete protkat povedenými fotografiemi z cest – ale raději to nechte na dobu, až se vrátíte.

Poštovní schránka

Plná schránka je klasickým upozorněním, že nikdo není doma – a to delší dobu. Nebojte se požádat své sousedy nebo blízké, aby se postarali o pravidelný výběr poštovní schránky. Klíč od schránky svěřte někomu, komu důvěřujete. Budete klidnější a nikdo si nevšimne vaší nepřítomnosti.

Postarejte se o zabezpečení domácnosti

Chcete-li předejít haváriím či nepříjemným situacím, zabezpečte domácnost. Myslete na každý detail – vytáhněte elektrické spotřebiče ze zásuvek, zavřete kohoutky plynu a vody. Pak už si jen užívejte na dovolené, aniž by se vám hlavou honily katastrofické scénáře.

zehlicka

TIP: Jestliže nemáte pojištění domácnosti, rozhodně jej zvažte. V každém případě však pečlivě nastudujte, nač se vaše pojištění vztahuje.

Postarejte se o mazlíčky a rostliny

Nezapomeňte se postarat o své zvířecí miláčky, stejně jako o milovanou zeleň. Pokud je to možné, nenechávejte své zvířecí mazlíčky doma samotné. Požádejte rodinu nebo šikovného souseda, aby zvířata pohlídal. Psy a kočky můžete umístit do speciálních hotelů, kde o ně bude dobře postaráno. Ani zahrada či interiérová zeleň by neměla zůstat bez péče.

zvadle kvetiny

Náhradní klíče

Pro všechny případy je dobré svěřit náhradní klíč někomu z blízkých. Může to být právě osoba, které jste svěřili i zalévání rostlin a výběr poštovní schránky. Váš klíčník dohlédne, aby vše bylo v pořádku. Bude nablízku, kdyby se cokoliv stalo. A že jste na dovolené ztratili klíče? Nevadí, když jsou ty náhradní v dobrých rukou.

Potravinový detox

Aby vás po návratu nečekalo nepříjemné překvapení, zbavte se potravin podléhajících rychlé zkáze. Plísně nebo nepříjemný zápach není nic, co by vás mělo vítat po příjezdu domů. Zkontrolujte lednici i spíž.

Udělejte prázdniny blízkým

V krajním případě můžete ve vašem domově pohostit nejbližší. Vaši příbuzní nebo dobří přátelé se postarají o chod domácnosti, zatímco vy se vrátíte do čistého domova. A nikdo si ani nevšimne, že jste byli pryč.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...