Chystáte se do novostavby? Zaměřte se na kvalitu!

Bydlení v novostavbě dokáže být na pohled velmi atraktivní. Než se rozhodnete investovat do pořízení bytu, měli byste umět poznat kvalitního developera a znát všechna rizika, která vás mohou potkat. Podívejte se na klíčové informace a rady.

novostavba

Situace na trhu bydlení a nemovitostí je v poslední době především v Praze a okolí velmi dynamická. Nové byty a ty nejzajímavější nabídky rychle mizí, s čím je spojeno minimum času na případné rozhodování. Nenechte se zaskočit a vše si dobře promyslete. Je důležité uvědomit si, že koupě bytu v novostavbě s sebou nese jistá rizika, přestože na papíře projekt působí bezchybně. Na co se zaměřit?

Od vizualizace k domovu

O investici do bytu v novostavbě nezřídka rozhodujete v momentě, kdy máte možnost prohlédnout si pouze vizualizaci na počítači. Kde ale máte jistotu, že se perfektní vizualizace z monitoru zhmotní do stejné podoby a stane se ve slibovaný termín vaším domovem? Nikdo nechce dlouho čekat a riskovat, že místo klíčků se mu dostane pohled na opuštěný skelet, u kterého znuděně postává několik dělníků.

Developer se zkušenostmi je základ

Při výběru novostavby se více než konkrétní nabídce bytu v první řadě věnujte kvalitám developera. Zajímejte se o jeho historii a zkušenosti. V ideálním případě by za sebou měl mít úspěšné realizace a silné zázemí s potřebným financováním. Developer by měl zaměstnávat stabilní tým špičkových odborníků od architektů přes projektanty až po designery.

Příkladem takového developera je CTR group. Stabilní a silná firma s 35letou historií má v oblasti realizace developerských projektů bohaté zkušenosti. Mezi realizace se řadí  výstavba nových bytových domů, ale také polyfunkčních komplexů. Jedním z čerstvě dokončených projektů je Panorama Pražačka v Praze 3, který byl zkolaudován v lednu 2018. Další referencí je projekt nájemních bytů Albertov Rental Apartments. Málokterý developer se může takovými výsledky pochlubit. Při hledání ideální novostavby buďte přísní. Ušetříte si tím mnoho peněz a starostí.

Jakým vadám se můžete vyhnout?

Budete-li se rozhodovat dle výše zmíněných kritérií, minimalizujete tím riziko možných vad bydlení v novostavbě. Ty se u nekvalitních projektů nemusí projevit okamžitě. Nejčastěji se jedné o křivé podlahy, špatnou zvukovou a tepelnou izolaci, srážení vlhkosti či špatně se dovírající okna a dveře. Netolerujte ani menší kosmetické vady v podobě poškrábaných povrchů.

Lepší je vždy vše ihned reklamovat a úplně nejlepší je vybrat si projekt se silným devoleperem, u kterého je kvalita na prvním místě. Majitele nového bydlení vždy ovládají emoce a možná i vy si říkáte, že dokážete ledacos odpustit. To rozhodně není správný přístup. Vady se mohou časem zhoršit, a proto buďte nároční. Vyplatí se to!

Čtěte dál!

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při zařizování domu...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here


Další nové články

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...

Jaký typ osvětlení zvolit do obýváku?

Světla jsou často až tím posledním, na co při...