Chystáte se do novostavby? Zaměřte se na kvalitu!

Bydlení v novostavbě dokáže být na pohled velmi atraktivní. Než se rozhodnete investovat do pořízení bytu, měli byste umět poznat kvalitního developera a znát všechna rizika, která vás mohou potkat. Podívejte se na klíčové informace a rady.

novostavba

Situace na trhu bydlení a nemovitostí je v poslední době především v Praze a okolí velmi dynamická. Nové byty a ty nejzajímavější nabídky rychle mizí, s čím je spojeno minimum času na případné rozhodování. Nenechte se zaskočit a vše si dobře promyslete. Je důležité uvědomit si, že koupě bytu v novostavbě s sebou nese jistá rizika, přestože na papíře projekt působí bezchybně. Na co se zaměřit?

Od vizualizace k domovu

O investici do bytu v novostavbě nezřídka rozhodujete v momentě, kdy máte možnost prohlédnout si pouze vizualizaci na počítači. Kde ale máte jistotu, že se perfektní vizualizace z monitoru zhmotní do stejné podoby a stane se ve slibovaný termín vaším domovem? Nikdo nechce dlouho čekat a riskovat, že místo klíčků se mu dostane pohled na opuštěný skelet, u kterého znuděně postává několik dělníků.

Developer se zkušenostmi je základ

Při výběru novostavby se více než konkrétní nabídce bytu v první řadě věnujte kvalitám developera. Zajímejte se o jeho historii a zkušenosti. V ideálním případě by za sebou měl mít úspěšné realizace a silné zázemí s potřebným financováním. Developer by měl zaměstnávat stabilní tým špičkových odborníků od architektů přes projektanty až po designery.

Příkladem takového developera je CTR group. Stabilní a silná firma s 35letou historií má v oblasti realizace developerských projektů bohaté zkušenosti. Mezi realizace se řadí  výstavba nových bytových domů, ale také polyfunkčních komplexů. Jedním z čerstvě dokončených projektů je Panorama Pražačka v Praze 3, který byl zkolaudován v lednu 2018. Další referencí je projekt nájemních bytů Albertov Rental Apartments. Málokterý developer se může takovými výsledky pochlubit. Při hledání ideální novostavby buďte přísní. Ušetříte si tím mnoho peněz a starostí.

Jakým vadám se můžete vyhnout?

Budete-li se rozhodovat dle výše zmíněných kritérií, minimalizujete tím riziko možných vad bydlení v novostavbě. Ty se u nekvalitních projektů nemusí projevit okamžitě. Nejčastěji se jedné o křivé podlahy, špatnou zvukovou a tepelnou izolaci, srážení vlhkosti či špatně se dovírající okna a dveře. Netolerujte ani menší kosmetické vady v podobě poškrábaných povrchů.

Lepší je vždy vše ihned reklamovat a úplně nejlepší je vybrat si projekt se silným devoleperem, u kterého je kvalita na prvním místě. Majitele nového bydlení vždy ovládají emoce a možná i vy si říkáte, že dokážete ledacos odpustit. To rozhodně není správný přístup. Vady se mohou časem zhoršit, a proto buďte nároční. Vyplatí se to!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...