Chytré organizéry a další vychytávky pro větší pořádek v kuchyni

Věčné hledání vás připravuje nejen o čas, ale také o energii. Každý správný kuchař by měl přesně vědět, kde co je. Stejně tak by vše od vidličky po koření mělo mít v kuchyni přesně určené místo, na kterém to vždy najdete. Chcete-li zmatek v zásuvkách a skříňkách odstranit, je nejvyšší čas vsadit na chytré organizéry a další šikovná řešení.

Chytré organizéry pro větší pořádek v kuchyni
Chytré organizéry pro větší pořádek v kuchyni

Výsuvné mechanismy v kuchyni

Pořádek začíná u možnosti podívat se, co vše zásuvky ukrývají. Při výběru kuchyňské linky tak jednoznačně preferujte ty, které mají šuplíky vybaveny plnovýsuvnými mechanismy. Po vysunutí celého korpusu máte k šuplíku skvělý přístup a snadno se dostanete i k věcem, které jsou ukryty až v zadní části. Důležité je u mechanismu celková nosnost. Těžké hrnce přeci jen něco váží a určitě nechcete, aby se vám šuplík utrhl. Samozřejmostí by měly být také tiché dorazy. Do šuplíku stačí jemně strčit a sám se hladce zavře bez nárazu.

Věšák na sklenice Wenko Cupboard
Věšák na sklenice Wenko Cupboard

Rohový systém může fungovat

Častým nedostatkem levnějších kuchyní je řešení úložného prostoru v rohu linky. Do těchto míst bývá přístup komplikovaný, což v praxi znamená zbytečné plýtvání místem a každodenní lovení zapadlého nádobí. Do rohu je tak dobré vybrat robustní rohový systém, který po otevření dvířek vyjede sám ven, případně ho můžete tahem vysunout sami. Asi vůbec nejoblíbenějším řešením je vícepatrový otočný karusel. Jednotlivá patra mohou mít různý tvar od půlkruhu po praktický tvar ledviny.

Pořádek i ve velkých zásuvkách

Organizéry bývají spojovány s menšími zásuvkami, do kterých se ukládají jídelní příbory, vařečky a další pomůcky. Lepší linky mají organizéry již zabudovány a vy je tak nemusíte dokupovat. Mnoho lidí však netuší, že organizéry či zásobníky se vyrábí také ve verzích pro velké a hluboké zásuvky. Uspořádat si oleje, lahve piva, pytlíky s moukou, zavařovačky a další rozměrnější předměty tak nemusí být problém. Některé organizéry mají prohlubně pro umístění spotřebičů. Snadno v nich uskladníte kuchyňskou váhu nebo jiný přístroj, který potřebujete mít často při ruce.

 Příborník Bambus

Příborník Bambus

Když vám úložné prostory slouží

Přestaňte při pohybu v kuchyni bloudit. Zmíněné zlepšováky nemusí vůbec představovat velkou investicí. Organizéry z plastu jsou cenově dostupné a vyrábí se v mnoha variantách. Jejich instalace je maximálně jednoduchá. Většinu z nich stačí do zásuvky pouze vložit. V kuchyni budete mít pořádek a ušetřený čas můžete věnovat zábavnějším aktivitám než hledání ztracené vařečky.

Set č.2 - drátěný kuchyňský program SET2N
Set č.2 – drátěný kuchyňský program SET2N

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...