Jak chytře využít volný prostor pod schody?

Prostor pod schody je velmi specifický a vyžaduje dobrý nápad. A věřte, že přístěnek na spaní po vzoru Harryho Pottera mezi takové nápady rozhodně nepatří. Stejně tak je velké škoda využít místo jako odkladiště nepoužívaných věcí, starých bot a dalšího harampádí. Co se vyplatí pod schody vybudovat?

Chytré využití prostoru pod schody - ilustrační obrázek, zdroj
Chytré využití prostoru pod schody – ilustrační obrázek, zdroj

Pro milovníky knih

Již jednou zmíněný kouzelník britské autorky Joanne Kathleen Rowlingové se pod schody přeci jen může zabydlet – ve formě knihy! Když prostor vyplníte policemi, získáte velmi originální knihovnu pro všechny vaše oblíbené tituly. Při cestě do ložnice si tak vždy můžete vybrat něco na čtení. Dejte si pozor na to, aby knihovna stylově ladila se samotnými schody. V opačném případě nemusí výsledek vypadat moc dobře. Na police nemusíte umístit pouze knihy, ale také drobné předměty a interiérové dekorace. Schodiště se společně s takovými ozdobami stane dominantou vašeho bydlení.

Knihovna pod schody - ilustrační obrázek, zdroj
Knihovna pod schody – ilustrační obrázek, zdroj

Tak trošku jiná psí bouda

Napadlo vás někdy, že pod schody můžete vašemu čtyřnohému miláčkovi vyrobit bydlení? Určitě mu takovou specialitou uděláte radost. Vždyť i on si zaslouží vlastní prostor. Pochopitelně záleží na rozměrech schodiště a velikosti vašeho zvířete, nicméně ve většině případů s umístěním pelíšku pod schody není problém. Někteří pejsci mají rádi soukromí, na bok schodiště tak můžete umístit háčky a zavěsit na ně látku. Ta může mít ve výsledku také ozdobnou funkci.

Prostor pod schody se může stát také místem, kam schováte například kočičí toaletu. Její umístění bývá nezřídka komplikované. Pod schody nebude neustále na očích, ale zároveň nebude schována tak, aby vám to komplikovalo údržbu. Kočka se naučí chodit pod schody velmi snadno. Na prostor můžete umístit samostatná dvířka.

Bunkr pro děti

Dětské hry a fantazii je nutné podporovat. Využijte prostor pod schody pro výstavbu bunkru, ve kterém vaše ratolesti najdou hračky, zábavu i místo pro odpočinek. Pod schody stačí naházet dostatek polštářů a vše zakrýt velkou dekou. Můžete přidat také samostatné a veselé osvětlení. Takový bunkr si děti během chvilky zamilují. Určitě nezapomínejte na bezpečnost a čistotu. Než bunkr postavíte, zkontrolujte, zda-li nejsou ze spodní strany schodů nějaké ostré hrany a vyčnívající hlavičky šroubů či hřebíků. Umístění bunkru pod schody není vhodné pro rodiny s dětmi alergickými na prach.

Nenechte ho jen tak

Je opravdu velká škoda prostor pod schody nechat jen tak. Vždyť kromě trojice výše zmíněných tipů existuje celá řada dalších využití od výsuvných kontejnerů na míru po propracovaný botník. Stačí se pouze zamyslet. Už jste se rozhodli, co pod schody vybudujete vy?

Zdroje:

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...